ck2 roma nasıl geri yüklenir


cevap 1:

1066 Sicilya Emirliği. Sicilya'nın Şii Emirisiniz ve Sicilya'daki 6 ilçeden sadece 2'sine sahipsiniz. Diğer ilçeler güneyde 3 Sünni Şeyh, 1 ise Napoli'de neredeyse 3 Dükalık tutan Norman dük tarafından yönetiliyordu. Senden çok daha güçlü ve Sicilya Kralı olmayı arzuladığı için ülkenizi ve diğer Müslüman Şeyhleri ​​fethetmeye hevesli.

Papa Latium Dükalığı'nı yönetir ve İtalya'nın geri kalanı güçlü Kutsal Roma İmparatoru tarafından yönetilir.

Sicilya Emirliği olarak oynamak, mücadele nedeniyle gerçekten çok eğlenceli. Çok elverişsiz bir duruma düştünüz. Hristiyan sizi yok etmek istiyor ve Şeyh senden nefret ediyor ve Şii olduğunuz için vasalınız olmak istemiyor.

Sünni şeyhlere saldırırken dikkatli olmalısınız çünkü çok daha güçlü olan Norman Duke, sizi çok sayıda asker kaybetmek gibi zayıf bir konumda görürse size saldıracaktır.

Bir şekilde Norman dükünü fethedip Sicilya Kralı olmayı başarsan bile, hala güvende değilsin. Papa yakında size karşı Haçlı Seferi ilan edecek.

Mücadelenin başladığı yer burasıdır. Akıllıysanız, Selçuklu veya Fatımiler ile ittifak kurdunuz, eğer şanslıysanız ordularını güney İtalya'ya gönderecekler ve sizi savunacaklar. İyi değillerse, iyi şanslar.

Size karşı Haçlı Seferi'nin tek seferlik bir olay olmadığını, çokça gerçekleştiğini unutmayın. My Sicily oyununun çoğunda, The Crusade 5-8 kez gerçekleşir ve bunun nedeni oyunu 1453'e kadar bitirmem değil, sadece 200 ++ yıl sonra genellikle İtalya'yı fethedip İtalya İmparatoru olmayı başardım ve hiçbir Krallık tehdit edemediğim içindir. artık varlığım.

Basitçe söylemek gerekirse, Sicilya Emirliği olarak oynamayı sevmemin nedeni Mücadele'nin Gerçek olması.


cevap 2:

En sevdiğim başlangıç ​​tarihi, Makedonlar altında 867'deki Bizans imparatorluğu. İlk beş yılımı entrikalar ve suikastlar yoluyla demansımı artırarak geçiriyorum. Suçum tüm vasallarımdan daha fazla olduğunda, düklük unvanını ve ilçe unvanlarını yok ederim. Bu, arazinin kontrolünü merkezileştirir. Bundan sonra konseyi sadık kişilerle dolduruyorum ve konseyi kaldırıyorum. Bir Filistin anım var. "Rhomania'nın güvenliğini ve sürekli istikrarını sağlamak için İmparatorluk Konseyi, İkinci Dominate olarak yeniden düzenlenecek." Temelde otokratik bir kuralım var. Yeterli askerim olduğunda Balkanlar'ı Bulgarlardan yavaşça geri alıyorum. Bu bittiğinde, levant ve Orta Doğu'ya saldırıyorum. Abbassidler kırıldı ve sadece mesapotamia tutuyor. Daha küçük ve daha zayıf eyaletleri ilhak ediyorum çünkü bu bedava emlak. Şimdi bir sonraki neslin Mısır'ı geri almasının yolunu açtım. Daha sonra İtalya üzerindeki etkimi yeniden savunmaya odaklanıyorum. Güney'i geri alıyorum ve varisimle İtalya kralının kızıyla evleniyorum. Sonunda yönetici olduğunda, bu iddiaları İtalya'yı geri almak için kullanıyorum. Makedonlar uzun süre yaşıyor ve çok iyi özelliklere sahip. Ayrıca 867'de Byzantium'un düşmanlarının hepsi zayıf veya çok geç olana kadar büyük mor lekeyi fark edemeyecek kadar birbirleriyle savaşmakla meşgul.


cevap 3:

Alexiad başlangıç ​​tarihini ve Alexios olarak oynamaktan gerçekten keyif alıyorum. Rum ile 10 yıllık ateşkese sessizce sinir bozucu olabilecek Anadolu'yu yeniden fethettiğinizde dünya sizindir. Bir ülkeyi işgal etmeye çalışırsanız, tehdit seviyeniz% 75'i geçtiğinde herkes size saldıracaktır. Bu aynı zamanda, kanlı Roma halefiyetlerinde tüm hizipleriyle birlikte hayatta kalabilirseniz. Her nesil, sizi değiştirmeye veya sizi taç otoritenizi artırmaya zorlamaya çalışan bir isyanla sonuçlanacaktır. Artı, kolay bir galibiyet elde etmeye çalışmak yerine biraz rol oynamaya ve kendinize biraz meydan okumaya çalışın. Roma imparatorluğunu yeniden kurmak benim hedefim. Doğru yaparsanız ve işgallerle Selçuklu ordularını zayıflatmaya devam ederseniz ya da Gürcistan'ın yıkımına engel olursanız kırılır. Sicilya, Balkanlar ve Ermenistan'ı çok erken güvenceye almayı başardım ve genişlemesi gerçekten tatmin edici.

