ülke yöneticisi simülasyonu nasıl kazanılır


cevap 1:

Evet, öyle düşünüyorum. SI'nın FM'si oldukça karmaşık ama yine de bir oyun. Sorun şu ki gerçek görünüyor ve herkes futbol tarafını anlasa da geri kalan şeyler bilinmiyor veya çoğu taraftar tarafından tam olarak anlaşılmıyor. En büyük yanlış anlaşılmalar, oyuncu değerlemeleri ve transferlerle ilgilidir. FM, her oyuncuya sayısal bir değer verir. Bu, büyük ölçüde, yine kesin değerlendirmeler olan ve mutlaka bazı şeyleri kaçıran becerilerinden kaynaklanmaktadır. Gerçek dünyadaki her oyuncuyu fiyatlandırmanın gerçekten bir yolu yoktur, ancak çoğu taraftarın aynı fikirde olmadığı anlaşılıyor. A takımı, X ücret karşılığında B oyuncusuna bağlıysa, mesaj panoları bu fiyatın iyi olup olmadığı konusunda spekülasyonlarla doludur. Fiyat tamamen niteliklere dayanıyor gibi görünüyor, çok nadiren başka herhangi bir şeye.

Çok basit olan bir başka şey de kişiler arası ilişkiler ve bunların ele alınmasıdır. Yıllardır düşündüğüm bir şey, bazı takımların olması gerekenden daha iyi performans göstermesini sağlayan şeydi ve bence bu önemli bir faktör. Bu, diğer alanlarda önemli bir faktördür, peki neden futbol farklı olsun? İnsanların birbirleriyle çalışmaktan zevk aldığı bir iş yeriniz varsa çok daha iyi sonuçlar alırsınız. Ancak bu ortamı bilerek (tesadüfen) yaratmak çok hassas bir prosedürdür. Yönetimin psikolojide çok iyi olması gerekir ve bazen en küçük şeylerin büyük bir etkisi olabilir. Bunu simüle etmek hemen hemen imkansızdır, bu yüzden "oyuncu başka bir oyuncuyu sever / beğenmez" ve "mutluluk" sayıları basitleştirilmiştir. Arka oda personeli de bunun bir parçası.

Taktikler ayrıca piramidin tepesinde bir bilgisayar oyununun içermesi gerekenden daha karmaşıktır. Takımların gittiği detaya gitmek çok zahmetli ve sıkıcı olurdu. En iyi liglerdeki takımlar, rakipleri analiz etmek için çok zaman harcarlar ve genellikle bir maçtan önceki günler yaklaşan rakibe karşı antrenmana harcanır. Kadrolar bir maçtan önce oldukça iyi bilinir, tipik olarak rakipler zaten bir veya iki oyuncu dışında hepsini bilir, sakatlıklar izin verirse.

Sonuç olarak, FM tıpkı bir formülün bir simülasyon olduğu gibi bir simülasyondur. Oyunda ne kadar iyi olursanız olun veya bir simülasyon ne kadar iyi olursanız olun, formül bir arabayı nasıl kullanacağınızı bilmiyorsunuz. Bir şeyler öğreniyorsunuz, eminim pek çok oyuncu FM'den taktikler hakkında çok şey öğrendi, böylece oyunu daha iyi anlayabilirler, ancak risk, geçimini sağlayan insanlardan (menajerler) daha iyi bildiklerini düşünmeye başlamalarıdır. antrenörler, oyuncular). Benim görüşüm, eğer bir kulüp mantıklı olmayan bir oyuncuyla sözleşme imzalarsa, nedenini anlamaya çalışmaktır. Yetenek birkaç nedenden ötürü orada olsa bile transferler her zaman işe yaramaz. FM de gerçekten çok iyi simüle etmez. Spurs'un Moussa Sissoko'sunu ele alın. Geçen yaz 30 milyon lira ile ayrılmaya karar verdiler. Neden bilmiyorum ama eminim ki bu kararı bir hevesle vermediler. Belki de uydukları bir rolü olduğunu düşünüyorlardı ve gerçekten uymuyordu? Geriye dönüp baktığımızda bu bir hataydı, ancak futbolda çok fazla deneyime sahip birçok insan kesinlikle karar verme sürecinin bir parçasıydı.


