aşırı ruhun özü nasıl alınır


cevap 1:

Tanrı'yı ​​veya Mutlak'ı Ateş olarak düşünün. Sonra bir kamp ateşinde gökyüzünde süzülen küçük kıvılcımları düşünün. Bu sizin ruhunuzdur, varoluşta yaşamak için Tanrı'nın bir parçası olarak, ister bu alemde ister göklerde veya cehennemlerde olsun. Bu kıvılcım, Tanrı'nın aynı özüdür.

Sorunuza… yüksek benliğiniz, fiziksel benliğiniz ile En Yüksek Benliğiniz veya Ruhunuz arasında bir yerdedir. Bu kelimeyi sadece benlik olduğu için kullanmayın.

En yüksek benliğiniz sizin ruhunuz veya o kıvılcımlar (içinizdeki Tanrı'nın ateşi). Üst Ruh, Tanrı anlamına gelen Yüce Ruh olarak da adlandırılır.

Sorunuza göre… Sadece Tanrı var olduğu için hiçbir fark yok. Bu, herkes doğrudan meditasyon yoluyla keşfedebilir. Kişi dünyaya ve benliğe öldüğünde, içsel ruh dünyasına bu varoluş düzleminden bunun gibi tüm varoluşların ötesine atlarlar, bu yaşamda gezinmek için beş duyuya güvenir. Buna gökler de dahildir.

Yani bu gerçekleştiğinde 3. boyuttan 6. boyuta geçilir. Bu bilim kurgu boyutları değil, bilincin boyutlarıdır. Aşağıya bakınız…

Bu Kabala Hayat Ağacı'dır. 6 ncı boyutta, Daath sayesinde, 7 nci boyuttaki Üçlü Birliğin bilgisine, anlayışın gerçekleşmesi için - İlksel Benliğinizi Ruh olarak anlamak için - ulaşılabilir. Bu, tamamen dünyevi şeyler için Tanrı'yı ​​tamamen görmezden gelmedikçe kişiyi Tanrı yoluna sokacaktır.

Numaralandırılmış bedenler, Mesih, Buda, Musa, Joan of Ark, Krishna, vb .'nin zihnin veya iç varlığın bu boyutlarında arzuları ve egoyu ortadan kaldırarak üzerinde çalıştığı içsel ruh bedenleridir. Kişi Mesih olduğunda, bildiğimiz ruh sadece tohumdur.

Mesih olma süreci, o tohumu ekmek olarak adlandırılan iştir. Güçler büyüdükçe sizin olur ve kişi Güneş Bedenini elde etme seviyesine ulaşmayı tamamladığında, Gerçek İnsan Varlığı olarak kabul edilir ve bir Mesih unvanını alır.

Bu noktada bir seçenekleri var. Dinlerin mutluluk dediği birlikte yaşamak için Tanrı'nın içinde yeniden kaynaşabilirler. Birçok Ustanın yaptığı diğer seçim, hepimiz eve dönene kadar insanlığa yardım etmek için hayata geri dönmektir. Bu yüzden İsa döneceğini söyledi.

İsa bizim tanrı olduğumuzu ve bunu kastettiğini söyledi. Onun ve diğerlerinin izlediği yol bizim de almamız gereken yol.

Bunlar daha yüksek ezoterik öğretilerdir, kişinin öğrenmek için keşiş veya rahibe olması gerekir, ancak dünyevi dürtüler çok güçlü olduğu için, insan kendini Tanrı'yı ​​tanımaktan uzaklaştırmıştır ve bu nedenle bilgi gizli tutulmuştur.

Bu insan, doğanın normalliği veya dengeyi yeniden kurmak için harekete geçeceği yere devredildiği için, kutupların değişeceği ve kıtaların batacağı ve diğerlerinin yeniden kurulabileceği söyleniyor. Bu zaten 4 kez oldu ve mitolojide tartışılıyor.

Gezegen olarak 5. kök ırkız. Ari, beyaz insanlar demek değildir. Böylece, Kuzey ve Güney kutupları Ekvator'a hareket edecek ve şimdi Ekvator kutuplara doğru hareket edecek. Bu yapıldığında Mistikler bize yeni bir büyük maneviyat çağının başlayacağını söylerler.

Astral ve Zihinsel'deki Akasik Kayıtlardan bilgi toplamak için tüm mistikler gibi hayatı boyunca tüm geçmiş yaşamlarını bilen ve vücudunu istediği zaman terk edebilen Samael Aun weor'un kitaplarını okuyarak bu konuda daha fazla bilgi edinebilirsiniz. krallıklar.

Gnostik Öğretiler: Pratik Maneviyat

cevap 2:

Daha yüksek benlik ve alt benlik yoktur.

Sadece SEN var!

Ruh, rüya gören aklın ürünüdür.

Dilediğiniz her şey SİZİN içinde görünebilir ve zihin bunu gerçek olarak alabilir!

Tanrı olma, mutlak bilinç olma, hatta hiç olma deneyimi olabilir. Tüm bu farkındalıklar geliyor ve gidiyor :) Ama yine de SİZSİNİZ!

Tanrı'yı ​​ararsan bulursun :) Değilse bulamazsın! Ama her iki durumda da bu SİZİ nasıl değiştirebilir?

Tek gerçek SİZ - an be an farklı! Devam eden değişim süreci…

KENDİNİZİN KEYFİNİ ÇIKARIN - KENDİNİZİ hissedin ve gerçekleştirecek diğer her şey anlamsız görünür


cevap 3:

Ruh, gerçek bireyselliktir, daha yüksek veya aşkın benliktir. Ruhüstü, şimdiye kadar var olan veya olacak tüm ruhların birliğidir - bu bizim hayatımızdır, Lovin hayatında yaşıyoruz ve varlığımıza sahibiz. Ruh bireyseldir ve Ruhüstü evrenseldir - zaman içinde ayrıdırlar ama özünde birdir.

"... ama bir şekilde, sınırlı kişiliğimle hiçbir şekilde çelişmeyen veya çelişmeyen bir enginlikteydim ... Hem kendi benliğimdi hem de daha büyük bir şekilde 'ben' aynı zamanda her şeydi." - Işığın Sesi, Irina Starr

Bu videoyu izleyin: ** Birlik - Dikkatli Bir Evrende Yaşamak **