eu4 nasıl Çin imparatoru olunur


cevap 1:

Ming olarak:

Avrupalı ​​güçlere kıyasla çok büyük bir ordunuz ve ekonominiz var, bu da size olumlu bir istikrar ve iyi bir kralı koruduğunuz sürece etrafınızdaki her şeyi uzun süre ezme gücü veriyor. Ya değişirseniz, tamamen çökebilirsiniz, bu yüzden ming, siz batılılaşana ve korkunç hükümet biçiminden kurtulana kadar çok dikkatli oynamakla ilgilidir. Genellikle çok iyi bir strateji, çok fazla huzursuzluğa neden olmadığından, genişlemek için vasal beslemektir. Kuzeyde büyük miktarda toprak ve güneyde çok sayıda özgür ada bölgesi olduğu için kolonileşmeye karar verebilirsiniz.

Bir ming oyununa başlamayı planlıyorsanız, erken hümanist fikirler edinmeyi planlıyorsanız verilecek en iyi tavsiye ve vasal beslenme yoluyla veya güvenle alabileceğinizi düşündüğünüz şeyleri mümkün olduğunca genişletmeye çalışın, çünkü savaşmak için büyük miktarda güce ihtiyacınız olacaktır. Avrupalılar, teknoloji cezası 200 yıl içinde arttıkça ya da size yaklaşmalarını gerektirecek şekilde.

Cennet sürümünün Yetkisi itibariyle düzenleyin:

Yeni dlc Cennetin Mandası ile ming, özerklik cezalarını kaybeder ve gücün çökme şansı olduğunu iddia eder ve kolları olan ve müreffeh olan ve kararnameler ve reformlar biçiminde ikramiyeler vererek güçlü tutulan göksel imparatorluk hükümetinin yeni bir versiyonunu sunar.

Ming'in ilki şimdi oyunun SÜPER GÜCÜ, AI'nin 1700'lerde Osmanlı'ya geldiğini ve onu yendiğini görmüştüm, bir oyuncu 1550 veya daha erken bir tarihte kolayca kaslara ulaşabilir ve toprak alabilirken, aynı zamanda Asya kollarının% 50'sini yapabilir , ihtiyaçlarınıza bağlı olarak ekstra kral gücü ve düka / insan gücü sağlar.

Özerklik cezalarının kaldırılması Ming'i ekonomik olarak oyunun başlangıcından ve hatta daha sonra tam forcelimit (60k) ve seviye 3 danışmanlarını kalıcı olarak çalıştıracak kadar güçlü kılar. Ming'in çoğu isyancı ve felaketle başa çıkmak için fazlasıyla hükümdar gücü, askerler ve dükalar olduğundan, oyuncular onlara müdahale etmedikçe büyük olasılıkla bir daha olmayacak.

Yetki (Çin imparatoru olarak kuralınızın yeni ölçüsü) düşükse (% 50'nin altında), biriminizin savaş yeteneklerine ve üretilen mallarınıza ceza alırsınız, bu yüzden her zaman yüksek tutun. Göksel hükümeti kaybetmediğiniz sürece reformlar kalıcıdır ve karar birkaç yıldır aktiftir. Olası kombinasyonların öne çıkan bir özelliği, 1 reform ve 1 kararnamenin her ikisinin de% 10 çekirdek oluşturma çekirdeği azaltması sağlamasıdır, bu nedenle, mançu ile aynı olan birleşik% 20, kurumlar için arazi geliştirmek veya devam etmek için karotta çok fazla yönetim gücü tasarrufu sağlar fikirler aracılığıyla.

Kafa karıştırıcıya yeni mekanikler, onu muhtemelen en güçlü din haline getiriyor, çünkü her eyaleti dönüştürmek yerine, kabaca 30 yıl süren bir süreçle (benim deneyimlerime göre dine veya başka bir şeye bağlı olarak değişse de) dini kabul edebilirsiniz. dönüş, size kabul edilen dine bağlı olarak dinden bonus bir etki verir. Birkaç din kabul edildikten sonra, ilk başta çok fazla görünmeyecek, ancak bir araya geldiklerinde çok değerli olacak bir sürü küçük boni oluşturmaya başlayacaksınız.