cevap 2:

Football Manager'ı seviyorum ve 20 yıl önce Championship Manager oynuyordum. Gerçek isimler kullanıyor, bir futbol maçını ve bir futbol kulübünü simüle etmeye çalışıyor, ama yine de bir OYUN! Bu gerçek değil. Football Manager rantlarımdan bazılarına devam edelim

Oyunun 3D motoru, onu yıllarca geliştirdikten sonra hala saçma.

Futbolcular yapay zekası hala çok kötü, oyuncular aslında toptan kaçıyor ve yerel pub ekibimin bile yapmayacağı hatalar yapıyor. Ya da kaleci ile saçma miktarda bire bir görüşmeyi kaçırmak.

Transfer pazarı çok fazla saçmalık. Takımlar zilyonlarca kanıtlanmamış yetenek ister, gerçek hayatta (simüle etmeye çalıştıklarını bilirsiniz) aynı oyuncular çok daha az paraya hareket eder. Çoğu kulüp, makul teklifler alırlarsa oyuncularını da satardı (çünkü futbol dünyasındaki çoğu kulüp kulüp satıyor), dolayısıyla gerçek dünyadaki oyuncuların devasa hareketliliği.

Ödünç alan oyuncular, onları ödünç almalarına ve onlara ilk takım futbolu vermemelerine rağmen, en sevdikleri personel olarak sizleri alırlar. Şikayet etmeye geldiklerinde, onlara sadece çenelerini kapatana kadar bununla başa çıkacağını söyle. Gerçek hayatta, sana derlerdi, afedersin, ben bir Chelsea oyuncusuyum ve senin kulübüne oynamamak için gelmedim. Tabi, gençlik gelişimini yöneten Chelsea denen adam, topuklarınızın üzerinde zaten ateşli değilse.

Oyuncular sakatlanır, sakatlıktan kurtulur ve sonra oynayamadıklarından şikayet ederler. Onlara yaralandıklarını söylediğinizde size pislik veriyorlar.

Röportajlar ve söylentiler. Sadece yolun ortasına yaklaşın ve fazla bir şey söyleme. Kimse bundan gerçekten rahatsız olmayacak.

Basınla konuşurken, basına hemen hemen hiçbir şey söylemeyerek gidebilirsiniz. Kimse rahatsız olmayacak.

Basınla konuşmak 2: sana saçma sorular soran gazeteciler, hey bir Vanarama Kuzey Kulübü yönetiyorsun, FA kupasını kazanacak mısın? (Ve hayır demek, hırs eksikliğiniz olduğu ve takımın moralini bozacağınız anlamına gelir!). Ya da şu anda Serie C'de oynayan 38 yaşındaki eski uluslararası oyuncu, şimdi oyunun en iyisinde mi? (Ve hayır demek hoşnutsuz bir oyuncu elde edeceğiniz anlamına gelir)

Birkaç hafta boyunca kilit oyuncularla oynamamak, onlar size gerçek hayatta yapacakları gibi saçmalıklar vermeden. Emin değilim ama sanırım bu Ronaldo denen adam 3 hafta boyunca yedek kulübesinde kalsa bundan hoşlanmazdı.

Size gelen ve yeni bir sözleşme isteyen oyuncular, onlara sadece menajerlerini kovmalarını söylüyorsunuz ve onlar bunu yapıyorlar. Sonra onlara, yeni sözleşme yok, bunda sorun yok diyorsunuz. Önümüzdeki ay size geliyorlar ve yeni bir sözleşme istiyorlar, onlara sadece temsilcilerini kovmalarını söylüyorsunuz ve bunu yapıyorlar. Sonra onlara, yeni sözleşme yok, bunda sorun yok diyorsunuz. Sonra gelecek ay…

Yöneticinin işinin gerçek yaşam istikrarı. Gerçek hayatta takımınızı terfi ettirirsiniz ve kramponunuzu kazanırsınız çünkü kulüp Premier Lig tecrübesi olan bir menajer getirmek ister. FM'de yönetim kurulunu rahatsız etmediğiniz sürece, ömür boyu bir işiniz var. Düşük performans gösteriyor musun? Yeni bir yönetici olsanız bile önyüklemeyi hızlı bir şekilde alacaksınız.

