Bulut bilişim: Bulut ve sunucu arasındaki fark nedir? Sunucu bulut veya tam tersi olabilir mi?


cevap 1:

Tek bir sunucu bulut oluşturamaz (barındırma) çünkü tanım ve gerçek kurulum gereği bir bulut birden çok sunucudan oluşur. Bulut barındırma, birkaç sunucunun tek bir sunucu gibi davranan bulutu oluşturmak için birbirine bağlı olduğu bir web barındırma kurulumudur. Bulut barındırma geleneksel web barındırma hizmetleri herhangi bir tür daha güvenilirdir.

Tek bir sunucu (RAM, CPU çekirdeği, Disk alanı ve internet bağlantısı gibi tüm donanımlarla birlikte) bir bulut barındırma hizmeti dışında her türlü web barındırma hizmeti sunabilir.

Kısacası, bir bulut birden fazla sunucudan oluşurken, tek bir sunucu bulut olamaz.

En güvenilir bulut barındırma sağlayıcılarından bazıları için lütfen Best Cloud Server Web Hosting Sağlayıcılarını ziyaret edin ve ihtiyaçlarınız için güvenilir bir web barındırma sağlayıcısı seçin.


cevap 2:

Bir bulut sunucusu ile özel bir sunucu arasındaki fark nedir?

Uygulamanızı veya web sitenizi barındırma söz konusu olduğunda seçeneklerinizle ilgili kafanız mı karıştı? Bulut sunucularının mı yoksa özel sunucuların mı uygun olduğundan emin değilseniz okumaya devam edin.

Bulut Sunucuları

Tamamen özel bir altyapı satın almak ve yönetmekle ilişkili büyük maliyetler olmadan BT performansını optimize etmeniz gerekiyorsa, bulut sunucuları mükemmel bir seçenektir. Birçok küçük ve orta ölçekli işletme ve değişken talepleri ve iş yükleri olan şirketler, bulut sunucularının ihtiyaçlarını etkili bir şekilde karşıladığını fark eder.

Bulut sunucuları, özel bir sunucudakine benzer performans, güvenlik ve kontrol düzeyleri sağlayacak şekilde yapılandırılabilir. Ancak yalnızca size adanmış fiziksel donanımda barındırılmak yerine, bulut barındırma sağlayıcınız tarafından yönetilen paylaşılan bir "sanallaştırılmış" ortamda bulunurlar. Donanımları diğer müşterilerle paylaşmanın ölçek ekonomilerinden faydalanırsınız.

Bulut sunucularla, yalnızca kullanılan tam sunucu alanı için ödeme yaparsınız ve sonsuz esneklik avantajına sahip olursunuz. Kaynakları isteğe bağlı olarak kaynakları yukarı veya aşağı ölçeklendirebilir ve talep düşük olduğunda boş altyapı maliyetlerini ödemekten kaçınabilirsiniz.

Dedicated Sunucular

Özel sunucu, tamamen kendi iş ihtiyaçlarınız için satın alınan veya kiralanan fiziksel bir sunucudur. Adanmış sunucular, büyük işletmeler, olağanüstü yüksek düzeyde veri güvenliği gerektiren kuruluşlar veya 24x7x365 çalışan tüm sunucularını gerektiren öngörülebilir talebi olan kuruluşlar için mükemmeldir. Veritabanları ve Büyük Veri platformları gibi I / O-heavy uygulamaları kullanan işletmeler de çıplak metallere özel donanımda önemli bir değer bulur. Özel sunucular kullanan işletmeler, devam eden bakımı yönetmek için hala BT kapasitesine ve uzmanlığa ihtiyaç duyarlar.

