ölen ışık yıkıcıları nasıl öldürür


cevap 1:

Bir şeyi açıklığa kavuşturmak için:

Last of Us'ta zombi yoktur. Enfekte olmuşlar. Bir parazit / mantar / mantar, konağın beynini ele geçirdi. Ev sahibi hala yaşıyor. Bu yüzden onları boğarak öldürebilirler (yıllarca enfekte olmuş tıklayıcılar ve şişiriciler hariç ve mantar güçlenmiştir). Mantar bir noktada ev sahibini öldürür ve ölü konağı kullanarak sporlar üretir ve enfeksiyonu yayar.

Dying Light'ta ise dönüşüm sırasında öldükleri için ölü olarak yürüyorlar. Zombiler. Ama büyük adamların (yıkıcılar, serseriler ve uçucular) nereden geldiğini gerçekten bilmiyorum. Oyunu bir süredir oynamadım, bu yüzden hatırlamıyorum ya da belki de hiç tanıtılmadı.

Ama gizemli bir kuyruklu yıldız veya göktaşı Hassan'a düşüp salgını başlatmadı mı? Çünkü kullandıkları mantar aslında gerçek. Doğru hatırlıyorsam bu tür bir karıncayı enfekte ediyor. Brezilya'da. Ve bir şekilde mutasyona uğradı. Sanırım mantarı test ediyorlardı ve işte buyrun.

Ama son enfekte olduğumuzun bazı şeylere karşı biraz daha savunmasız olduğunu düşünmek, bu yüzden Dying Light zombilerine bir puan vereceğim. DL'ye vereceğim başka bir nokta, çünkü sonumuzda enfekte olmuş dört çeşit var ve ölmekte olan bir düzine kadar.

Ve Dying Light'ta daha çok büyük adam var. Ve zaten öldüklerinden beri. Artık bir mantarın beyni yok edebileceğini sanmıyorum. Bu nedenle, konakçıların temel amacı mantarı yaymaktır. Böylece enfekte olan, DL zombilerini ısırmaktan hiçbir şey alamaz. Ama DL zombileri de aynı amaca sahip oldukları için değil. Virüsü yaymak için.

Ama bir şey alırlarsa ve birbirlerine saldırabilirlerse. Yine de DL zombileri tercih ederim. Ancak DL zombileri sadece Harran'dan geldi. Yaklaşık 1-5, hatta 8 milyon enfekte olduğu anlamına gelir. Ama yaklaşık 4-6 milyar enfekte olmuşsunuz. Yani bir savaş alanında karşılaşırlarsa. Ya sayıdaki güç kazanır ya da farklı enfekte türleri kazanır. Daha güçlü olduklarını düşünerek. Özellikle gece buluşurlarsa. DL'de enfekte olmuş 8 türünden 4'ü (sanırım) daha güçlü ve daha çevik hale geliyor. Bu da onları daha tehlikeli hale getiriyor.

Açıkçası sonucun ne olacağını bilmiyorum. Ama bunu düşünmek ilginçti.