Öte yandan bir kulüp efsanesi oldunuz ancak basına bir şey sızdırırsanız kulüp size botu verecek. Gerçek hayat yöneticileri bunu her zaman yapar. Ya da gençlerinizi kiralık olarak göndermek için bir Lig 1 kulübüne ihtiyacınız olduğunda ısrar ediyorsanız.

Uzak bir ülkede güneydeki 6. bölümü kazandıktan sonra, milli takımınızı yönetmenin favorisi olarak kabul edilirsiniz.

Maç motoru (sonuçta bir oyundur) bazı taktikler kullanılarak kullanılabilir. Her yıl maç motorunu kullanan ve size iyi sonuçlar veren bazı taktikler ortaya çıkıyordu. Aynı taktikler gerçek hayatta da işe yarar mı? Gerçek hayatta bazı takımlar benzer taktikler kullanıyor ama bu yüzden gerçekten hiçbir avantajları yok.

Twitter beslemesi gerçek bir şey. Olan her küçük şey için, bununla ayın her yerinde olan bir adam var, bunu kabul eden bir adam ve şikayet eden bir adam. Hey adam ilk maçında 6 gol attı ama sonuçta yeterince iyi oynamadı.

Stadyum kuralları. İyi bir ligde oynuyorsanız, terasınızın olmasına izin verilmez. Şampiyonlar Ligi'nde oynuyorsanız, Şampiyonlar Ligi tarafından akredite edilmiş bir stadyuma sahip olmanız gerekir. Sonuçta her stadyumun sıralaması halka açık değil değil.

Futbolun yönetmeni bir yer israfıdır. En azından gençlik geliştirme müdürü eğitime yardım ediyor. Gençleri ödünç vermek için bağlantılarını kullanan bir kulüp bulmak onlar için çok zor.

ŞİMDİ acil 1 aylık kredi için bir oyuncu bulmak? İmkansız ve futbol direktörü denen bu alan israfının bir faydası olmaz, ancak gerçek hayattaki alt lig kulüpleri, bir maçtan birkaç gün önce oyuncularından biri sakatlandığında bunu her zaman yapar.

Geç olgunlaşan oyuncularla uğraşmak. Football Manager'da her oyuncunun bazı gizli istatistikleri vardır, ancak gözlemcileriniz bunları tahmin edebilir. Bu nedenle, bir oyuncuyu kontrol etmek için 5 izci alın ve size dünya çapında bir oyuncu olup olmayacağını söyleyecekler. Bu oyuncular her zaman büyük kulüpler tarafından avlanacak ve asla göz ardı edilmeyecek veya çatlaklardan düşmeyecek. Jamie Vardy'nin lig dışı bir kulüpte oynayıp liglerde yükselmesi gibi değil. Veya Ederson 17 yaşında belirsiz bir şekilde Benfica'dan serbest bırakılıyor.

Oyuncuların başlarının üzerinde 18/20 bitirme, 14/20 belirleme ve% 97 fit olduklarını belirten güzel bir işaret yok. Bir oyun için yeterince iyidir, ancak insanlar gerçek hayatta aynı istatistikleri (sonuçta O KADAR doğru olmayan) uygulamak ister. Bu arada, bazı nedenlerden dolayı bazı oyuncular iyi istatistiklere sahip olmamalarına rağmen maç motoru istismarcıları ve oyunda iyi oynuyorlar.

