hançer nasıl kurt adam olunur


cevap 1:

Farklı mı görünüyorlar ??? Gerçekten fark etmemiştim.

Ama yaptıklarını varsayalım ve bunun neden olabileceğini anlayalım.


Sahte bilim farklı olabilir

İkinci Elder Scrolls oyunu olan Daggerfall'dan bu yana, oyuncu karakteri her Elder Scrolls oyununda bir tür werebeast veya bir tür vampir olma seçeneğine sahipti. Her iki duruma da bir tür bulaşıcı hastalık neden olur (veya açıklanmadan bırakılır).

Bir vampir söz konusu olduğunda, adında iki farklı "vampir hastalığı" vardır.

  • Skyrim: Sanguinare Vampiris
  • Diğer tüm oyunlar: Porfirik Hemofili

Ayrıca, Daggerfall'da oyuncunun sadece bir kurt adam değil, aynı zamanda bir kurt sopası olabileceğini de unutmamalıyız ki bu, asla tekrarlanmayan bir özelliktir.

Morrowind başlangıçta werebeasts'den yoksundu, ancak Bloodmoon genişlemesine kurt adamlar uyguladı ve hastalığa Sanies Lupinus adını verdi.

Bu, Çevrimiçi'de kullanılan adın aynısıdır, ancak Çevrimiçi, Morrowind'den yaklaşık 742 yıl önce geçer. Sadece 7 yıl olsa bile, bu “aynı hastalığın” yeni bir forma dönüşmesi için bolca zaman olmalı… en azından kurtadamın ağzının biraz farklı şekillenmesine yetecek kadar yeni.

Dürüst olmak gerekirse, her oyunda vampirlik ve likantropi var, çünkü her oyunun son aşamasında bile bir tedavisi var.

Sonra yine, 949 yıl arayla tahmin edilen ESO ve Skyrim, tamamen aynı yerlerde aynı kasabalara ve aynı dillere ve hatta Stormcloaks gibi tanınabilir aile adlarına sahipler ...


Her oyun, farklı bir veznedar tarafından anlatılan bir efsanedir

Bloodmoon ve Online, Sanies Lupinus'u kullanırken, kurt adamlar da bu iki oyun arasında farklı görünüyor. Gerçekçi olarak bu, hastalığın değişmesi veya gelişmesi gereken muazzam miktarda zaman nedeniyle mantıklı olacaktır, ancak Elder Scrolls aslında herhangi bir şey yapmak için zamana sahip olduğu bilinmemektedir, bu yüzden bu alakasız olabilir.

Bununla birlikte, her oyundaki diğer her şey de farklı görünüyor ve her oyundaki geçmiş oyunların olaylarını anlatan hikaye kitapları bazen geçmişteki oyunlarla yanlış, gelecekteki oyunlarda yanlış olduğu kanıtlanıyor veya bir oyundaki birden fazla kitap birbiriyle çelişiyor.

Bu kasıtlı. Bunlar, oyun dünyasındaki karakterler tarafından yazılan hesaplardır ve gerçekte orada bulunanlar bile genellikle açıkça önyargılıdırlar (örneğin, Vanus Galerion dayanılmaz bir narsisttir.) Şu anda oynadığınız oyun bile böyle bir hesabın bir örneği olabilir. Genel olaylar çoğunlukla kanonik olsa da, ayrıntıları olmayabilir. Argonianların göğüsleri var mı yok mu? Bu hangi oyunun olduğuna, yani hikayeyi hangi azgın piçin anlattığına bağlı.

Bu, en iyi, hiçbir Elder Scrolls oyununun, Nerevarine gibi geçmişten son derece ünlü ve tarihsel olarak önemli bazı karakterlerin derinlemesine bir tanımını sağlamaması, çünkü bunlar oyuncu karakterleriydi. Irklarını ve cinsiyetlerini seçtiniz, Savaşçılar Loncası'nın Şampiyonu olup olmadıklarını veya Sheogorath'a mı dönüştürüldüklerini, vb. Seçtiniz. (ara sıra ciddi bir şekilde bunu yapmanın devamlılığını bozduğu bilinen bir dizi.)

Aynı zamanda, ESO ve Skyrim'in birbirinden 900 yıldan daha uzun olan, ancak daha çok 10 yıl gibi görünen dünya ayarlarına sahip olduğundan bahsettiğim kısmı da açıklıyor. ESO, Skyrim zamanından ESO'nun olaylarını çağdaş kültürünün anlayacağı dil ve temaları kullanarak anlatmaya çalışan biri olabilir - bu yüzden herkes "modern" İngilizce konuşuyor, aynı şehirler orada, Stormcloaklar orada, vs vs…


cevap 2:

Hikmetli bir sebep yok. Bu sadece bir sanat kararı.

Yine de atronachlara ve her oyunda nasıl farklı olduklarına gerçekten bakmalısınız.

En sevdiğim don atronach, Oblivion'un olmalı.

Ancak her oyunda çok fazla fark var. Orklar, Skyrim'de neredeyse tamamen yeniden tasarlandı.

En iyisi için sanırım!


cevap 3:

Karstaağ