bloxburg programlama becerisi nasıl edinilir


cevap 1:

Yepyeni bir dil - bilgisayarların dili - eğitimli olanları yarının cahil kitlelerinden ayıran şey olacak. Bilgisayarlar için nasıl kod yazılacağını anlamak, küresel ekonomide herkesin sahip olabileceği en değerli becerilerden biri haline geliyor. İşte nedeni:

1. Kod çevremdeki her şeyi yönetir, krem ​​parayı alır

Google'dan Facebook'a tüm büyük teknoloji şirketleri, yetenekli genç kodlayıcıları işe almak için agresif bir şekilde rekabet ediyor. “Potansiyel gelirlerini en üst düzeye çıkarmak isteyen okuldan ayrılanlar için çok az başka becerinin, aynı derecede iyi ücretli ve çeşitli kariyerlerin kapısını açtığını söylemek doğru olur.

2. Savaş değil kod oluşturun

Kodlama, evrensel uçurumu kapatır. Farklı milletleri ve ülkeleri birbirine bağlayan tek dildir. Zor zamanlarda yaşıyoruz ve her gün kültürel bölünme haberleriyle boğuluyoruz. Ülkeleri bir araya getirmek için ortak zemin ararsak, kodlama ender istisnalardan biridir. Herkes aynı dili konuşuyor. Önyargı yok, sınır yok. İnsanlar yaratmak için birleşir.

3. Makineler kodlayamaz

Daha pek çok iş otomasyonda kaybolmaya devam edecek olsa da, nihayetinde neyin otomatikleştirildiğini kontrol eden kodlayıcılardır. Makineler makinelerdir. Onlar daha akıllı hale geldikçe insan işlerinin yerini makinelerin alabileceği korkusu. Bu doğru, ancak birinin bu makineleri kodlaması gerekecek.

4. Kodlama… gerçek Esperanto

Kodlama, doğrudan ya da dolaylı olarak, hayatın ve işin hemen hemen her alanında kullanılmaktadır. Sadece teknoloji sektöründeki şirketler için değil. Mühendisler ve iş adamları arasındaki gerilimler, mühendisin işinin yanlış anlaşılması veya takdir edilmemesi nedeniyle ortaya çıkabilir. İşletme fonksiyonları genelinde kodlama anlayışı, bu tür bir kopukluğu ortadan kaldırabilir. "

5. Matematik dili

Edebiyat ve matematik, sık sık kutuplaşmış iki disiplindir - resmi ve akademik olarak ancak sonuç olarak bireyler tarafından da. Kodlama, ikisi arasındaki ayrımı ortadan kaldırır. Matematiğin dilidir ve hem yaratıcı hem de teknik arayışlar için kullanılma gücüne sahiptir.

6. "[Kodlamaya] daha yeni başladık"

Programlama hala emekleme aşamasındadır. Aslında, icat edilen ilk programlama dillerinden ikisi bugün hala kullanılıyor: Fortran (1957'de geliştirildi) ve Cobol. Bu programlama dilleri çok dar bağlamlarda kullanılıyor. Öyle olsa bile, bu bize programlamanın kendi evrimsel yolunda zar zor başladığını gösteriyor.

7. Kodu Newcastle'a getirmek - her zaman çözülmesi gereken yeni sorunlar olacaktır

Bazıları, binlerce kömür madencisinin endüstrilerinin kaçınılmaz ölümüne karşı anlamsız protestolar yapmak için sokaklara döküldüğü 1980'lerin sahnelerini hatırlayacak. Yeni teknolojiler ortaya çıktıkça endüstriler yükselir ve düşer. Ancak kod madencilerinin yakın zamanda işlerini kaybettiğini görmemiz olası değil.

8. "Dünya bir büyük veri sorunudur"

İkincisi, yalnızca AI için, kasabanın teknisyenler için konuşması "büyük veri" dir. Büyük veri kümelerini analiz edebilmek her zaman önemli ama zor bir görev olmuştur. Bununla birlikte, verilere çok daha kolay erişebilsek de, bunu anlamak her zamankinden daha zor.


cevap 2:

Programlama, birçok şirkette en çok aranan beceridir ve bir şirketteki çoğu sorunun çözümüne yardımcı olduğu için talebi gün geçtikçe artmaktadır.

Nedeni:

Bunun nedeni, çoğu şirketin yazılım tabanlı şirketler olması ve bu nedenle birçok programcının onlar için yazılım uygulamaları geliştirmesini gerektirmesi nedeniyle açıktır. Bu programcılar bu uygulamaları oluşturup büyük şirketlere satarak bir ton para kazanıyorlar.