Ama evet, Football Manager oynayan çocuklar oyuncu isimlerine ve pozisyonlarına aşina olurlar ve biraz taktikleri anlarlar. Düzenli olarak görmeseler de Raumdeuter'ın ne olduğunu anlarlar. Sorun, bir oyunda iyi oldukları için çok daha karmaşık olan gerçek hayattaki futbolun nasıl çalıştığını anlayabildiklerine inandıklarında başlıyor. Yine de günün sonunda, taraftarlar futbolu hiçbir zaman iyi anlamadılar, ancak değirmen taraftarının koşusu yine de kulüplerine yerleştirdikleri bilgisiz menajerden daha iyi bir iş çıkaracağını iddia edecekti. Bazı şeyler asla değişmez, en azından futbol menajerliği oyununda taraftarlar işlerin nasıl yürüdüğünü anlar.


cevap 3:

Olumsuz olmaktan uzak: Size oyun için yepyeni bir takdir sunabilir ve her şeyin nasıl çalıştığına dair anlayışınızı derinleştirebilirler.

Takımı takip etmek ve koç hakkında şikayette bulunmak ve eksikliğinden dolayı bir forvet oyuncuyu suçlamak, bazı kaleciyi başarısız olmaktan, yönetime kızmak vb. Ancak Football Manager oynayarak oyunun diğer tarafını anlamaya başlıyorsunuz.

Biz destekçiler, oyunun zihinsel yönünü düşünmeyi asla bırakmayız. Oyunculara çok cömert ödeme yapıldığından, her zaman iyi performans göstermeleri gerektiğini varsayıyoruz. Kötü bir eşleşmeleri olduğunu anlarız, ancak belirli bir günde potansiyelleriyle oynamadıkları için onlara itiraz ederiz.

Ama oyunu oynayarak, zihinsel yönünün ne kadar büyük olduğunu anlıyorsunuz. Bir medya yorumu nedeniyle yenilmez çalışmalar nasıl hızla parçalanabilir; Çöküşten çıkmak inanılmaz derecede zordur, sinirler arttıkça, baskı arttıkça, oyuncular daha fazla hata yapmaya başlar; Koç bazen giyinme odasının kontrolünü nasıl kaybedebilir ve bunun neden olduğu ve bundan nasıl kaçınılacağı; Diğer takımların ilgisi sizi nasıl ciddi şekilde istikrarsızlaştırabilir.

Kendinizi yöneticinin yerine koyarsınız ve bir takım kurmaya, finans yönetimine, yönetim kurulu ile oynamaya, kazanmaya giden işi takdir etmeye başlarsınız.

Oyunu 90'ların sonlarından beri oynuyorum. O zamandan önce, sporu hiç önemsemedim; ondan sonra sevmeye, tarihi okumaya, takımlar, kulüpler, harika maçlar, efsaneler hakkında bilgi edinmeye başladım.


cevap 4:

Marko Poutiainen buna çok iyi cevap vermişti. Bir Everton'lu olmasına rağmen ona tamamen katılıyorum ve umarım bu bir maviye en son katılıyorum.

Bence bu oyunlar, oyunun istatistiksel yönünden onu mahvetti. Bir oyunun nasıl gittiği veya bir oyuncunun nasıl performans gösterdiğiyle ilgili düşüncelerini analiz etmek veya ortaya koymak için istatistiklere güvenen pek çok hayran görüyorum. Bu, televizyondaki birkaç uzman tarafından yapılan zayıf ve eksik analizden kaynaklanıyor, ancak oyunlar nedeniyle başka bir seviyeye taşınıyor.

Yalnızca opta tarafından sağlanan istatistikleri kullanmak hiçbir şeyi göstermez. Kesinlikle hiçbir şey. Bir veri modeli bu istatistikler kullanılarak tasarlanmalıdır ve bu istatistiklerin tek amacı budur. Bunu yapmak için önce bir metodoloji bulmamız, ardından motorlar veya yazılımlar yazmamız gerekir ve bu ucuz değildir ve çeşitli ölçümlerin iyi anlaşılmasını ve veri analizinde biraz deneyim gerektirir.

