conan sürgünler nasıl epik zırh yapılır


cevap 1:

Abramowitz ve Stegun tarafından "Matematiksel Fonksiyonlar El Kitabı". Bu bir referans kitap, ama benim için bundan daha fazlası oldu. A&S 1000'den fazla sayfaya sahiptir, büyük bir sözlük boyutundadır ve bilim ve mühendislikte önemli olan çoğu işlev için şunları listeler:

 • İşlevsel tanımlar ve kimlikler;
 • Asimptotik özellikler;
 • İntegraller ve türevler;
 • Kuvvet serisi gösterimleri;
 • Polinom spproximations;
 • 7-15 ondalık basamağa kadar değer tabloları;
 • Değerlerin grafiksel çizimleri.

Kitap çok az metin içeriyor. Pratik terimlerle sadece matematik, matematiği önemseyen insanlar için yazılmış ve kesinlikle onu yazan insanlar da matematiğe çok değer verdiler.

Abramowitz & Stegun'un kitabı, ABD Nat'l Standartlar Bürosu'nun bir yayınıdır ve ABD Hükümeti Basım Ofisi tarafından basılmıştır, ancak Dover da büyük bir ciltsiz baskı basmaktadır. Fonksiyon tabloları, Depresyon dönemi WPA projesi tarafından, özünde bazı matematikçilerin ve insan hesap makinelerinin çalıştırılmasının bir yolu olarak derlendi. Yıllar sonra Abramowitz & Stegun, WPA projesinin tablolarını birleştirdi ve onları daha geniş bir kitleye getirdi.

İlk nüsham 1965 tarihli GPO ciltli baskısı ve bana lise sınıf arkadaşımın babası tarafından verildi. Bu kopya beni lise ve MIT boyunca besledi ve şimdi yatağımın yanında tutuyorum. İkinci nüsham ucuz bir Tayvanlı kaçak baskı, yine ciltli, ancak eski, berbat, yüksek asitli kağıda basılmış, şimdi kırılgan ve yaşla birlikte neredeyse kahverengi. Tayvan kopyasını yemek odamdaki bir kitaplıkta saklıyorum.

Yeni, güncellenmiş ve çok farklı bir baskı var, ancak ne yazık ki, bugünlerde otomatik hesap makinelerinin bu kadar mevcut olduğu gerekçesiyle sayısal değer tablolarını içermiyor. Gerçekten de, orijinal A&S kitabının çevrimiçi e-kitap sürümleri bile, on basamaklı değerlerin orijinal tablolarını çıkarır, genişlikleri çok okyanusa özgü ...

Ancak, tabloların sayfalarını, on basamaklı değerlerin sonsuz ama sonsuz sayfalarını inceleyerek çok şey öğrendim! Tablolar, formüller ve grafikler tam olarak açıklanamadığından, işlevlerin bazı yerlerde ne kadar hızlı büyüdüğünü, bazılarında ise çürümüş olduğunu somut bir şekilde eve getirdi. Yakındaki kayıtların zihinsel olarak çıkarılması bana anında, içgüdüsel olarak, fonksiyonun nerede neredeyse doğrusal olduğunu, yukarı veya aşağı doğru içbükey nerede olduğunu ve neredeyse sabit olduğunu söyledi. Bence ne demek istediğimi anlamak ve yeni versiyonun terk ettiği şeyin yasını tutmak için "spektrumda" olmak gerekiyor.

Sanırım, ilkokuldayken Webster sözlüğünü ve ansiklopedilerini okuyarak sahip olduğum kadar ergenlerimde A&S çalışmaktan çok şey kazandım. Abramowitz ve Stegun'un yazdığı şey esasen Tanrı'nın Zihnine hitaben bir aşk mektubuydu.


cevap 2:

En sevdiğim kitap dizisi Maximum Ride.

