18 ile 21 yaş arasındaki olgunluk farkını fark ettiniz mi?


cevap 1:

Evet, büyük bir tane. Ancak, olgunluk düzeyinizi yalnızca arkada değerlendirebilirsiniz. Bu nedenle, 18 yaşında bir çocuğun, daha büyük yaşta olmasa bile, bu yaşlarda kişisel olgunluklarının gelişimindeki farkı değerlendirmek için en az 30 yaşına gelmesi gerekebilir.

18 ila 21 yaş arası çocuklar doğru muhakeme geliştirmektedir. Bu yaş grubundaki birçok insan “hayali” bir dünyadaki bir çocuğun zihninden, öngörülemeyen bir sonuç dünyasında yetişkin bir zihne dönüştükçe, korkutucu kazalar ve diğer talihsiz fenomen yaşarlar.

Ama battaniye bir ifade olarak, evet. Genç ve genç yetişkin yılları hızla gelişen bir ruh ve bedenin zamanıdır. 27'den 55'e kadar, hemen hemen aynı kişi olabilirsiniz. Ama 2 yaşından 6 yaşına kadar, insan olarak çok fazla değişiklik yapıyorsunuz, değil mi? 22 yaşın altındaki tüm yıllar üstel büyüme yıllarıdır.


cevap 2:

Elbette.

Bunun üniversitede bir öğrenci olduğunu hatırlıyorum. Birinci sınıf öğrencileri erkek, yaşlılar erkekti ve geçiş, çocuğa bağlı olarak, arada bir yerde meydana geldi.

Bunların çoğu fiziksel, vücut ergenliğin hızlı dikey büyümesinden sonra yetişkin boyutlarına genişleyen, düğme burnu schnozz'a dönüşen, cilt kalınlaşan, vb. duygusal ve yetişkinlik ile gelen yeni güvence.

Fark, çocukluk ve ergenlik arasındaki kadar geniş olmayabilir, ancak yine de görülebilir.


cevap 3:

Dün ile bugün arasındaki vade farklarını fark ettim. Yani evet, yaşına rağmen, tek başına bu farkı yaratmaz. 18 yaşındakilerin olgunluklarında çok daha yaşlı bireylerden daha fazla karmaşıklığı olduğunu biliyorum. Bana göre 21 yaş, olgunluğun göstergesinden daha çok tanınır. 18 yaşında oy kullanma eylemine özelsin. Artık bir başkasının sizi ve toplumu etkileyecek kararlar almasını sağlama sorumluluğunu taşıyorsunuz. Çünkü 21 yaşında yasal olarak alkol içebiliyorum beni daha olgun yapmıyor. Alınan kararlar, irili ufaklı olarak olgunluk ekler veya sonuç olarak çıkarılır. Hiç kimse bir gecede olmak istedikleri yere ulaşamaz. İnsanlar her yaşta olgunlaşır ve ne kadar uzun sürerse çabaya değer. 18 ya da 21 olmak için çok az zaman var.


cevap 4:

Meh, o kadar değil, belki biraz. Her zaman 16-23 yaş grubunun aynı yaş grubunda olduğunu iddia ettim. Gördüğüm gibi, çoğu insan en az 22 yaşına gelene kadar üniversiteyi bitirmez ve bu süre zarfında çoğunlukla kendi başlarına olmazlar. Birçoğu hala en azından kısmen ebeveynlerine bağımlı ve bu noktaya kadar kariyerlerine genellikle başlamadılar. Birisi yirmili yaşlarının ortalarına çarptığında, gerçekten olgunlaşmaya başladığı zamandır. Genellikle bu noktaya kadar kendileri, kariyer yollarına başlamışlar ve birçoğu bir süredir kendini adamış ilişkiler içinde ve bir aile kurmanın ilk aşamalarındalar.