Örneğin gol atmak iyidir. Ama gol ne zaman atıldı, oyunun saat kaçta ve bu bir açıcı, eşitleyici, birinci, beşinci miydi? Oyunun farklı noktalarında atılan gol farklı şekilde kabul edilmelidir. Ancak bu eksik. Şansın ne tür bir atış ürettiği, bir karşı atak sırasında mıydı, bir çarpı mıydı vb. Gibi şanslar yaratmakla aynı şey.

İkinci alan, bir oyuncunun yeni bir takıma ne kadar çabuk girdiğidir. Farklı takımlar farklı şekillerde oynar. Leicester veya Burnley gibi bir takımda oynayan bir kanat oyuncusu, LFC veya Arsenal gibi bir takıma transfer olduğunda ve olduğunda oyununu tamamen değiştirmelidir. Leicester'da derinlere oturur ve ardından temposu bırakılan uzaya atlamayı beklersiniz. Bu takımlar için oynuyorsanız çok fazla alanınız olacak. LFC için oynarken rakipleriniz size yer açmaz. Tamamen farklı bir oyun. Oyuncu kendini yeniden keşfetmeli. Aynı durum orta saha oyuncuları ve savunmacılar için de geçerlidir. FIFA ve FM'deki reytinglere bakarsınız ve transferi yaparsınız. Oyuncu gerçekleştirir. Ama gerçek hayatta değil. Anahtar, oyun tarzı ve adapte olması gereken oyuncudur. Bazıları yapar ve bazıları başarısız olur. Bu onların kötü oldukları anlamına gelmez, sadece uyum sağlayamadıkları anlamına gelir.


cevap 5:

Evet ve hayır.

Gerçek hayatta futbol, ​​açıkçası futbola dayalı video oyunlarından daha karmaşıktır. Bunun birçok nedeni var.

İyi bir takım birkaç ay içinde berbat bir takım haline gelebilir. Bu, yönetim kurulu tarafından kötü yönetim, oyuncuların zayıf izlenmesi, zayıf koçluk, zayıf ücret yapısı ve oyuncuların zayıf kişilikleri ve takım içindeki moral nedeniyle olabilir. Bazı kulüpler tüm bunların kurbanı oldu. Leeds, Portsmouth, Blackburn, Bolton, Blackpool, Leyton Orient, bu faktörlerden en az biri nedeniyle bir dereceye kadar patlayan kulüp örnekleridir.

Kapak tarafında Swansea, Bournemouth, Huddersfield, Brighton, Southampton vb. Gibi şeyleri doğru anlayan kulüpler var.

Ayrıca bu nedenlerden dolayı Liverpool'da Tony Pulis, Manchester United'da Alan Pardew, Chelsea'de Sam Allardyce gibi menajerlerin atamalarını gerçek hayatta görmüyorsunuz.

Örneğin, Premier Lig'de iddialı olmak ve statülerini bir sonraki seviyeye taşımak isteyen ancak sonuçta başarısız olan bazı alt uçtan orta masaya kulüpler var. Wigan ve Charlton bu kategoriye giriyor. Wigan'ın durumunda, her iki yılda bir kilit oyuncuların kaybıydı ve ardından bazı iyi oyuncuların anlaşmalarıyla, belki de bu oyunculardan sadece bir veya ikisinin iyi olacağı umuduyla.

Charlton, 90'lı yıllarda ve 2000'lerin başından ortasına kadar sağlam bir orta masa kulübüydü. Bu durumda, sahada ve saha dışında ilerlemelerini engelleyen kilit personelin kaybı oldu. Alan Curbishley asıl kişi.

Alan Curbishley, Charlton'da önemliydi ve hala önemli. O, Premier Lig'deki cesur mazlumlar olan kulübün orta masada bitiren bir düzenlemesiydi. Kulübün nasıl yönetileceğini biliyordu ve bazı menajerler belirli kulüplere uygun. Örneğin, Everton'dan David Moyes, Manchester United'dan Sir Alex Ferguson, Arsenal'den Arsene Wenger, Nottingham Forest'tan Brian Clough. Bunlar sadece birkaç örnek, ancak fikri anladınız. Bir kuruluşun etkili bir çalışanının kaybı, bazen kuruluşun gelecekte gideceği yönü etkileyebilir.

