elmas yüzükten düştü nasıl düzeltilir


cevap 1:

Kocanızı tanımıyorum, bu yüzden yüzüğünüzden düşen taşınıza kızıp kızmayacağını bilmem. Halen sağlam olduğundan emin olmak için herhangi bir halkadaki herhangi bir taşın ayarını periyodik olarak kontrol ettirmelisiniz. Genel olarak ücretsizdir ve bir kuyumcunun ana taşın ayarını kontrol etmesi çok az zaman alır. Öyleyse söylendi ve ders senin ölüsünü bir taştan öğrendi.

Sigorta şirketinize danışabilir ve özellikle yüzüğünüze binici taktıysanız yüzüğünüzü kapsayıp kapsamadıklarını görebilirsiniz. Sigorta şirketinden taşınıza doğru bir miktar para toplayabilirsiniz. Taşın kalitesi ve boyutundan ve derecelendirmesinden bahsetmiyorsunuz. Yüzüğünüz, taşınızın özellikleriyle gelirdi. İyi ve güvenilir bir kuyumcuya gidip kayıp taşları görmek isteyebilir ve taşın değiştirilmesini isteyebilirsiniz.

Eğer kocanız kontrolcü ve mantıksız bir kızgınsa, bu arada bir CZ takabilirsiniz ve yüzüğünüzde farklı bir şey fark edeceğinden şüpheliyim. Bu, size kayıpla ilgili ne yapmayı planladığınıza karar vermeniz için zaman kazandırır ve belki de kocanızın taşın kaybedilmesi ve kaybedilmesi konusunda neden bu kadar kızacağını düşündüğünüzü hissedersiniz. Bir taş düşmemelidir. Yüzük yakın zamanda satın alınmışsa, yüzüğünüzün kusurlu olduğu anlamına geleceği için, taşı ücretsiz olarak ya da işçilik karşılığında değiştirebilmelisiniz. Taşlar bir halkadan düşmeli ve çok yıpranmadan ve yıllarca kullanılmadan önce ortam kaybolmamalıdır.

Gerçek bir elmasın hemen yerine koyulmasını karşılayamıyorsanız, sahte bir elmasla değiştirme seçenekleriniz var. Bu, sevdiğiniz veya sahip olduğunuza benzer bir elması aramanız için size zaman kazandırır. Size gösterecek elmasları olan ve onlar için ve en iyi fiyata alışveriş yapmak için vaktiniz olduğunda en iyi anlaşma için alışveriş yapın.


cevap 2:

Kocanızın böyle şeylere kızmak gibi bir alışkanlığı var mı? Elmasın düşmesine neden olacak bir şey mi yaptın? Değilse, delinin normal bir cevap olduğunu düşünmüyorum… hayal kırıklığına uğrama daha olası görünüyor.

Elmas, nişan yüzüğümden düştü ve yaklaşık 45 yıl evlendikten sonra kayboldu ... Hayal kırıklığına uğradım, ama pek mücevherci değilim, bu yüzden onun yerine sade bir altın bant taktım. Bu yıl 50. yıldönümümüzde elmasın yerini aldı. Yeni bir elmas alana ve tekrar takana kadar bu yüzüğün benim için ne kadar önemli olduğunu anlamamıştım. Koca, 50. yıldönümümüz için bana MÜKEMMEL bir hediye vermesine izin verdiği için orijinal elması kaybettiğim için mutlu olduğu için şaka yaptı.


cevap 3:

Taşı mı kaybettin? Bu bir kuzenimin başına geldi. Bulaşık makinesinde her yerde buldu! Belki umut vardır. Kazalar olur ve eminim ki bunun olmasından mutlu değilsiniz. Umarım bunu bilir. Finansal bir kayıptır, aynı zamanda kalp kaybıdır. Sadece söyle ona. Evlilik, hayatın rastgele vuruşlarını bir araya getirmekle ilgilidir, değil mi? Bu onlardan biri.

Taş hala elinizde varsa, bir kuyumcu tarafından sıfırlanabilir. Bir kuyumcuya, ortamınızı sık sık incelemesi ve taşı yerinde tutan "sivri uçları" test etmesi yaygındır. Bu umarım taşın gevşemesini engeller.


cevap 4:

Elması mı kaybettiğinizden yoksa ortaya çıktığında ve hala elinizde mi olduğundan bahsetmediniz. Kaybolduğunu varsayıyorum.

Elmasın güvenli olmaması mümkündür. Normal kullanım sırasında dışarı çıkmamalıdır. Yüzük takdir edildiyse ve ev sahibi poliçenize eklendiyse, elmasın değiştirilmesi konusunda sigorta şirketine danışın.

Kocanızın kızacağını söyleyemem çünkü onu tanımıyorum. Ancak ne olduğunu ve neler yapılabileceğini bilmesi gerekiyor.


cevap 5:

Olur. Her gün taktığınız herhangi bir yüzüğü periyodik olarak kontrol ettirmelisiniz. Aşınırlar, metal ince veya kırılgan hale gelebilir ve zamanla kopabilir ve taşın ortamdan çıkmasına izin verebilir. Açıktır ki, taşı ne kadar az çatal tutarsa, o kadar yaygındır, taşı ortamın dışına çıkarmaktır. Her zaman sivri uçları yıllık olarak kontrol edin ve bir şeye çarptıysanız, önümüzdeki hafta birkaç kez kontrol etmelisiniz. Bir kuyumcu, küçük bir ücret karşılığında taşın ne kadar sağlam olduğunu görebilir ve görebilir.


cevap 6:

Elmas düştüğünde kaybolmadıysa, onu ve yüzüğü bir kuyumcuya bırakıp sıfırlatın. Neden koca deli olsun ki? Düşmesini sağlamak için çekiçle vurmadın değil mi? Kontrolünüzün olmadığı bir durumdu. Koca, taşın sonsuza dek kaybolmadığı için minnettar olmalı ~!


cevap 7:

Dediği gibi, "Bok Olur." Taşın düşmesine neden olma ihtimalin çok düşük. Ayarların sık sık kontrol edilmesi gerekir. Kocanız iyi bir adamsa, size yedek bir taş almalı. Kaybettiğinizden daha BÜYÜK olduğundan emin olun. "Elmaslar zamanla küçülür." (Bu benim kişisel deneyimim - evli 49 yıldır - eşim yıllar içinde birkaç 'yükseltme' yaptı.)


cevap 8:

Sizi veya kocanızı tanımayan çevrimiçi yabancılar, kızacaksa cevap veremez. Yine de soruyorsan, tahminimce zaten biliyor olabilirsin.

Bununla nasıl başa çıkılacağına gelince, mücevher tamir yerleri olmalı veya onu satın aldığı yere götürmeli, muhtemelen bir bedel karşılığında tamir edebilmeliler.


cevap 9:

Kocanızı veya kuyumcunuzu tanımıyoruz, bu yüzden onların mizaçlarını bilmiyoruz. Kocanız yüzüğü sigorta poliçenize eklemeliydi. Eğer öyleyse, sana başka bir yüzük alacaklar. Sağlıklı giyin!


cevap 10:

Tamir edilmesi için bir kuyumcuya götürün. Kocanızın kızıp delirmeyeceğini yalnızca siz cevaplayabilirsiniz, ama şahsen, olmamalı. Yüzüğün kalitesini o seçmedi mi?