Bu diziyi her zaman “The School adında bir yerde doğumda denenen 6 çocuktan oluşan bir grup” olarak tanımlamışımdır. Oradaki bilim adamları bu çocukların DNA'sını değiştirdiler, böylece yüzde 98 insan, yüzde 2 kuş oldular. Bu yüzde 2, çocuklara uçmalarına izin verebilecek kanatları vermek için yeterli kuş DNA'sıydı. Bilim adamlarından birinin yardımıyla, grup Okuldan kaçmayı başardı ve o zamandan beri kendi başına yaşıyor. Bu gruptaki çocukların adı Max, Fang, Iggy, Nudge, Gazzy ve Angel'dır. Max, Fang'ın komutasında ikinci olduğu grubun lideridir. Angel en genç üyedir ve zihin okuyabilir. Gazzy onun erkek kardeşi ve o ve Iggy bomba yapmakta gerçekten çok iyi. Iggy kördür ve yemek pişirmede de iyidir. Nudge konuşmayı sever ve bilgisayarları hacklemede gerçekten iyidir. Gruplarının adı The Flock. Okul Sürüyü yeniden ele geçirmek istiyor ve sık sık onlarla savaşmak için Silgi denen kurtadam benzeri yaratıklar gönderiyor. "

Evet, James Patterson bununla ilgili 9 kitaplık bir dizi yapabildi. Kitapların çoğu 400 sayfadan fazla. Bundan daha fazlası var, ama bu temel bir özet. Eğer okumadıysanız okumayı tavsiye ettiğim güzel diziler, ancak dizinin 3. kitabından sonra durmanız muhtemelen en iyisidir. Maximum Ride'ın yalnızca 3 kitap olması amaçlanmıştı, ancak hayranlar daha fazlasını istiyordu ve bu da James Patterson'un 4-9 arası kitaplar yazmasına yol açtı ki bu da ilk 3 ile aynı kalitede değildir. 4. Kitap, dizideki en kısa kitaptır ve küresel ısınma hakkında sadece bir tane. Kitap 6, Dylan adında başka bir kuş çocuğu tanıtıyor ve dizinin geri kalanında Dylan ve Fang ile Max'in erkek arkadaşı olmaya çalışan sıkıcı bir aşk üçgeni var. Kitap 8 "Nevermore", James'in diziyi bitirmek için ikinci denemesiydi ve The Flock, kıyametin gerçekleşmesini durdurmayı başaramadı. 4-9 korkunç değil, bazı güzel anlar vardı, onları okuyup o korkunç şeyi seyretmeyi tercih ederim Yine film uyarlaması.Ama 1-3. kitaplar kadar iyi değiller.

Maximum Ride, en sevdiğim kitap serisidir. Açlık Oyunları, Percy Jackson, Divergent ve okuduğum diğer kitap serilerinden daha çok seviyorum. İlk 3 kitabı okumanızı şiddetle tavsiye ederim.


cevap 3:

Nihayetinde, yanlış varsayımlara dayalı olmayan, yoğun tartışmalar gerektiren veya soruyu sorulan insanlara hakaret eden bir soru. Böyle birini görmeyeli uzun zaman oldu.

Şey, hem kurguyu hem de kurguyu seviyorum. Kurgu için, Klasik Edebiyattan (bu, hem eski kitapların ne kadar iyi yazılmış, felsefi ya da başka bir şekilde etkili olduklarından ötürü büyük beğeni toplayan eski kitapların yanı sıra Tarihin Klasik Çağından kalma kitapların olduğu anlamına gelir), korku, fantezi ve bilim kurgudan hoşlanma eğilimindedir. George RR Martin 'Ateş ve Buzun Şarkısı' kitaplarının, JRR Tolkien'in 'Yüzüklerin Efendisi' serisinin gururlu sahibiyim, küçükken sayısız Ted Dekker kitabı okudum, Stephen King'i küçük yaşlardan beri sevdim ve onu hala seviyorum ve ayrıca Edgar Allan Poe ve HP Lovecraft'ı okumayı da seviyorum (Lovecraft'ın çalışmalarının tam bir koleksiyonuna sahibim). Bilim kurgu için kimse beni Arthur C. Clarke kadar etkilemedi. Bilim kurguyu sevdiğini iddia eden herhangi birinin bundan kaçınması imkansızdır. Bu alanda kimsenin yaratıcılığını aştığına inanmıyorum. Klasik edebiyatın ve genel olarak kurgusal eserlerin en sevdiğim yazarı Fyodor Dostoevsky'dir. O kadar çok derinlere iniyor ve o kadar motive edici ve muazzam ki, hayatım boyunca, onu hiç okumasam bugün hayatımı hayal edemem, eserleri beni hayata, varoluşun doğasına çok daha derin bir bakış attı. felsefenin soruları ve insan doğasının kendisi. Daha geçen yıl felsefe okumaya başlamamın nedeni o. "Karamazov Kardeşler", "Aptal" ve "Suç ve Ceza" kitaplarını okudum ve her biri olağanüstü (hangisini en çok sevdiğimi tahmin edebilir misiniz?).