Wenger henüz gitmedi. Ve Arsenal, 13 yıldır kazanamadıkları Premier Lig şampiyonluğunu hala bekliyor.

Bir antrenör / menajer için oyuncu ararken, Football Manager oynarken oyuncuları gözlemlemekten çok daha zordur. Sadece tıklayabilecekleri bir "keşif oyuncusu" seçeneğine sahip değiller ve tüm nitelikler ve değerleri 1'den 20'ye kadar görünecek. Yöneticiler, koçluklarının her ikisinde de oyuncu gelişimi üzerinde büyük bir etkisi olabileceğinin farkındalar. olumlu ve olumsuz yollar.

Ayrıca, oyuncuları potansiyel olarak imzalamaları için izlediklerinde, onlarla konuşurlar. Oyuncunun kişiliğine ve takıma uygun şekilde adapte olup olmayacağına ve oyuncunun hem kısa hem de uzun vadede takıma ne kadar fayda sağlayacağına dair bir fikir verir. Normal bir iş görüşmesine çok benziyor.

Ve ayrıca transfer ücretlerini ödemekle ilgili olarak, kulüpler diğer kulüplerin başkanını aramaz ve "Hey, işte oyuncunuz için 50 milyon pound, parayı alın ve onunla eğlenin."

Kulüp başkanları transferler söz konusu olduğunda hardball oynamayı severler, kulüpler gelen ve giden oyuncuların transfer ücretlerini taksitle öderler.

Ancak Football Manager, bir şey söz konusu olduğunda çok güvenilirdir, izcileri. Onların izcileri, bahçe keşifçileriniz değil ve gerçek izcilerden daha fazla çaba harcıyor gibi görünüyorlar. Hatta bazıları farklı kulüpler için oyuncuları ve aynı anda Football Manager'ı bile izliyor olabilir. Football Manager ayrıca menajerleri gerçek hayatta farklı taktikler denemeleri ve nasıl sonuçlandığını görmeleri için motive edebilir.

Oyuncuların izlenmesi söz konusu olduğunda tam bir resim sunmasa da, kesinlikle yardımcı olur ve yeni oyuncuları keşfetme sürecini hızlandırır.

Belki, sadece Football Manager'ın sonraki sürümlerinin yardımıyla, Rangers, yıllar önce onu kaçırdıktan sonra bir sonraki Lionel Messi'yi alabilirdi.

Umarım bu sorunuzu yanıtlamıştır.


cevap 6:

Gerçekten bir video oyununu gerçek hayatla karşılaştırmayı deniyorsanız, kafanızı kontrol ettirmelisiniz. Tıpkı GTA, Call of Duty, WoW, vs vs vs'yi karşılaştırmak gibi;)

Bir şey, SI'nın diğer simülatörlerden ÇOK DAHA İYİ bir oyun yarattığı ve oldukça verimli izcilere sahip olan, çoğumuzun hiçbir fikrinin olmadığı ve sonunda yerel veya uluslararası yıldızlar haline geldiği o kadar çok oyuncuyu ortaya çıkardığıdır.

Ama yine. Bu bir oyun. Oyuna başlar başlamaz, artık "dünyanız" oluyor. Takımlarda, oyuncularda, personelde vb. Artık gerçek hayattaki gibi olmayan değişiklikler yaparsınız. Gerçek hayat senaryolarına "yaklaşabilirsiniz" ve daha temel senaryolar, Costa'nın Chelsea'den ayrılması gibi bir şeyi doğru bile yapabilir.

Ancak birçok insan, oyunlarında gerçek hayat senaryolarından etkilenir. Temel olarak sorunuzu değiştirirdim. Aslında oyunlarını gerçek hayatta olan şeylere dayanarak oynayanlar, tersinden çok daha fazlası.

