epson transfer kağıdı nasıl kullanılır


cevap 1:

Isı transfer kağıdı, sipariş veren bir mürekkep püskürtmeli yazıcı kullanarak kumaşlara baskı yapmanızı sağlar. Mürekkep püskürtmeli yazıcılarınızla kullanabileceğiniz transfer kağıdı satın alabilirsiniz. Lazer yazıcıları kullanmaktan kaçının. Baskı işlemi mürekkepte değil, kullanılan transfer kağıdında yatmaktadır. Doğru prosedürü izlediyseniz, kumaş dayanıklı olacaktır. Hem boya hem de pigment bazlı mürekkep kullanılabilir ancak pigment mürekkepli kumaşlar kolay kolay renk kaybetmez. Isı eksikliği varsa solma olabilir, bu nedenle ısıyı ve ısının uygulanması gereken süreyi uygularken doğru prosedürü izleyin. Kullanılabilen transfer kağıtları açık ve koyu inkjet transfer kağıtlarıdır. Ayrıca boya veya pigment mürekkeplerle yazdırmak için PhotoPaperDirect transfer kağıdını da kullanabilirsiniz. Kumaş tamamen beyaz değilse, koyu renkli transfer kağıdı seçin. Beyaz kumaşlar için hafif transfer kağıdı kullanın. Kullanılan kumaşı ütüleyebildiğinizden veya ısıtabildiğinizden emin olun. Kumaş ütülenemiyorsa kağıttan kumaşa mürekkep aktarılmayacaktır.


cevap 2:

Isı transfer baskı seçeneği, gömlek veya herhangi bir giysi malzemesi üzerine yazı ve grafik yazdırmak için kullanılır. Bu, ev gibi küçük ölçekli bir kurulumda bile kolayca kopyalanabilen ünlü bir tekniktir. Isı transfer baskı işlemi, ısı transfer kağıdı adı verilen özel bir kağıt türü kullanır. Çoğumuz bunu denemek isteriz ve nasıl yapılacağını veya hangi yazıcı modellerinin ve mürekkeplerinin kullanılması gerektiğini bilemeyebiliriz.

Sorunuzun cevabı, normal kağıda yazdırmak için kullandığınız her tür mürekkebi veya normal mürekkebi kullanabileceğinizdir. Normal mürekkep kullanan herhangi bir mürekkep püskürtmeli yazıcı, ısı transfer kağıdını yazdırabilir. Buradaki hile mürekkep veya yazıcıyla ilgili değil, kullandığınız kağıt türüdür. Yazdırılan grafik veya metnin kalitesi, mürekkep püskürtmeli yazıcının sağladığı kaliteyle eşleşiyor. Yani, kullandığınız mürekkep türü hakkında endişelenmenize gerek yok.


cevap 3:

Evet olabilir, ancak ısı transfer kağıdından dolayı renkleriniz çok fazla pop olmaz. Bu, transfer kağıdına bir HP renkli lazer kullanma ve ardından giysilere ısı ile bastırma konusundaki deneyimim oldu. Eskiden her öğrencinin bir logo oluşturduğu ve onu bir tişörte, tulum ya da eşofman üzerine koyabileceği bir ünite vardı. Sadece% 100 pamuk, çünkü poli harmanlarında transfer sorunları ve pres çok sıcakken renk bozulması vardı.

Bu yardımcı olur umarım


cevap 4:

Bu, baskı kafası tarafından belirlenir.

EPSON'un baskı kafası, mürekkebi dışarı püskürtmenin fiziksel yolu olan piezoelektrik baskı kafasına aittir.

Hem Canon hem de HP'nin yazıcıları, mürekkebi şişirmek ve mürekkebi fışkırtmak için basınç oluşturmak için ısı kullanan sıcak baskı kafalarıdır. Son olarak oluşmadan önce sıcak transfer mürekkebi çok sıcak değildir.

Size yardımcı olmayı umuyoruz.


cevap 5:

Hayır.