eu4 nasıl iyilik alınır


cevap 1:

İyilik sistemi, müttefiklerinizi neredeyse kötüye kullanmanıza izin veren önceki sistemle iyi bir uzlaşmadır, çünkü sizin hakkınızda iyi bir fikir sahibi oldukları sürece onları temelde çağırabiliyordunuz ve müttefiklerin yapmayacağı en son ikinci sürüm Bir önceki savaştan sonraki 10 yıl içinde, saldırgan bir savaşa katılmak.

İyilik sisteminde, müttefiklerinizle savaşlara katılmaktan veya sadece beklemekten başka bir yolun olmaması gibi bazı kusurlar olduğunu düşünüyorum. Örneğin müttefikinizin tüm iyiliğinizin sırf beklediğiniz için olması neden mantıklı? Müttefikinizin güvenilir olmadığından bahsetmiyorum bile, çünkü onlar genellikle kazanabilecekleri bir uçuşa karşı kazanamayacakları bir savaşın ne olduğunu anlamayan bilgisayarlar. Çok daha büyük bir güce saldırmaktan biraz tereddüt edecekleri mantıklı geliyor, ancak bilmedikleri bir şey biliyorsanız, o zaman bana katılmaya biraz daha istekli olmaları gerekir.

İyilik sistemi ile ilgili diğer bir şey de, kısmen Çok Oyunculu oyunlara iyi bir şekilde çevrilmemesi, çünkü iyilikler insanları bir savaşa çağırma yeteneğinizi özellikle etkilemiyor. Bazı insanlar, onu savaşta müttefik olarak adlandırmadan önce bize belirli bir miktar iyilik yapmanız gerektiğini söylemek için tüm bunları yönetebilir, ancak bu çok nadirdir ve şahsen benim tarafımdan pek tercih edilmemektedir.

İyilik sistemi akışkanlıktan yoksundur, ancak değiştirdiği sistemden çok daha akışkandır. Umarım paradoksun gelecekte dünya siyasetini nasıl daha akıcı hale getirebileceğine daha yakından bakar ama şu anda ideal olmasa bile temelde kırılmamış bir sistemdir.

Yorumlarda daha fazla tartışma görmekten mutluluk duyarım


cevap 2:

İyilik sistemi kesinlikle eski sistemde bir gelişmedir, çünkü artık eylemlerinizden bazılarını diplomatik olarak ölçebilir ve karşılığında hiçbir şey almadan sizin için savaşmak için onları çekmeden önce bir imparatorlukla bir bağlantı kurmanız gerekir (diyelim Brandenburg soruyor Polonya / Avusturya / Fransa tüm savaşları için savaşacak ve sonra iyilik sisteminden önce bir denge sorunu olan her şeyi ele alacak), şimdi de her zaman doymak bilmez Osmanlıların bile sizinle ittifak kuracakları noktaya kadar güven inşa edebilirsiniz. Genellikle yemeye çalıştıkları tüm toprakları yemenize rağmen, güven 75-80ish'in üzerinde olduğu sürece, bu, müttefikleri oyunun sonlarına doğru tutmanıza yardımcı olur, bu nedenle uzun vadeli müttefikler sizi sınırlamaya başladıkları için tek başına değil.

Bazı şikayetlerden bahsetmek zorunda kalsaydım

  1. Oyunun başında herkes 0 iyilik ve 50 güven ile başlar, bazı imparatorlukların daha iyi bağlara sahip olması gerekirken, örneğin Portekiz ve İngiltere, daha yeni savaşmış olanların (İngiltere ve Fransa'nın 100 yıllık savaşları gibi) daha düşük olması gerekirken güven
  2. İyilik birikimi, miktar fikirlerine ve güç limiti / insan gücü Boni'ye aşırı derecede kısmi olan ulus güç derecelendirmesine dayalı olarak biraz hafif bir şekilde tasarlanmıştır. Bu, bazı ülkelerin iyilikler elde etmede doğal olmayan bir avantaja sahip olmasına neden olurken, tarihsel olarak siyasi becerilere sahip olması gereken diğerlerinin de aynısını almayan iyilikler kazanmasına neden olur. Ayrıca büyük ulus önyargısı.
  3. İttifaklardan iyilikler elde etmenin ve onları kullanmanın başka yolu yok. O düşmana saldırdığımda müttefiklerimin düşmanıma (müttefikime müttefik olarak) katılma şansını azaltmak için büyük miktarda iyilik yapmak istiyorum.
  4. Ek olarak, insanlarla geliştirdiğim iyilikler harcamak istiyorum, ancak 80 iyiliğim olduğunda güvenlerini biraz yükseltmek ya da bir şekilde onları diplomatik olarak biraz etkilemek için beni dengesiz biri.

Genelde sahip olduklarımıza göre bir gelişmeydi ama onunla daha fazlası da yapılabilirdi.