clash royale balonla nasıl mücadele edilir


cevap 1:

Diğer "kartları çıkarmanın en iyi yolları" arasında bu soruya cevap vermek nispeten zordur. Bunun nedeni, Balon'un sıklıkla görüldüğü sayısız arketiptir.

Kendi başına bir Balon çıkarmak çok kolaydır. İlk akla gelen elbette Minion Sürüsü olacak, ancak rakibin Oklar taşıyan rakibinin ve Minyonların çoğunun ölüm bombası yüzünden ölme riskiyle geliyor. Bir alternatif, Balon indirildikten sonra hayatta kalacak olan Cehennem Kulesi olabilir, ancak ezilmiş bir güverteye karşı gidiyorsanız, Kule'yi tank için kurtarmak isteyebilirsiniz. Daha riskli bir oyun büyü kullanmaktır, ancak işe yaraması için kesin zamanlamaya ihtiyacınız olacaktır. (Elbette Rocket hariç. Bundan sonra daha fazlası.) Aslında, Cadı gibi çok fazla dps taşımayan birlikler dışında, çoğu hava hedefleme birimi Balonu indirmekte sorun yaşamayacak, ancak çoğu birim Sihirbaz veya Elektro Sihirbaz Balonla oldukça iyi ilgilenebilir. Ölüm hasarını bile alamazsanız ve kuleniz düşükse, Balonu çıkarmak için bir bina kullanmayı düşünebilirsiniz. Ancak, tek başına bir Balon, genellikle rakibin ona karşı koyacak bir karşı veya iksire sahip olmadığından emin olduğunda oynanır… bu durumda, bir kule kaybını kabul etmek, tek yol olmasa da en iyisi olabilir.

Ancak, Balon genellikle arkadaşlarla birlikte görülür. Ve bu, Balon'un zorlaştığı yer.

Balon, en popüler olarak Lava Hound ile bir arketip olarak tanınır. Lava-Loon olarak bilinen bu canavar arketipi, Lava Hound'u bir tank ve Balloon'u hasar çıkışı olarak kullanır. Burada, belli ki önce Balonu çıkarmak istersiniz, ancak rakip genellikle birimlerinizi çıkarmak için büyüler taşır ve biriminiz ilk etapta Balonu hedef bile alamayabilir. Balondaki hasar çıktısını en üst düzeye çıkarmak için, en yakın hedefleri olacak şekilde Balonun tam üstüne saniyede yüksek hasar veren hava birimleri yerleştirmelisiniz. Bu açıkçası, Horde'un yine en çok kullanılan cevap olduğu anlamına gelir. Ancak kuleniz Lav Tazısı üzerinde olduğu için, gerçekten dikkatli olmalısınız çünkü rakip Oklar taşıyorsa ve Balon bir parça sağlıkla hayatta kalırsa, acı dolu bir dünyaya girersiniz. Balona odaklanan ikinci bir sayacınız yoksa, binaları büyük olasılıkla Tazı hedefleyeceği için kullanmayacaksınız. Cehennem Ejderhası da Balona karşı iyi bir karşıtı olabilirdi, ama bana göre Lava Loon'un en iyi karşılığı Cellat'ı Kasırga ile eşleştirmek olurdu. Tornado birimleri bir arada gruplandırdığı ve Cellat onları tamamen yok ettiği için, son derece sinir bozucu yüksek dps menzilli çıkışı ile Ex-Nado olarak bilinir. Kendi içinde Lav Tazısı'na karşı iyi bir karşı olan İnfazcı, Tornado'nun yardımıyla Balon'un kuleye temas etmesini engelleyen Balonu çıkaracak kadar hasar çıktısına sahip olmalıdır. Bu aynı zamanda Balloon döngüsü ve beatdown Balloon'a (Giant Loon vb.) Karşı da işe yarar, oyunda Balloon için çok sayıda sayaç vardır ve doğru kullanılırsa size gerçekten çok fazla kule hasarı kazandırabilir.


cevap 2:

Balonla herhangi bir kule hasarını ortadan kaldırmak için önce onu bir binayla uçururdum ve sonra hava saldırısı yapan bir birlikle çıkarırdım. Küçük bir iksir harcamak sorun değil çünkü birlikleriniz hala hayatta kalacak ve genellikle başka bir kazanma durumu için endişelenmenize gerek kalmayacak.

Düşük bir HP binanız varsa (yarı sağlık veya bir mezar taşı), aynı şeyi yapabilirsiniz ancak balonu geri itmek veya sersemletmek için bir büyü kullanabilirsiniz. Çok sayıda balonla savaşıyorsanız, balonun kulenize çarpmasını önlemek için 1 kartlık sert bir balon (cehennem kulesi, avcı, tesla vb.) İçeren bir deste kullanmanızı ve / veya ayak balonunun kulenize çarpmasını önlemek için kasırga kullanmanızı öneririm.