Programlama, yeni bir dil öğrenmek gibidir ve programlamayı öğrendikten ve bir bilgisayarla iletişiminizin tadını çıkarmaya başladıktan sonra daha fazla şey yapmanıza yardımcı olur ve bilgisayarların güzel bir şey yapmasını sağlar. Karmaşık problemleri çözmek için zihninizi güçlendirmeniz gerektiğinden, öğrencilerime her gün en az 1 saat program yapmalarını şiddetle tavsiye ederim.

Programlamayla ilgileniyorsanız, beni Quora'da takip etmekten çekinmeyin. Bu programlama alanında başarılı olmanıza yardımcı olmaktan çok mutluyum.

Herşey gönlünce olsun!


cevap 3:

Programlamayla ilgili en inanılmaz şeylerden biri, bazı temel temelleri öğrenerek birinin basit bir yazılım oluşturmaya başlayabilmesidir. Özenli uygulama ve öğrenimle, dünyaya inanılmaz değer katabilecek sorunlara karmaşık çözümler oluşturabilirler.

Bu kadar çok alanda bu kadar geniş uygulama alanına sahip olan pek çok beceri bilmiyorum (yani, bilgisayarlar her yerdedir ve programlamaya ihtiyaçları vardır). Artı, eğer bundan zevk alırsanız ve öğrenmeye devam ederseniz, büyük olasılıkla bunda iyi olacaksınız ve bu, beceriyi kazanmak için yaptığınız yatırımdan sağlam bir getiri elde etmenizi sağlayacaktır.

Oldukça kullanışlı görünüyor.


cevap 4:

Çünkü iyi bir hayata götürür. Örneğin, kızım 3 yıl önce Waterloo'dan çift derece bilgisayar bilimi ve işletme yönetimi ile mezun oldu. Üniversitede farklı yıllarda Amazon, Twitter, Microsoft'ta stajyerlik fırsatları kazandı. Şimdi, Kaliforniya'daki diğer yüksek teknoloji şirketleri gibi sınırsız tatil süresi politikasına sahip bir yüksek teknoloji şirketinde çalışıyor.


cevap 5:

İyi, görelim bakalım:

Arabanızın içinde arabanın çoğunu kontrol eden bir bilgisayar var.

Saatinizde muhtemelen bir bilgisayar vardır.

Televizyonunuzun içinde bir bilgisayar var.

Akıllı telefonunuz bir bilgisayardır.

Akıllı termostatınızın içinde bir bilgisayar vardır.

Bu soruyu yayınladığınız bu web sitesi bir bilgisayarda çalışıyor.

Bilgisayarlar, doğru şeyleri yapmak için talimatları izler.

Bilgisayar talimatları, uyguladıkları sistemin mantığı olan programlardan işlenir.

Programcılar program yazar.

Programlama olmasaydı, internetiniz olmazdı ve bu soruyu gönderemezdiniz ve dolayısıyla bir cevabınız olamazdı.

Bu, sanırım özetliyor.


cevap 6:

Beni yener, sadece birkaç on yıldır oradayım… ..

Sadece şaka, sayısal düşünmenizi geliştirir, örneğin

  • işlerin nasıl yürüdüğünü anlamanızı sağlar
  • neyin yanlış olduğunu anlamanızı sağlar
  • cihazları yapılandırmanıza olanak sağlar
  • kritik özellikleri aramanızı sağlar
  • teknik çözümler tasarlamanıza ve uygulamanıza olanak sağlar
  • teknik çözümleri test etmenizi ve incelemenizi sağlar
  • bunu yaptığınız için para almanızı sağlar (yeterince iyiyseniz, yani)

cevap 7:

Programlama, öngörülebilir gelecek için yararlı bir beceri olmaya devam ediyor, çünkü hala yaşama ücreti ödeyen programlama işleri var.

Hiper zeki makinelerin çoğu işçinin ve birçok bilgi çalışanının yerini alacağı bir çağa girerken, bu makineleri programlamak, sulandırılmış çorba için uzun bir sırada beklemeye karşı muhtemelen en iyi önlemdir.


cevap 8:

Programlama, insanları problem çözme konusunda tam olarak düşünmeye zorlar. Bu patron olmak ve bilgisayara söylemek gibi değil: Bir şekilde yap yoksa seni kovarım.

Dahası, programlama kolaydır. Bekle! Gerçekten mi? Oh evet, gerçekten. Her şeyi hemen doğrulayabilirsiniz. Çelik kalıplar gibi donanımlarla çalışırken durum böyle değildir.

Sadece programı çalıştırarak bir şeyi kontrol etmenin ucuz ve kolay bir yolu yoktur.


cevap 9:

Programlama yararlı bir beceridir çünkü bunu yapmak için size iyi ödeme yapılabilir ve bir iş yönetimi iş programlama becerisinde bile iş verilerini analiz ederken başkalarına bağımlılığınızı azaltabilir.