Şimdi, kurgusal olmayan konuya gelince, birçok konuda kitap okuyorum. Bilimsel literatürü, çeşitli konularla ilgili büyük kitapları (ör. Bilim veya tarih; Profesör Jon Roper tarafından yayınlanan ve Evren üzerine Smithsonian'dan bir diğeri), tarih kitaplarını (tarihçiler tarafından yazılan kitaplar) ve felsefi eserler. Ateist olmama rağmen bazen bazı teolojileri kişisel çıkarım için okudum (gurur duymuyorum, sadece soruyla ilgili olduğu için ilginç olacağını düşündüm). Şu anda, Platon'un "Cumhuriyet" ve "Kanunları", Konfüçyüs'ün "Analektleri" ve Thomas More'un "Ütopyası" nı okumaya ve not almaya çalışıyorum. Ayrıca yakında başlamaktan heyecan duyduğum David Hume'un "İnsan Doğası Üzerine Bir İnceleme" kitabına da sahibim.


cevap 4:

Genelde şununla başlamayan her şeyi okurum ...

"Alex / Alexa / bazı genel isimler (mary / garysue, sinirli, garip ve" ilişkilendirilebilir "genç) sadece normal bir 13/14/15/16/17 yaşında. Yani, [buraya zar zor orijinal süper gücü girin] dışında. [Romantik ilgi veya sinir bozucu komik yardım en iyi arkadaşı] yardımıyla dünyayı [2.5 boyut kötülüğünden kurtarmayı hedefliyorlar. Neredeyse 3 boyutlu, ama yine de gerçekten sıkıcı ve klişe]. Ama matematik ödevlerini yapmadan önce değil! [Kitabı herkese tavsiye etmek üzere olan can sıkıcı 40 yaşındaki yazar ve kütüphanecilerden kahkahalar.]

Okumayı sevdiğimi söylediğimde, insanlar bu tür boktan kağıt kapaklarını okuduğumu düşünüyor, kötü resmedilmiş, mülayim, panding… Fikri anladınız. Hormonal gençlik duygularımı kurgusal damarlara yansıtmak ve farklı bir dünyaya kaçmak için bunları kullandığımı düşünüyorlar.

Ve bu iğrenç.

Ayn Rand ile başa çıkamıyorum bile. Diogenes'e bir hata yaptığını ve onu pislik olmak için bir bahane olarak kullanan bir grup iğrenç alaycı doğurduğunu söylemek için zamanında geri dönmek istememi sağladı.

Tamam, bu YA kurgusu hakkında bir rant'a dönüştü. Üzgünüm, sadece söylenmesi gerekiyordu.

Bundan başka her şeyi okuyacağım. Ayn Rand'a günün saatini bile vereceğim. Herhangi bir şey hakkında okumayı severim ve bir kalp atışında kitapların içinde kaybolabilirim.