Asya'nın ve sonra dünyanın en iyi köpeği olarak yönetiminizin tek büyük tehlikesi, size her ay görevlendirmek için oldukça büyük bir negatif değer ve ulus huzursuzluğu veren “göçebe sınır” felaketi ve ancak bir sürünün sınırını daha fazlasıyla sınırlarsanız ateşlenebiliyor. bir haraç, vasal, müttefik olmayan ve onlarla ateşkes yapmayan 300'den fazla kalkınma. Çalışmaya başladığında onu durdurmanın yolları? Sınırdaki eyaletlerinizi konulara verin veya yeni başlayan sürüyü parçalayın, büyük olasılıkla bir dövüşte sizinle eşleşecek güce sahip olmayacak.

Mandate of Heaven Ming'de TLDR: İstikrarı güvence altına alıp reformlardan geçip dinler ekledikten sonra, ulusunuza zaten iyi / iyi ulusal fikirlerinizle yığılmış büyük miktarda boni içeren bir dev olacaksınız ve zengin bölgeleriniz buna izin veriyor. büyük bir ordu ve oldukça gelişmiş bir bölge. Osmanlılara duyulan sinirlilik ve Ming'e olan devasa meraklıları ile bence oyunun doğuda yeni bir "Öcü Adamı" var.

Güncelleme 18 Eylül 2019: Bu yazıldığından beri, cennet hükümetinin yetkisi birkaç kez biraz değiştirildi.

 1. Önceki yamalardaki dengelemenin bir parçası olarak, reformlar daha fazla yetki gerektirir, bu yüzden onları başlattığınızda ve daha sonra yetki aldığınızda biraz daha savunmasız olacaksınız ve komşularınıza daha iyi saldırı şansı vereceksiniz.
 2. 17 Eylül 2019'dan itibaren "Mançu" güncellemesi, hükümette bir kez daha, öncelikle oyunun sonlarında kullanılabilir hale getirilmesi amacıyla değişiklikler yapıldı.
 3. Konu dışı büyük komşulardan gelen yetki kaybı durdurulur, böylece Rusya doğuya yayıldığında ve sizi sınırladığında artık yok edilmeyeceksiniz (veya ming dışında bir oyuncu olarak sadece bir sınır arayamaz ve ming'in kendi üzerine çökmesini bekleyemezsiniz)
 4. Yolsuzluk ve krediler şu anda yetkiyi azaltıyor ve düşük yetki, fazladan ceza olarak insan gücü için olumsuz bir değiştirici ölçeklendirirken, yüksek yetki süresi zaman içinde daha iyi savaş yorgunluğu azaltma sağlıyor.
 5. "Göçebe sınırlar" olayı artık sürü konularını aktivasyonu için sayıyor, bu da muhtemelen daha sık tıklanmaya başlayacağı anlamına geliyor.
 6. Kilit eyaletlerin kontrolünü kaybetmek (sadece kuşatılmış olsalar bile) yetkiyi etkileyecek ve diğer yetki kaybı / kazanım kaynakları da getirildi.
 7. Meritokrasi ve yetki daha bağlantılı, özellikle de düşük meritokrasi artık yolsuzluğun artmasına neden olduğu için.
 8. diğer birkaç değişiklik, görev alma hakkında biraz daha fazla (Qing China veya Yuan China olmak istiyorsanız.

Ming veya değişen hükümet olarak başka bir oyun oynamak için zaman bulduğumda, değişiklikleri yansıtmak için cevabı güncelleyeceğim ve alt kısımdan güncellemeyi kaldıracağım.

Düzenleme: O zamandan beri henüz ming'i denememiş olsam da, yeni hükümet büyük bir değişiklik, bu yüzden burada noktaları açıklayacağım.

Yeni değiştirilen hükümetle, Rusya gibi büyük ulusları sınırlamaktan korkmanıza gerek kalmayacak, çünkü komşu “haraç olmayanlardan” yetki kaybı olmayacak, ancak daha fazla kaynağa sahip olurken çoğu kaynaktan daha yavaş yetki alacaksınız. Bir örnek olarak, ne zaman savaşta olursanız olun, olaylardan ve yüksek istikrartan kazanç elde ederken, yetki kaybına neden olacakları için, Çin'in farklı bölgelerinde, yani Pekin, Nanjing ve Kanton'daki 3 ana şehri kesinlikle korumanız gerekir. Azdan aza kadar olan cezalar daha da kötüleşti, eğer mançu ming'i mahvetmeye karar verirseniz, yetki süreleri düşük olduğunda onlara vurabilirsiniz ve paralı asker alamayacaklar ve yarı yarıya insan gücüne sahip olacaklar, bu da imparatora neden olacak. (ming) ilk 100'lü yılların en büyük ve en gelişmiş ülkesi olmasına rağmen, birkaç savaştan sonra daha fazla asker inşa edemeyecek kadar genişlemeye çalışmadan. Bununla birlikte, reformlar gerçekleştirildiğinde ve görevde daha büyük düşüşler olmayacaksa, imparator çok kararlı olacak ve çatlaması daha zor olacak.

