kader yeni hayalet nasıl edinilir


cevap 1:

Pekala belki

Yeni bir hayalet onu canlandırabilir, ama emin değilim. Hikayede, bebekken bir koruyucu olarak canlandırılan Shin Malphur adlı bir karakter var. Sonra Hayaleti bir düşmüş tarafından yok edildi. Çileden kurtuldu ve aslında bir Muhafız olduğu gerçeğinden haberi olmayan rastgele bir kasaba halkı olarak yaşamaya başladı. Sanırım Palamon adında bir yerde yaşıyordu.

-Jaren Ward Palamon'a varıyor

Bir süre sonra, Jaren Ward adında gerçek bir Muhafız kasabadan geçti. Shin ondan hoşlanır ve onun himayesi olur.

-Jaren Ward

Sonunda bu diğer adam Dredgen Yor adlı kasabadan geçer ve temelde Jaren Ward'ı öldürür. Genellikle bir Muhafız yalnızca hayaletlerini öldürerek öldürülebilir, ancak Dredgen Yor, Muhafızları hayaletlerine Diken denilen dokunmadan öldürebilecek bir silaha sahipti.

-Dregen Yor

Yor aslında Ward'ın hayaletini öldürmez, bu yüzden Hayalet aslında Shin'in eski yok edilmiş Hayaletinin yerini alır ve Shin'i tam teşekküllü bir Koruyucu yapar. Shin aynı zamanda Ward'ın The Last Word adlı eski Silahını da miras alır. Shin daha sonra çok sinirlenir ve Yor'u dünyanın dört bir yanında duruncaya kadar kovalar. Shin, silahı The Last Word'ü ışıkla güçlendirerek Yor'u öldürür ve temelde ilk Gunslinger Hunter olur.

-Malphur vs Yor

Peki, bu soru için nasıl geçerli? Eris Morn ve Cayde gibi Shin de Hayaletini yok etti. Sonra yeni bir Hayalet onu Koruyucu yaptı. Yani, Hayaleti olmayan bir Muhafız aslında Hayaletlerinin yerini alabilir. Yani… tüm Hive tuhaflığını ortadan kaldırarak, muhtemelen tekrar Koruyucu olabilir.

-Eris Morn, tüm Hive Tuhaflığıyla

Cayde ile ilgili bu sorun oldukça basit ...

O öldü.

-Cayde 6, çok ölü olan.

Görünüşe göre öksüz hayaletler ölü Muhafızları diriltemiyor. Sadece Ghost'larını kaybeden Ghosts of Guardians'ın yerini alabilirler.

Bu, "Bakire" Hayaletlerin, Koruyucularını bulduklarında rastgele insanları diriltme yeteneklerini kaybetmelerinden kaynaklanıyor gibi görünüyor. Benim hipotezim, Ghost'un ışıklarının bir kısmını Koruyucularına aktarmasıdır.

Shin'in içinde bir miktar Işık vardı, bu da onun bir Koruyucu olmasına izin verdi. Buradaki soru, Cayde'nin cesedinin canlandırılmak için yeterli ışığa sahip olup olmadığıdır. Değilse, o zaman bir "Bakire" Hayalet tarafından canlandırılması gerekir, ki bu hikmette hiç gerçekleşmemiş, ancak asla reddedilmemiştir.

Ayrıca… Hayaletler yeniden inşa edilemez. Bildiğimiz kadarıyla.


cevap 2:

Önceki örneklerden bildiklerimize dayanarak:

  • Bir Hayalet öldüğünde, sonsuza dek gider. Daha önce hiçbir Hayalet geri getirilmedi
  • Son Ölümlerinden hiçbir Muhafız geri getirilmedi ve hiçbir Muhafız iki kez Seçilmedi

Bildiğim her şeyden, Cayde'nin geri gelebileceği bir durum olmasını beklemiyorum, ancak bunu yazma açısından tamamen göz ardı etmem. Başka bir Koruyucu'nun Hayaletini miras alan Shin Malphur gibi kuralları çiğneyen insanlarımız var, bu yüzden ne olacağını gerçekten asla bilemezsiniz.

(Umarım onu ​​geri getirmezler, çünkü bu olan her şeyi alakasız kılar ... Genelde büyük dirilişlerin hayranı değilim.)