İngiltere dışındaki insanlar Kuzey İngilizler ile Güney İngilizler arasında bir fark görüyor mu?


cevap 1:

Görsel olarak çok fazla fark yok, ancak yakından bakarsanız, kuzeyden gelenlerin eklemlerimizi yere sürükleme eğiliminde olduğunu fark edeceksiniz. Temel fark, kuzeyde kömür madenciliği gibi tüm boktan işleri yapmamızdır. Çelik üretimi. Elektrik üretimi vb. Nottingham'ın güneyinde çiçek aranjmanları yapılır. Tüm büyük kirli cüruf yığınlarına, elektrik santrallerine sahibiz, güneyde gülünç pahalı evlerinin 100 mil içinde bir rüzgar türbininin kurulduğunu öne sürerse tuğlaları bok ediyorlar. Gücü keserseniz çok pahalı olmasa da. Özetle, tüm güç üretimimiz, gaz ve petrol, çelik ve su (bunu unuttuk) var ve gerçekten çok iyiyiz. Bize böyle ayırıyorsunuz, birbirimizle konuşuyoruz.


cevap 2:

Bazı yerlerde, ortalama bir insan farkı isimlendiremezdi, ancak çeşitli İngiliz insanlarının olduğunu biliyorlar: Bir yandan dağınık 1963 Beatles ve Billy Elliot'un ailesi ve The Full Monty ve müreffeh Londra taşıtları takım elbise ve diğer tarafta Kraliyet Ailesi. (Sana sorduğunuz düşük bilgi zihniyetine dair bir fikir vermek için en açık arketipleri / stereotipleri - bazıları kurgusal - elbette - adlandırıyorum; Gerçekte olduğundan çok daha karmaşık olduğunu biliyorum ve bunlar utanç verici İngiliz insanlarına topal örnekler ve bu kuzey “işçi sınıfına” eşit değil. Hey, en azından melon şapkalarından bahsetmedim.)

İngiltere bilgisinin çok az olduğu birçok veya çoğu durumda, bu sadece bölgesel bileşen düşünülmeden sadece bir sınıf farkı olarak yorumlanabilir. Yani, bu anlamda, hayır, muhtemelen Kuzey'e karşı Güney'e çok fazla düşünce verilmez. Durum karmaşıktır, çünkü bu konudaki ortalama bir kişi, yukarıdaki ilk kategoriyle birlikte Cockneys gibi güney simgelerini / stereotipleri iyi bir şekilde toplayabilir. Aynı şekilde, nispeten azı, kurgusal Downton Manastırının kuzey bir yer olduğunu söyleyebilir.

Yani, milyarlarca insana (7 milyar farkında kişi eksi 65 milyon = 6+ milyar kişi) sorduğunuzda olduğu gibi, cevaplar haritanın her yerinde değişecektir (cinas yok).

Temel olarak: Dünya çapında birçok insanın İngiltere'nin Londra ve çevresinden daha fazlası olduğunu anladığını söyleyebilirim: bu nedenle bir adada, bu nedenle kuzey kısmı ve güney kısmı olmalı.