Yaşam inorganik maddelerden mi evrildi? 'Organik' kelimesi canlı maddelerle ilgiliyse, bu maddeler arasında temel formları arasında gerçekten bir fark var mıdır?


cevap 1:

Yaşını veya standardını / sınıfını öğreniyor olabileceğimi bilmiyorum, bu yüzden varsayımımla Hint standartlarına göre 17–18 yaşında olabilirsin ve işte bu kadar devam ediyor.

Kökenimiz gerçekten bilinmemektedir, neler olabileceğini kanıtlamak için kanıtlar toplayarak teoriler inşa ediyoruz.

Şimdi sorunuzun cevabı, her bir toka hakkında biraz bilgi sahibi olmanızı gerektirir.

Teori 1 Özel yaratılış teorisi: Şimdi bir dini izleyebilir ya da izlemeyebilirsiniz ama neredeyse her dine göre “tanrıları” ya da herhangi bir Doğaüstü ya da İlahi güç. Dünyayı vs yaptılar. Hinduizm'de Bramha'sı İslam Allah, Katolik / Hristiyan onların efendisidir (adam ans arifesinde hikaye) ve bunun gibi şeyler. Ancak bu hikaye, birçok bilim insanı tarafından kesildi ve tamamen ihmal edildi.

Teori 2 Abiogenesis / Spontan nesil teorisi: Bu teori, yaşamın canlı olmayan şeylerden kendiliğinden ve sürekli olarak kaynaklandığını belirtir. Örnek Kurbağa kurbağaları ve yılan balıkları çamur, çürük etlerden kurtçuklar, at kılından yılan, tahıldan gelen fareler vb. Gelişebilir. AMA bu teori Louis Pasteur tarafından kuğu boynu şişesi deneyi denenerek yanlış kanıtlanmıştır. Ancak şaşırtıcı bir şekilde bu kanıtlar yanlış kanıtlanmadan önce Aristoteles, Epicurus, Thales, Helmont, Plato gibi birçok bilim adamı tarafından desteklenmiştir.

Teori 3 Kozmozoik / Panspermia teorisi: Yaşamın dış dünyadan / göksel bedenlerden geldiği ve ilginç incelemelere göre, yeryüzüne benzeyen meteorlarda belirli elementlerin bulunduğunu belirtmek ilginçtir, bu yüzden doğru olabilir, ancak sağlam kanıtlar yoktur .

Şimdi en çok kabul edilen geliyor ve bu bana en azından mantıklı geliyor

Teori 4 Big Bang teorisi ve genellikle Kimyasal evrim teorisi olarak kabul edilir. Hidrojen, karbon, Oksijen ve azot gibi elementler, hidrojen, su, amonyak, karbon dioksit, metan ve hidrojen siyanürü oluşturmak üzere reaksiyona girdi. Ve daha elverişli koşullar ortaya çıktığında, ışık, sıcaklık vb. Mevcudiyetinde, daha sonra oluşup evrimimize yol açan moleküller oluşturabildiler. Kanıtı Stanley L Miller ve Harold C Urey tarafından verildi.

Şimdi hangi kökenlerin tartışıldığı hakkında küçük bir fikriniz olabilir. Öyleyse sorunuza geri dön Hayat inorganik maddelerden evrimleşti mi, evet, Karbon, Hidrojen vb.'yi sadece element olarak kabul ederseniz, çünkü bunlar sadece en doğal hallerindeki elementler olduklarından mevcut her şey bir tür elementin karışımı veya bileşiğidir formlar. Evet, bir Karbon ya da Azot ya da Oksijenin kendi yaşam / yaşam durumuna sahip olmayacağı gibi bir fark vardır, ancak bunların en iyi örneği olarak bize atfedilebilen bir bileşiği canlı bir duruma sahiptir. Ancak, yaşamayı kanıtlamayan mümkün olmayan inorganik maddelerden yapıldığı için çamur, kum vb.

Not: Bu arada, Karbon, Hidrojen ve bununla ilgili bileşiklerin incelenmesi Organik kimyanın bir parçasıdır, çünkü bu bileşikler sadece araştırmalar sırasında Canlılarda bulunabilir.


cevap 2:

Hayır… ve bu, kimyasalın karbon içerdiği anlamına gelir, hayattan değil.

Hepimizin farkında olduğumuz yaşam formları, organik bileşikler dediğimiz karbon içerir, çünkü karbon içerirler.

Örneğin bir oje çıkarıcı kavanozunuz varsa, aseton, organik bir bileşiktir, ancak canlı değildir.

: D


cevap 3:

Hayır… ve bu, kimyasalın karbon içerdiği anlamına gelir, hayattan değil.

Hepimizin farkında olduğumuz yaşam formları, organik bileşikler dediğimiz karbon içerir, çünkü karbon içerirler.

Örneğin bir oje çıkarıcı kavanozunuz varsa, aseton, organik bir bileşiktir, ancak canlı değildir.

: D