celestron powerseeker 60az nasıl kullanılır


cevap 1:

Celestron PowerSeeker 50AZ, altazimut yuvalı 50 mm refraktörlü bir teleskoptur. Tüm Celestron ailesinin en uygun fiyatlı teleskoplarından biridir.

Kutuda teleskop, bulucu dürbün, 3x çubuklu mercek, üç göz merceği (20 mm, 12 mm ve 4 mm), bir alüminyum tripod ve "The SkyX" yazılımı bulunur.

Tüm Celestron teleskoplarında olduğu gibi, optiğe özel ilgi gösterilmiştir. Tamamen kaplanmış cam optik bileşenler parlak ve net görüntüler sağlar. Teleskopu hem karasal hem de gece gökyüzü görüntüleme için ideal kılan doğru görüntü prizması nedeniyle görüntüler de doğru şekilde yönlendirilir (nesnelerin baş aşağı bakmadığı anlamına gelir).

Teslimat kapsamının tamamı plastiktir, ancak fiyatı düşük tutmak için bu fiyat aralığındaki çoğu teleskopta durum budur. Bu gerçeğe rağmen işini yapıyor ve teleskopun genel kalite hissinden bir şey eksiltmiyor.

Diğer teleskop paketlerinin çoğu sadece iki göz merceği içerdiğinden ve hatta bir barlow mercek bile içermediğinden, pakette bulunan 3 göz merceği ve barlow mercek 50AZ'ı parasının değeri haline getiren şeydir.

Ve çoğu teleskopta olduğu gibi, bir yazılım dahil edilmiştir ve burada, veritabanında 10.000 nesne, yazdırılabilir gökyüzü haritaları ve 75 gelişmiş görüntü içeren SkyX First Light Edition astronomi yazılımına sahibiz.

Genel olarak, bu, yeni başlıyorsanız ve gece gökyüzüne bakmak veya karasal gözlem için ara sıra kullanmayı planlıyorsanız, yanlış gidemeyeceğiniz bir teleskoptur.

CELESTRON POWERSEEKER 50AZ GÜÇLÜ NOKTALARI:

Bu teleskobun güçlü noktaları, toplam ağırlığının verdiği taşınabilirliğinin yanı sıra kesinlikle fiyat noktasıdır. Herhangi bir alet veya özel talimat gerektirmeden kullanımı ve montajı çok kolaydır. Her bir göz merceğinin büyütme gücünü harekete geçiren 3x barlow lensin dahil edilmesi.

CELESTRON POWERSEEKER 50AZ ZAYIF PUANLARI:

Bu, uyduların kraterlerinin ve gezegenlerinin harika görüntüsünü kanıtlayan mutlak bir acemi için harika bir teleskop olsa da, sadece biraz daha pahalı olan diğer teleskopların yıldızlara bakma potansiyelinden yoksun olduğu için birkaç görüntülemeden sonra modası geçmiş olabilir. Dışarıda gece gökyüzünü keşfediyorsanız ve oldukça zayıf olma eğiliminde olduğu için tamamen düz bir yüzeye sahip değilseniz, tripod bu teleskop için zayıf bir nokta olarak düşünülmelidir.

Bu iyi bir seçim.

Diğer öneriler:

1. Sınır Tanımayan Astronomlar OneSky 130

2. Levenhuk Skyline 130 x 900 EQ

Hindistan'da çevrimiçi satın almak istiyorsanız en iyisi olan amazon Hindistan web sitesini tercih ederim.


cevap 2:

Ben doğrudan kovalamayı kısa kesen noktaya geleceğim. 50mm dürbünle Ay'ın kraterlerini çok iyi görebilirsiniz. Jüpiter, 4 ayı çözebileceksiniz, ancak bulut kuşakları yalnızca görüntüleme koşulları mükemmelse. Satürn, halka sistemi farkedilir ama bundan fazlası olmayacak. Bunun dışında hemen hemen bir oyuncak olacak. En az 70 mm'yi önereceğim, çok yakında daha büyük diyafram açıklıklarına atlamak isteyeceksiniz.


cevap 3:

Daha büyük diyafram açıklığına sahip bir şey alırdım. Bütçenizin ne olduğunu bilmiyorum ama tahmin ediyorum ki 100 $ civarında, bu durumda Orion Skyscanner'ı alacağım. Ayı ve gezegenleri ayrıntılı olarak görmek için yeterli olan 4 ″ açıklığa ve birçok derin gökyüzü nesnesine sahiptir.

Orion ve Skywatcher bazı harika başlangıç ​​dürbünleri oluşturur.


cevap 4:

Celestron olduğu için hiç de kötü değil.

Size bir Dobsonian teleskop satın almanızı tavsiye ederim ve en büyük aperture dobsonian teleskopu sizin bütçenize izin verir.

Dobsonian teleskopları ucuz ve eğlencelidir ve daha düşük bir fiyata daha büyük bir açıklık elde edebilirsiniz. Ayrıca, bir teleskopu düzgün bir şekilde nasıl kullanacağınızı öğrenmeye çalışıyorsanız, kullanımı kolaydır ve en iyi kapsamdır.

ayrıca sadece orion, celestro, meade vb. gibi tanınmış markalardan satın alın.