Özellikle beğeniyorum…

 • Felsefe. Özetler ya da yorumlar ya da herhangi bir şey değil, doğrudan metinler. Tarihsel bağlama ihtiyaç duyduğunuz geçmişten felsefeyi seviyorum. Benim reçelim.
 • Tarih. Kelimenin tam anlamıyla her şeyin tarihini okuyacağım, hatta tuhaf belirli şeylerin bile. Kitap basımı, mühendislik, araba ile ilgili işler, 100-400AD arası müzik, Leonardo da Vinci'nin sol üst yüz kılı. Herhangi bir şey. Tarih harika.
 • 18.-20. yüzyıldan kalma kurgu. İnsanların, kelimenin tam anlamıyla modern zamanların kurgusu olduğu, ancak daha iyi yazıya sahip olduğu zaman "ama çok şık" olmasını seviyorum. Karakterleri de büyüleyici buluyorum.

Ayrıca şiir kitapları da iyidir. Şiirlere eklenen yorumlar varsa bu beni tuhaf hissettiriyor. Birkaç sayfalık genel biyografi iyidir. Her şiir için yorumlar… Müdahaledir.

Şiir kitapları zar zor kitaptır.

Aklımda, parşömenler ve kaya tabletler üzerindeki eski rünlere, herhangi bir kurgu ya da bilgi kitabından daha yakınlar.

Bu, genel olarak kitaplarla ilgili bir cevap oldu, ama her neyse.

En azından ciltleme ve baskıya girmedim. Bütün gün burada olurduk.


cevap 5:
 1. Uçurtma Avcısı - Khaled Hosseini
 2. Muhteşem Gatsby - F. Scott Fitzgerald
 3. Ateşle oynayan kız (milenyum serisinden) - Stieg Larsson
 4. Theif kitabı - Markus Zusak
 • Khaled Hosseini, bir yazarın cevheridir. Sözleri okunduktan çok sonra sizi asılı bırakıyor. A Thousand Splendid Suns birçokları için bir Hosseini favorisi olmasına rağmen, The Kite Runner'a olan aşkımın yanındayım. The Kite Runner'daki tüm olay örgüsüyle başa çıkamayacaksınız. Kitap kalbinize bir bıçak saplayacak, sizi paramparça edecek ve sonra da umudun varlığını mümkün olan en dürüst, gerçek yollarla fark ettirecek. Bu kitap benim bir numaralı favorim (açık nedenlerle bu listede bahsetmediğim Harry Potter serisine eşit). Cinsiyet normları, çocuğa cinsel istismar, insan ruhunun savunmasızlığı, savaş zamanı şiddeti, doğru (ve yanlış) tür ebeveynlikle ilgili konular gibi son derece önemli birçok temayla bağlantılıdır. Bu, kötü bir kitabı okuduktan sonra hep döndüğüm bir kitap.
 • The Great Gatsby benim için yine harika çünkü iyi yazmaktan hoşlanıyorum ve Fitzgerald mükemmel bir yazar. Ama aynı zamanda bu kitabın sağlıksız bir şekilde aşık olma, maddi saplantıya sahip olma, iyi bir yaşamın nasıl olması gerektiğine dair toplumun baskıları tarafından dikte edilmesi ve çok daha fazlası trajedisini ne kadar zekice yakaladığını da çok sevdim. Daisy'nin bir karakter olarak ne kadar kusurlu olduğunu da seviyorum. Tom'un etrafındaki yaşamla ilgili en ince şeyleri nasıl vurguladığına bayılıyorum. Sizi doğrudan içine çekecek bir kitap.
 • Milenyum serisi (boynuz yuvasını tekmeleyen üçüncü kitap hariç) dahiydi. İlk kitap keskin bir gerçeklikle sona erdi. Okuyucular olarak kitaba kapılırsınız ve karakterlerin kökenini alırsınız, ancak bu hikaye, kitapta vurgulanan birçok kişiden sadece ikisini saymak gerekirse, cinsel şiddet ve cinsiyete dayalı taciz gibi dünyayı rahatsız eden gerçek meselelerle ilgilidir. Ve vebalar güzel bitmez, bu yüzden ilk kitap da bitmez. Ama ikincisi, yani Ateşle Oynayan Kız, kitabın hızı, parlak karakter gelişimi ve çılgın olay örgüsünden dolayı daha çok hoşuma gitti. Bunu almalısın!
 • Savaş (veya savaş sonrası) dönemlerde geçen kitaplardan hoşlanıyorum. Theif kitabı, savaşın paramparça ettiği Almanya'da geçen güzel bir kitap ve savaşla parçalanmış bir ülkede okuduğum en yürek burkan hikayelerden biri olduğu için hala favorim. Şiddetli bir ortamda kelimenin her anlamında özlemin masumiyetiyle kaplıdır. Filmden de aynı derecede keyif aldım.

