kardeş hl-2280dw nasıl taranır


cevap 1:

Brother yazıcınızdan bilgisayarınıza bir belge taramak isterseniz, aşağıda verilen adımları izleyin:

  1. Bir Windows bilgisayar kullanıyorsanız, Başlat düğmesine dokunun ve Windows'ta “Brother” anahtar kelimesini arayın. Yazıcınızın adına veya model numarasına tıklayın. Kontrol Merkezi penceresini açmak için Kontrol Merkezi seçeneğini seçin.
  2. Yapılandırma seçeneğine tıklayın ve Tara ve Dosya seçeneklerini seçin. Dosyaya Tarama Yapılandırması penceresi görüntülenecektir. Tarama formatını, hedef klasörü seçin ve çözünürlük, parlaklık, kontrast vb. Gibi diğer ayarları özelleştirin.
  3. Mac kullanıyorsanız, Sistem Tercihi penceresini açın. Yazıcınızı Yazdır ve Tara seçeneğinden seçin. Utilities sekmesini açın ve Control Center uygulamasına tıklayın.
  4. Yazılım Düğmesi sekmesine gidin ve Dosyaya Tara seçeneğini seçin. Tarama türünü ayarlayın ve hedef klasörü seçin. Devam etmek için Tamam'ı tıklayın.
  5. Taramak istediğiniz belgeyi Brother yazıcıya yükleyin. Yazıcının kontrol panelindeki Tara düğmesine dokunun ve PC'ye Tara seçeneğini seçin. Dosya seçeneğini seçin ve belgeyi taramaya başlamak için Siyah Başlat veya Renkli Başlat üzerine tıklayın.

cevap 2:

Brother Yazıcı belgesinin nasıl taranacağıyla ilgili sorunla mı karşı karşıyasınız? Kardeş tarayıcınızı kullanmak için bazı talimatları izleyin ve sorunu çözün.

Aşama 1

Brother Yazıcı cihazı AÇIK ve bilgisayarı bağlayın. Her iki cihazın da bir USB kablosuyla bağlandığından emin olun.

Adım 2

Başlat düğmesine gidin ve Tüm Programlar'a tıklayın ve "Brother" etiketli klasörü seçin ve sorunu çözmek için "PaperPort" etiketli alt klasöre tıklayın.

Aşama 3

Bundan sonra, taranacak belgeyi tarayıcının belge besleyicisine yüzü yukarı bakacak şekilde veya tarama camına yüzü aşağı bakacak şekilde yerleştirin. Bir ayarlar penceresi başlatmak için PaperPort penceresindeki Brother aygıtının simgesine tıklayın.

4. adım

Yeni pencerede herhangi bir ayarı değiştirirseniz ve bu, cihazınızın tarama özelliklerine bağlı olarak değişir.

Başlat düğmesine tıklayın ve tarama tamamlandıktan sonra, tarama tamamlandıktan sonra, bilgisayarda bir nokta seçin ve ardından dosyayı sabit sürücüye kaydedin. Kolay erişim için masaüstünüzü seçebilirsiniz.