Ayrıca 1066'daki son Karling başlangıcını da sevdim, bu sadece size Fransız-İngiliz savaşları sırasında sürekli kuşatılmış olan 1 eyalet veriyor. 30 yıl içinde Fransa'nın kralı oldum ve şehrim olarak Paris. Capets, Malta'daki holdinglerine indirildi. 1081'de Karling kızı olarak oynamak da sorun değil, kocanızı öldürmek oldukça can sıkıcı bir bekleyiş olabilir, ancak baştan çıkarmak yardımcı olur.

Üçüncü haçlı seferinde Selahaddin gibi oynamak da güzel, kutsal savaş bu Haçlı devletlerini unutmaya çağırdı. Ve her zaman ateşli eşlerin olduğundan emin ol. Daha da iyi bir Zerdüşt olarak oynamak ve gelgiti geri çevirmeye çalışmak. Pers imparatorluğunu yeniden kurun ve Bağdat'ı geri alın, onu yeni Cteshipon'unuz yapın.


cevap 4:

Tamar of Georgia olarak başlamayı seviyorum. İnanılmaz bir hükümdar ve savunma bonusu alırsınız çünkü topraklarınız neredeyse tamamen dağlıktır, ancak bu, onun kadın olması gerçeğiyle dengelenir, bu nedenle kadın hükümdar cezası alırsınız ve kuzeyinizde pagan bozkır krallıkları vardır, sizi yağmalamak ister. topraklar, küçük krallığınızı yok etmek isteyen güneydeki Müslüman imparatorluklar ve Gürcistan'ın haklı olarak kendilerine ait olduğunu düşünen batıdaki Doğu Romalılar, bu büyük bir meydan okuma sunar, ancak aynı zamanda büyük bir imparatorluk yaratma potansiyeli de verir. erken oyunda hayatta kalın.


cevap 5:

Erken Orta Çağ'da Asturias'ın yanında, favori kampanyam Kral Sigurdr Yüzüğü olarak çalıyor. Sadece oğlunuz Ragnarr'ın büyümesini beklemenin heyecanı değil, aynı zamanda İsveçlileri komutanız altında birleştirmek de kolaydır. Hatta İskandinav İmparatorluğunu 20 yıldan daha kısa bir sürede yaratabilirsiniz.

Bu koşu size çok eğlenceli fırsatlar sunuyor ve ayrıca yeni başlayan kabile oyuncuları için tavsiye ediliyor. Viking Çağı, İsveçlileri birleştirmeyi bitirdiğinizde neredeyse başlıyor, Baltık Denizi'ni Karadeniz'e ve nehri Paris'e bağlayan nehirler nedeniyle Bizanslılara veya Franklara, hatta Venezia'ya baskın yapmak için mükemmel bir yerdesiniz. Çok fazla mücadele değil ama çok eğlenceli diyorum sana :)


cevap 6:

876'da benim favorim Asturias krallığı. Endülüslülerin saldırılarına gerçekten direnmeden ve gelgiti değiştirmeden önce birçok kez başarısız oldum.

Oyunun ilerleyen safhalarında, ilkhanlılardan Nestorian olan bir khagan ile gerçekten eğlenceli bir oyun oynadım. Sanırım 1295 yılından onu bulmaya başlamalısın. Düşmanları cihatla uğraşmaktan uzak tutmak ve Şii ve Sünni vasalları dönüştürmeye çalışmak gerçekten zordu.


cevap 7:

Mümkün olan en erken başlangıç ​​tarihinde Norveç'teki önemsiz bir ilçenin ısmarlama bir ev Norse Pagan Borg. Akrabalarıma elimden geldiğince çok toprak dağıtıyorum, bu yüzden bu soyadını tercih ediyorum.

Kişisel en iyi? Hindistan'ın Kıpti İmparatoru Borg'dan VI. Alexander ile gitmek zorundayım. Etiyopya portresi, İskandinav kültürü. Tek bir baronu yöneten bağımsız bir akrabam vardı ve Danimarka Kralı, altın yüzük vb. Karışık bir orta doğu / batı Afrika portresi vardı.

"Neden" kısmı bence kendi kendini açıklıyor.


cevap 8:

Şahsen Şarlman'daki teoderik hanedanlığın başlangıç ​​tarihini seviyorum. Charlemagne'den sağ kurtulabilirseniz, genişleme fırsatları ile çevrili bir Germen kabile krallığı olarak çok benzersiz bir konum sunuyorlar.