İşte bu kadar. Harry Potter serisi dışında her zaman en sevdiğim kitaplar, kitapları her okuduğumda bana yeni ve ferahlatıcı bir şeyler veriyor. İlginç konuları olan iyi yazılmış kitapları okumaktan zevk alıyorum ve bu yüzden bu dördü şimdiye kadar benim favorim.


cevap 6:

Belirli bir sırayla değil, çünkü hepsini birkaç kez yeniden okudum: tüm fanteziler, hepsi İngiliz

 1. JRR Tolkien'in "Yüzüklerin Efendisi"; pek çok yönden muazzam bir başarı: hobbitler, orklar, ents vb. gibi aynı zamanda sağlam bir şekilde Avrupa folkloruna dayanan orijinal varlıkların yaratılması dahil olmak üzere eşsiz bir dünya inşası; unutulmaz ve farklı karakterler (yine de Merry ile Pippin'i karıştırmaya meyilli olsam da); Kahramanlar kadar büyük bir cesaret ve azim yeteneğine sahip alçakgönüllü küçük hobbitleri göstermek (“eski kökler kadar sert”) ve arayışa sahip olmak, onu elde etmek yerine cezbedici bir nesneden vazgeçmeyi içerir; kendi dil yaratımlarının dilsel gücü; ve belki de en önemlisi, şiir gibi söyleyebilen mükemmel düzyazı tarzı. Geminin enkazına uğraması için tek bir başlık seçebilseydim, bu o olurdu.
 2. Sir Terry Pratchett ve Neil Gaiman'ın yazdığı “Good Omens”; Bu harika kitabı on yıl kadar önce kemoterapi, ameliyat ve radyasyon tedavisi ile aklımı korurken keşfettim. Katkılarının o kadar ustaca bir karışımı ki, daha sonra kimin hangi bölümleri yazdığını belirlemekte zorlandılar. Komik bir şekilde komik (adını hatırlayamadığım bir eleştirmen, Monty Python tarafından sunulan Apocalypse ile karşılaştırdı) ama aynı zamanda düşündürücü ve nazik. Altı bin yıldır bir melek ve bir iblis yeryüzünde yaşadılar ve insanlara, yaşam tarzına ve birbirlerine o kadar düşkünler ki, Armageddon'u önlemek için güçleri (tamamen beceriksizce) birleştirdiler. Aziraphale bir melek olmak konusunda pek iyi değil ve Crowley bir iblis olmak için tam bir felakettir, ancak birlikte Deccal'i tarafsızlığa çevirme ve böylece dünyanın sonunu önleme girişimleri, sahip olmadıkları gerçeğiyle engellendi. gerçek Deccal. Gaiman, kitabı 2019'da Amazon Prime'da harika bir mini diziye uyarladı; belirttiği amacı, geç yazarlık partnerini onurlandırmak için "Terry'nin gurur duyacağı" bir şey yaratmaktı. Bence başardı. Yapım güzeldi ve kadro mükemmeldi: Crowley rolünde David Tennant ve Aziraphale rolünde Michael Sheen, bundan sonra kitabı okurken her zaman gördüğüm yüzler olacak.
 3. Kenneth Grahame'den "Söğütlerdeki Rüzgar". Evet, hayvan karakterleriyle konuşan bir çocuk kitabı olduğunu biliyorum, ama ona geri dönüp, değer vereceğim yeni küçük taşlar bulmaya devam ediyorum. Huzurlu küçük bir nehirde "teknelerle uğraşmanın" dinginliğinden, domuz başlı ve kibirli Bay Kurbağa'nın çeşitli talihsizliklerinin neşesine, evi işgal eden gelincikleri tahliye etmeye yönelik şiddetli girişimlere kadar geniş bir yelpazeyi yönetiyor. Toad Hall, ancak tüm iş, dünya çok stresli hale geldiğinde tadını çıkarmak için inanılmaz derecede dinlendirici olan nazik ve sadık bir dostluk atmosferiyle doludur.