Benim gibi bazıları rakip takımlarını mahvetmeyi ve en az 2 menajer oluşturmayı ve Real Madrid'in 2.Lig'e geçmesine ve tüm paralarını kaybetmesine yardım etmeyi sever! [evillaugh.mp3 ekleyin]. ; p


cevap 7:

Çoğu FM oyuncusunun, gerçek hayattaki futbolun Capri-Sun içerken ve ekrana bağırırken düğmelere basmaktan daha karmaşık olduğunu bildiğine inanıyorum. "Bu yönetim işi ne kadar zor olabilir?" Diye düşündüğüm bir zaman olduğunu da biliyorum.

FM çok şey kapsıyor. Veritabanı etkileyici. City, 2009'da Mark Hughes'u görevden aldı ve ardından Roberto Mancini'yi işe aldı. Bu tam olarak benim FM'imde oldu. En son çaldığım FM FM15'ti. Man Utd'yi yönettim. Anthony Martial bana teklif edildi. Sterling'i seçtim çünkü İngiliz (Sterling, Liverpool'u terk etmek için çaresizdi). Her sürümde daha iyi ve daha gerçekçi olduğunu söylemeliyim. Oyuncu egoları devreye giriyor.

Hayranlar üzerinde olumsuz bir etkisi var mı?

Çoğunlukla buna inanmıyorum. Çoğu FM oyuncusu benim gibiyse, gerçek hayatın çok daha karmaşık olduğunu anlarlar. Bir yöneticinin ders alması, bağlantılara sahip olması, büyük egoları yönetmesi, kişisel meseleleri halletmesi, kendi duygularını yönetmesi vb. Gerekir. FM sadece küçük bir bölümle ilgilenir.


cevap 8:

Bunun cevabı, evet, taraftarların gerçek futbol yönetimini anlama şekli üzerinde olumsuz bir etkisi var.

Asla forvetinizin çeviklik derecesinin 88, Ronaldo'nun 100 ve Messi 107 olduğunu söyleyen rakamlara asla sahip olmayacaksınız. Verileri kendiniz düzenleyebilir veya başkasının yapmasını sağlayabilirsiniz, ancak bunu yapmanın maliyetlerini karşılama konusunda bol şanslar. diğer takımlar için de aynıdır (böylece oyuncuları karşılaştırabilir, takımın zayıf noktalarını görebilir, vb.).

Yine de bir oyun yazdıklarıma aykırı.

Futbol menajeri

.

Oyundaki oyuncular hakkındaki veriler o kadar güvenilir ki (görünüşe göre) Everton, oyuncuları gözlemlemek için bile kullandı.

Ama evet, veri iyileştirme hizmetleriyle günümüzde çoğu oyunun daha gerçekçi olmaya çalışması daha kolay, ancak yalnızca oyuncuların nasıl oynadığına dair birçok veriyi küratörlüğünü yapan ülkelerden oyuncularla.


cevap 9:

Öncelikle herkesin halk arasında “Futbol Menajeri” olarak bahsettiği bilgisayar oyununun sadece Birleşik Krallık'ta popüler olduğunu ve belki de Avrupa ana karasında küçük cepler olduğunu düşünüyorum. Havuzun karşısında, "adam" kelimesi kadar duyulmamış bir şey. Çok daha popüler olan şeyin FIFA serisinin her sürümünde yer alan teknik direktör simülasyon oyunu olduğunu düşünüyorum.

İkincisi, daha çok bir sağduyu meselesidir. GTA oyunları ilk çıktığında cinayetlerde / cinayetlerde herhangi bir yükselme veya korelasyon olmadığı gibi, FM oynayanların gerçekle kurguyu ayırt edecek mantığa sahip olması gerekir. FM'i veya başka bir oyunu ülkenin kanunu olarak yorumlayacak kadar çılgınsanız, o zaman bu size ve yalnızca size aittir.


cevap 10:

futbolda karmaşıklık yok, bu bir medya efsanesi