Ming'in, daha önce bahsedilen Kanton eyaleti de dahil olmak üzere, kaybedilecek makul büyüklükteki Çin parçaları olan Shun, Dali, WU ve Yue'nin serbest bırakılmasıyla ilgili ayaklanma olayları da dahil olmak üzere, kargaşaya neden olacak bazı zorlu olay var. bu aşağı doğru spirale yakalanmak.

Genel olarak, yeni olaylar ve göksel imparatorluk hükümetinde yapılan değişiklikler, rakiplerin yeni bir Çin imparatorluğu kurmasını ve kurmasını ve tarihsel olduğu gibi düşmesini kolaylaştırmak içindir, ancak iyi bir ming oyuncusu sarmaldan kolayca kaçabilir ve şimdi daha kolay olacaktır. korkulu yetki kaybını genişletebilir. Aynı zamanda, bir yuan veya Qing çini de dahil olmak üzere, görevi üstlenen komşular daha iyi kullanma şansına sahip olacaklar.

Düzenleme sonu: 15 / 02–2020.


cevap 2:

Mandate of Heaven güncellemesinden sonra Ming, oyunun başlangıcında tek süper güç haline geldi, içsel mükemmellik (efsanevi zayıflatma) ve% 50 otonomi olmadan, oldukça büyük bir orduya sahip olabilir ve 3 + 3 danışman tutabilir! (Meritokrasiden ve çay ticaretinden maliyet düşürme ile) devam ettirmeyi tıkladıktan hemen sonra.

Doğu'nun mevcut ve büyük olasılıkla kalıcı imparatoru olarak, haraç sistemi Ming'e daha da fazla fayda sağlıyor.

Ancak Doğu Asya'da hegemonyanızı sağlam bir şekilde kurduğunuzda bunun sıkıcı olacağını söylemeliyim.

Ming Çin'i biliyorsanız, bunun iyi nedenlerden dolayı güçlü olduğunu bilirsiniz, Moğolları geri püskürttü ve Çin'i yeniden birleştirdi, büyük ve başarılı bir haraç sistemi yaratan Zheng He'nin seferinden bahsetmiyorum bile. Ming China o zamanlar zengin, askeri açıdan güçlü ve bazı yetenekli İmparatorlara sahip.

Böylelikle, AI'nın elinde bile, Ming hala oyunculara büyük bir meydan okuma verebilir ve hatta oyuncuların İmparatora boyun eğmesini sağlayabilir.

AB tamamen alternatif tarih yaratmakla ilgilidir, bu yüzden Ming olarak oynayarak, zaten zengin olan illerinizin ticaretine ve kalkınmasına yatırım yaparak gerçek tarihi takip edebilir ve uzun boylu (yani çok uzun) oynayabilirsiniz. Ming, geliştirme maliyetini daha da düşüren bazı kolay elde edilen güçlendirmelerle birlikte devasa bir tarım arazisi koleksiyonuna sahiptir.

Ayrıca agresif oynayabilirsiniz: Etrafınıza kollar oluşturun, Osmanlıların kapısından Japonya kıyılarına kadar uzanın, bu yeterli değilse, Amerika'yı adalara atlayarak bile kolonileştirebilir ve Avrupalı ​​sömürgecileri geri püskürtebilirsiniz. Bu görevlerin çoğunu bitirdikten sonra neredeyse tüm Asya kontrolünüz altında, ardından Rusya'ya, Osmanlılara müdahale ederek onları kontrol altında tutabilirsiniz.

1.24'te Mandate of Heaven'da yapılan son olumsuzluklara rağmen, Ming oyuncusu hala lider teknoloji ve sınırsız parayla, muhtemelen birkaç kurum kökeniyle, 1. büyük güce sahip.