cevap 7:

Yedi yaşımdayken bana parlak bir roman verildi; kapağında dev bir kartalın sırtında uçan bazı çocuklar tasvir edildi. Gerçekten harika görünüyordu.

Bu, ailemin bir arkadaşının hediyesiydi, çünkü sözde çizgi romanlardan "büyük kitaplara" geçmek zorunda olduğum yaştaydım. Okumaktan gerçekten keyif aldım, ama gerçekten kafam karışmıştı çünkü kitabın bir başlangıcı veya sonu yokmuş gibi görünüyordu.

Adı Harry Potter ve Azkaban Tutsağı.

Ders kitapları klübünde öğretmenimle bunu konuştum ve beni "devam filmleri" kavramıyla tanıştırdı. Çok büyük hikayeler, hepsine uyması için birden fazla kitaba ihtiyacınız olacak!

(Prequel kelimesinin var olduğunu bilmiyordum, bu yüzden kimse beni düzeltmeden önce birkaç yıl boyunca ilk iki HP kitabını aradım).

Azkaban'ın ilk sayfasını okuduğumdan, sadece on dakika öncesine kadar, Ejderha Dövmeli Kız'da istikrarlı bir şekilde ilerlediğim zamana kadar, kitaplar beni her zaman ele geçirdi. Sıkıcı araba gezileri, uçuşlar ve yağmurlu günler sırasında, çocukluk yıllarımda farklı hayal dünyalarına açılan cep boyutunda kapılardı.

Yine de okuyamadığım bir kitaba rastladım. Kelimeler okunamayacak kadar küçük ve anlaşılamayacak kadar büyüktü. Çocukken okumadığım en kötü kitaptı.

Adı The Great Gatsby.

Son sınıfta tekrar aldım ve ingilizce lit için okudum. Hoşuma gitti ve zamanın beni her zaman değiştireceğini kendime hatırlatmak için arada bir tekrar okudum, bu yüzden değişmeye alışsam iyi olacak.

Büyürken, defalarca okuduğum bir kitabım vardı, sayfaların yarısı düştü; ne zaman okuysam ve eksik bir sayfayla karşılaşsam, hikayede atlanan olayları hatırlamam gerekir. Yumurta bulan bir çocuk hakkındaydı. Sanırım varsayılan olarak bu benim en sevdiğim kitap olurdu.

Eragon denir.

Bu kitabı daha da çok seviyorum çünkü film uyarlaması korkunç. Ve ne zaman birincisi ne kadar kötü olduğu için asla sona ermeyecek olan tüm film devam filmlerini düşündüğümde, kopyamdan geriye kalanlara koşup hikayeyi kendim hayal ediyorum.

Şimdiye kadar tahmin etmediyseniz, fantezi / macera / drama okumayı seviyorum. Uppsala şehir merkezindeki bir apartman mahzeninde Lisbeth Salander'in ne tür bir yaramazlık yaptığını öğrenirken özür dilerim.


