Kostüm takıları ile gerçek altın / elmas / mücevher takıları arasındaki farkı kolayca söyleyebilir misiniz?


cevap 1:

Evet. Aradaki farkın benim için belirgin olmadığı bir zamanı hatırlayamıyorum.

Değerli metaller, sık kullandığımız çelik, pirinç veya diğer ana metallerden daha yoğun ve ağırdır. Ayrıca yumuşaktırlar ve harika dokular verilebilir ve bir kez aşındığında yüzeyleri çizilemez ve henüz çoğaltılmamış bir patine parlatılır.

Taşlar cam veya plastik gibi görünmüyor. Neredeyse hepsi daha ağır (yoğunluk), daha soğuk (termal iletkenlik), ışığa farklı tepki veriyor (kırınım). Bir mücevherin duyusal etkisini yeniden üretmenin tek iyi yolu, onu gerçekten sentezlemektir.

Güzel mücevherlerde gördüğünüz hassas ve ayrıntılı döküm, oyma, gravür ve parlatma orada elle yapılır ve gerçekten iyi görünüyor. Bunu yapmak için bir zanaatkar ödemek pahalı, kostüm parçaları için çok pahalı.

Bir mücevheri yakın bir yerde, bir merceğin altında, kol uzunluğunda, parlak gün ışığında, mum ışığında, floresan ışıkta, akkor ışığında, sonra tutun, giyin, elinizde tartın veya taşları dişlerinize dokundurun, kalite hakkında bilgi sahibi olur. Binlerce kez, birkaç on yıl boyunca tekrarlayın ve seri olarak üretilen süslemeler hiç iyi mücevherlere benzemiyor.

Daha az maliyetli taşları veya sentetik taşları değiştirmek, bir mücevheri daha ucuz değil, daha kötü hale getirir. Süslü ceket düğmelerinizdeki rhinestones ile yüksek kaliteli elmasların değiştirilmesi onları güzel mücevherlere dönüştürmez. İkisinden birinin veya ikisinin tadını çıkarabilirsiniz.


cevap 2:

Müşterilerin kalıtsal mücevherlerini çözmelerine yardımcı olmak için 25 yıllık pratiğim oldu, bu yüzden bazı hızlı yönergeler.

  1. Damga arayın. İşler çok eski olmadığı veya üzerinde çalışılmadığı veya halkaların boyutu olmadığı sürece, bir damga size mücevherin ne yapıldığını söyleyecektir.Altın kaplama yıprandıkça ve altın dolu mücevher garip bir yeşil renge dönüştüğünde Takılarınıza güçlü bir mıknatıs ile dokunun. Mıknatıs onu alırsa, muhtemelen çeliktir. Bir istisna vardır: mıknatıs sadece bir zincirin tokasını alırsa, sorun yoktur çünkü yay halkalı tokaların içinde küçük bir çelik yay vardır. İncilerle ilgili olarak: onları cesur olup olmadıklarını hissetmek için üst dişlerinizin altına sürün (gerçek) veya pürüzsüz veya plastik (sahte) hissediyorum. Sahte olanlarda yongalama veya soyulma olup olmadığını kontrol edin ve gerçek olanlarda benzersiz minik yumrular veya lekeler arayın.Asit testi yapmak için kuyumcuya gidin veya mücevherlerinizi altın, gümüş veya platin olup olmadığını belirlemek için makinelerini kullanın. Kuyumcular da elmas test cihazlarına sahiptir. Ve uzmanlık.

cevap 3:

Pratik yapmak ve hata yapmak da gerekir.

Parçanın ağırlığı, güzel mücevherleri veya kostümü olup olmadığını belirlemeye neden olabilir. Bir kez ince altın veya gümüşe baktıktan sonra çoğunu sadece görünümden anlayabilirsiniz. Yine pratik yapmak gerekir. Hatalar yapacaksınız ama deneyim en iyi öğretmendir.