Bulut Sunucular ve Özel Sunucular - Sorularınız Yanıtlandı:

  1. Çevrimiçi kaynaklara ne kadar çabuk sahip olabilirim? Bulut sunucularla dakikalar içinde çevrimiçi kaynaklara sahip olabilirsiniz. Ancak özel sunucularla bu, bazı durumlarda çok daha uzun, hatta haftalar sürebilir. RAM, disk alanı ve CPU'yu yükseltebilir miyim? Cevap hem bulut hem de özel sunucular için evet. Buradaki en önemli fark, bulut sunucularla bu işlemin yalnızca birkaç tıklamayla gerçekleştirilebilmesi veya hatta bir API kullanılarak otomatikleştirilebilmesidir. Bununla birlikte, özel sunucularla, bu, zamanlanmış bir bakım penceresi gerektiren manuel bir işlemdir. Yüksek Kullanılabilirlik'i hızlı ve uygun maliyetle elde edebilir miyim? Yine, her iki seçenek için de evet. Ancak bu, bulut sunucularla çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Birkaç dakika içinde birden çok bulut sunucusu ve yük dengeleyici ile HA ortamını hızlı bir şekilde yapılandırabilirsiniz. Birden çok özel sunucu ve özel bir yük dengeleyici kullanarak özel bir altyapı içinde bir HA ortamı isteyebilirsiniz, ancak bu işlemin oluşturulması saatler hatta günler alabilir. Buradaki bir diğer önemli fark, bulutta bir HA ortamı oluşturmanın% 60'a kadar daha az maliyete sahip olmasıdır. Otomatik ölçeklendirme, otomatik sağlama ve otomatik yönetim için araçlar mevcut mu? Evet, bir bulut ortamında bu araçlar topluluk güdümlü açık geliştirme API'sı aracılığıyla kolayca kullanılabilir. Araçlar özel bir ortamda mevcut olsa da, satıcı odaklı geliştirme için beklemeniz gerekebilir.Kaynakların uygun maliyetli kaynak bölümlendirmesini kolayca çalıştırabilir miyim? Kaynaklarınızı işleve göre bölümlere ayırmak, kolay ölçeklenebilirlik, yönetim ve kaynak segmentasyonu sağlar. Bu, bulutta maliyet etkin bir şekilde elde edilebilir. Bununla birlikte, bu tür bölümlendirme, özel donanım ile elde edilmesi çok pahalıdır. İzleme mevcut ve teknik destek alabilir miyim? Bunun yanıtı her iki seçenek için de evet. Sıkı güvenlik ve uyumluluk gereksinimlerini karşılayabilir miyim? Bu bir gereklilikse, özel donanım işletmeniz için en iyi seçim olabilir. Çoğu düzenlemeye tam uyum özel bir ortamda sağlanabilir. Sunucularımı hareket halindeyken bir mobil cihaz kullanarak yönetebilir miyim? Evet, hem iOS hem de Android işletim sistemleri bulut sunucularıyla uyumludur. Bu özel donanım ve yönetim manuel bir süreç değildir.

Ve bir soru çok duyuyoruz:

Bulut kaynaklarını ve özel kaynakları tek bir ortamda çalıştırabilir miyim?

Bulut çözümlerine herkese uyan yaklaşımın günleri geride kaldı. Bu yüzden yardım etmek için buradayız. Bulut güçlü bir teknolojidir, ancak her işletme ve her iş yükü için tam bir cevap değildir. Bulutu, en uygun olduğu uygulamalar için kullanabilmeniz ve gerektiğinde özel donanım çalıştırabilmeniz gerekir.

Özel donanımın gücünü bulutun esnekliği ve çevikliği ile birleştirmek, öncü RackConnecthybrid teknolojimizi başlattığımızdan beri yaptığımız bir şeydir. Bu kombinasyon, hem fiyat hem de performans açısından daha da cazip bir teklif yaratıyor.

Hibrit bulut, genel bulutu özel bulut veya özel barındırma ile birleştirmenize ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için her birinin sunabileceği özelliklerden en iyi şekilde yararlanmanıza olanak tanıyan gerçek bir oyun değiştiricidir. Hassas olmayan işlemler için genel bulutu, kritik iş işlemleri için özel bulutu kullanın ve son derece esnek, son derece çevik ve yüksek maliyetli bir çözüm elde etmek için mevcut özel kaynakları kullanın.

Cloud sunucusunu kullanmak için şu adresi ziyaret edin: https://fxdata.cloud

Dedicagted sunucu kullanmak için şu adresi ziyaret edin: https: //in.godaddy.com/hosting/d ...