cevap 8:
 1. Bir Buz ve Ateş Şarkısı: - Bu kesinlikle okuduğum en iyi kitap serisi. Karakterler inanılmaz derecede gelişmiş ve her şeyden önce gerçekçidir. İyi değiller, kötü değiller, gri. Tıpkı normal insanlar gibi. Yine de 18 yaşın altındaysanız bunu okumamanızı tavsiye ederim.
 2. Yüksek Şatodaki Adam: - Tüm zamanların en iyi bilim kurgu eserlerinden biri. Paralel evren fikri inanılmaz. Gerisini öğrenmek için seni yalnız bırakacağım.
 3. Kont Drakula: - Tüm türdeki en önemli korku romanı. Ürkütücülik yavaşça yaratılır ve üstünlük katildir!
 4. Yüzüklerin Efendisi: - Ve şimdi modern fantezinin babasının ana parçasına geliyoruz: JRR Tolkien. Hikaye başlangıçta biraz sıkıcı görünebilir; ama karakterlere bir kez aşina olduğunuzda, harika.
 5. The Dark Tower: - Muhteşemliğin mutlak bir özeti. Epik oranlarda bir bilim fincanlığı ve fantezinin bir karışımı. Stephen King'in eserlerinin baş mücevheri bu listeden çıkarılamaz.
 6. The Time Machine: - Yine bir başka harika bilim kurgu romanı. Bu roman, bilimkurguyu yazı endüstrisinin verdiği gerçek tanıma götürür ve okuyucunun aklına gelen olasılıklar sonsuzdur.
 7. Crime and Punishment: - Sovyet yazarının inanılmaz bir ustası: Fyodor Dostoevsky. Roman, ana akım kurguyu tanımlar ve karakter gelişimi şaşırtıcıdır.
 8. Arthur'un Ölümü: - Arthur efsanesinin bel kemiği, Fransız yazarın inanılmaz bir eseridir. Yazar, kurgunun bel kemiği olan Merlin ve Arthur karakterlerine büyük hakikatler yaptı.
 9. Melekler ve Şeytanlar: - Dan Brown'ın en inanılmaz romanlarından biri. Gizem ve aksiyonun mükemmel bir karışımı. Okuyucuları gerçekten spekülasyon yapıyor ve sonuna doğru şaşkına çeviriyor.
 10. Moby Dick: - Son derece kurnaz, katil, devasa ispermeçet balinası düşüncesi her balina avcısının ve denizcinin aklına musallat olur. Karakterler çok iyi ifade edilmiş ve gerisini öğrenmek için sizi bırakacağım.

Şerefli sözler: IT, The Fountain of Paradise, Dune, The Inkheart Trilogy, The Adventures of Huckleberry Fin, The Life of Pi, The Maze Runner Series, The Wheel of Time, The Chronicles of Narnia, The Spook's Series, Not A Penny More Bir Kuruş Az Değil, Beşin Gücü, Büyük Gatsby, Gurur ve Önyargı, Büyük Beklentiler, İki Şehrin Hikayesi, Fırtına, Romeo ve Juliet, Bir Alaycı Kuşu Öldürmek, Yüz Yıllık Yalnızlık, Jack Reacher Serisi, The Alex Rider Series, Sherlock Holemes, The James Bond Books, Hamlet ve liste devam ediyor…

Umarım bu yardımcı olmuştur!