Ming aynı zamanda oyuncular etrafında oynamaya karar verirse veya sadece Çin'in zenginliklerini fethetmek isterse oyunsonu patronu olarak iyi bir seçimdir, Mançu veya Japonya olarak oynamak ve Çin İmparatoru'na karşı savaşmak da heyecan vericidir!


cevap 3:

1.22 yamasında Çin oynamak çok kolay.

iki noktaya dikkat edin:

 • Institutions Tech Penalty
 • Yetki

Antik Çin, Nanjing, Pekin, Hangzhou, Kanton ve diğer şehirlerin en yüksek gelişimine sahip çok zengin bir ülkedir.

Bu temelde, idari, diplomatik ve askeri gücü yüksek noktalarda tutmak için ekstra 3 puana sahip bazı danışmanları işe alın. Avrupa ülkeleri kurumları yaygınlaştırmaya başladığında, kurum önemli şehirlerin gelişimini iyileştirerek Çin'de kurulabilir.

Çevre ülkelerle bir haraç ilişkisi kurmak veya sürdürmek için mümkün olduğu kadar. Böylece Manda artı olarak artacak ve Çin İmparatorluğu reformunu gerçekleştirecek.

Aynı zamanda, kuzeyi askeri fethetmelisiniz. Bu şekilde yaptığınız şey Sibirya'yı kolonileştirebilir ve işgal edebilir, bir an önce Rusya ile yüzleşebilir.

Fethedilen bölgelerin çoğunun istikrarını korumak ve kolonileştirmek için Dini fikirleri, Keşif fikirlerini ve Savunma fikirlerini kullanmayı öneriyorum.

Bunu yaptığınızda Osmanlıları, Rusya'yı ve diğer büyük güçleri kolayca ezeceksiniz.


cevap 4:

Ming olarak oynamak için genellikle yüksek önceliğe sahip iki yön vardır:

 1. Tüm Jurchen kabilelerini dövdü, onları haraç alan satlara çevirdi ve Alaska'ya yakın bölgeler kazandılar. Amerika'yı keşfetmek ve sömürgeleştirmek için keşif fikrini aldım ve kolonizasyon kurumunun Pekin'de ortaya çıkmasına izin vererek Avrupa ülkelerinin kendi teknoloji cezaları zevkine sahip olmasını sağladı. Bu arada, Japonya'ya boyun eğdirmek için Sakhalin'deki dayanağınızı kullanın.
 2. Bu arada, topraklarınızı Timurlulara ve Irak'a doğru genişletin, genişlemesini engellemek için Osmanlı sınırı boyunca bir dizi haraç devleti yakalayın. Ayrıca, Moscovy'nin doğuya yayılmasını engellemek için tüm göçebe ordularını Ural'daki haraç devletleri haline getirmek.

Moscovy ve Ottoman'ı yenerek ve tüm Amerika'yı tamamen sömürgeleştirerek, ne istersen yapabilirsin….


cevap 5:

Acınacak derecede zayıf teknolojik yetenek, insan gücü ve fonlar açısından muazzam güç, ciddi bir tehdit yok (Ming hanedanı için kuzeydeki kabilelere dayanmanız gerekir, ancak Qing hanedanı için çok fazla endişelenmenize gerek yok), ilk başta kolonici yok ( oldukça can sıkıcı çünkü Tayvan başlangıçta güneydoğu kıyılarının tam açıklarında kolonileşmemiş durumda), güvenilir vasal (Kore, Büyük Britanya'nın On Üç Kolonisinden çok daha iyi bir yardımcı. Makao üzerinden Portekiz'e karşı bir savaş başlattığımda, Koreli birlikler bana bir Hindistan'da toprak parçası iken o lol almaya niyetim bile yoktu). Daha sonra öğrenilecek daha fazlası.


cevap 6:

Oyun başlangıcında Ming, Asya'da rakipsizdir, sadece batıdaki Osmanlılar için uzak bir tehdittir. Başlangıçta çok fazla güç varken, bir oyuncu bunu sıkıcı bulabilir. Bazıları Mançu'yu kullanacak ve güzel harita rengi ve fikirleri için Qing'i oluşturacak.


cevap 7:

EU4'te NATO oynamak nasıl bir duygu?