cevap 9:
 • The Alchemist: The Alchemist, asla umudumuzu kaybetmememizi söyleyen felsefi bir kitaptır. Sır belki de buna dayanıyor. Bize, bir kişi gerçekten bir şeyi arzuladığında, tüm evrenin o kişinin hayalini gerçekleştirmesine yardım etmek için işbirliği yapacağını öğretir.
 • The Kite Runner - Hikaye, trajediler karşısında insan duygularını ifade ediyor. Bu kalp kırıcı ve hayat değiştiren ve şimdiye kadar okuduğum en iyi kitaplardan biri. Ve ben abartmıyorum.
 • Bir S * ktirmeme Sanatı: Bu gerçekten şimdiye kadar okuduğum en köklü kurgusal olmayan kitaplardan biri. Bir bakış açısını, bir bakış açısını, bir hayatı değiştirecek ve değiştirebilir. Sersemlememe fikri, yaşam beklentimizi yeniden yönlendirmenin ve neyin önemli neyin önemli olmadığını seçmenin basit bir yoludur.
 • Kız Kardeşimin Bekçisi: Kız Kardeşimin Bekçisi, şimdiye kadar okuduğum en yürek burkan hikayelerden biri. Birisi olmanın eşiğinde olan bir kız hakkında. Şu anda ne istediğini bilmeyen ve şu anda kim olduğunu bilmeyen, ancak bulma şansını hak eden bir kız.
 • The Namesake: Bu kitap, başka bir ülkeye göç etmiş olan herkese aşina olması gereken bir hikaye anlatıyor - yeni bir kültüre geçiş yaptıktan sonra eskiyi kaçırmanız ve yeniye asla tam olarak giriş yapamamanız. Aslında hiçbir zaman ikisine de ait olmama hissi.
 • Gone Girl: Gone Girl, gizem, gerilim ve bir suç romanından çok daha fazlasının somut bir örneği; dönüş, bükülme, heyecan ve belirsizlikle dolu bir hikaye. Bükümden sonra bükümden sonra bükün. En zeki, en kirli, pis fikirli karakterlerle canlı bir şekilde hazırlanmış bir sayfa çevirici; bırakması neredeyse imkansız olan türden bir kitap.
 • Billy Biswas'ın Garip vakası: 'Billy Biswas'ın Garip Vakası', materyalist uygar topluma yönelik alaycı bir saldırı ve modern toplumun hastalıklarının çözümünün yattığı eski antik kültürün alkışlarıdır. Gerçeği söylemek gerekirse, bitirdikten hemen sonra beni sersemlemiş ve yüksekte bıraktı. İyi ve hızlı bir okuma, - "İnsanın en beyhude ağlaması anlaşılma isteğidir" Mesajı bile indirmeyi zor buldum.
 • Hepsini alabilir miyim: A, özellikle çalışan evli kadınlar olmak üzere tüm profesyoneller için okunması gereken bir kitap. Kitap, amaç, inanç, seçim, cesaret, güven, bağlantı, işbirliği, rekabet ve geçişin netliğine vurgu yapıyor.

cevap 10:

Dünya Ana Diz çöküyor

Kendini tütün satışlarıyla ilgilenen saygın bir işadamı olarak tanıtan şeytani, bir çeşit ölümsüz Kara Büyücü, Cennet'in İncil Canavarı'nı dünyaya yaymak istediğinde ne olur?

Beast of Eden, Brentford United'ın evi Griffin Park'ın altına gömüldüğünde ne olur?

Ve bunu durdurmanın tek yolu Jim Pooley (cemaatin batchelor), John Omally (Zümrüt Adasından Adam), Neville (Uçan Kuğu barının Saygın Barlord'u), Old Pete, Norman Hartnell (dükkân sahibi, ve kesinlikle diğer Norman Hartnell ile karıştırılmamalıdır), Profesör Slocombe, Archroy (Nuh'un Gemisini keşfettiği seyahatlerinden yeni) ve daha birçokları BRENTFORD'UN FA KUPASI KAZANMASINA yardım edecek ???

Bir Işık Hatırası

Öncelikle, bu en iyi Zaman Çarkı kitabı * değil *. Şahsen, Kitap 6 (Kaosun Efendisi) bunu benim için yapıyor. Ancak bu, sadece ana dizide yer alan 14 kitabın bir sonucudur. Yuvarlanan hikayelerin miktarı, savaşlar, hikayelerin kahramanı ve anlaşılması imkansız bir varlık arasındaki diyalog ……… olan çok şey var. Ian'ın görevi pastanın üzerindeki krema.

Brideshead Revisited

Bu Türkiye'de havuz başında otururken, sürekli elimde rom ve kola okudum. Tarihi seviyorum, ancak genellikle tarihsel kurguyu sevmiyorum, ancak çeşitli dış kaynaklardan bunu, olayların o sırada nasıl ilerlediğine göre inanılmaz derecede doğru buldum. Eski zenginleri, aristokrasiyi vb. Daha önce düşünmedikleri seviyelere düştüğünü görmek, hareket ediyordu ve bu insanları… .. insan olarak görmenize yardımcı oluyor. Eski bir Katolik olarak, bir yazarın nasıl din değiştirdiğini okumak tuhaftı ve uzlaşma ve dönüşüm temaları ilginçti.