kanla bulaşan kan şişeleri nasıl kullanılır


cevap 1:

Diğer tüm cevaplara katılıyorum: Dark Souls sabır ve tedbir gerektirirken Bloodborne hızlı refleksler ve mümkün olan her yerde, özellikle de yüksek risk-yüksek ödül olduğunda, vurulmayı gerektirir. Ancak, muhtemelen ilk olarak Dark Souls oynamak istemenize neden olacak oyunlar arasında kritik bir fark var.

İyileştirme mekaniği.

Dark Souls'ta, oyun boyunca seviye atlayabileceğiniz birincil iyileştirme yöntemi olan bir estus şişesi alırsınız. Her şenlik ateşinde oturduğunuzda veya öldüğünüzde, estus şişesi tamamen yeniden doldurulur. Bloodborne'da her öldüğünüzde yeniden DOLDURMAYAN kan şişeleri kullanırsınız. Oyun boyunca kan şişeleri toplamanız / satın almanız gerekir ve kan şişelerinizi yönetmek tamamen size bağlıdır.

Bu fark, en çok, zor zamanlar geçirdiğiniz bir patronla karşılaştığınızda önemlidir. Dark Souls'ta, bir patrona karşı defalarca ölmenin gerçekten bir cezası yoktur - estusunuz otomatik olarak yeniden doldurulur, böylece ona herhangi bir ceza olmadan başka bir atış yapabilirsiniz. Ancak Bloodborne'da bir patrona karşı defalarca ölün ve kan şişelerinizden hızla geçeceksiniz. Şimdi, başka bir iyi şans istiyorsanız geri dönüp kan şişeleri için öğütmelisiniz.

Bu yüzden benim tavsiyem önce Dark Souls'u çalmak; Her iki oyun da çok zor olsa da, önce Dark Souls oynamak size From Software evrenine daha az cezalandırıcı bir giriş sağlayacaktır. Ardından, Dark Souls'un meydan okuması için yetkinliği ve takdiri geliştirdiğinizde, mekanik olarak benzer ancak felsefi olarak daha acımasız bir oyun için Bloodborne'a dalın - ikisini de seveceksiniz!


cevap 2:
  • Dark Souls bir aksiyon macerası, Bloodbourne çok derin bir paranoya duygusu ile yasal bir korku.
  • Dark Souls kalkan kullanımını teşvik eder, bloodborne bir kalkan seçtiğinizde sizinle dalga geçer.
  • Dark Souls'un LOTTA SİLAHLARI var, Bloodborne'un azı var (Karanlık ruhlardan daha az)
  • Dark Souls farklı bir oyun, Bloodborne tamamen farklı bir oyun. Bu yüzden önce ne aldığınız önemli değil, sadece tamamladığınızdan emin olun.

Önce Souls'u (Hepsi DLC'li) ve ardından Bloodborne'u oynamanızı tavsiye ederim. Bu, her şeyi taze tutacak ve BloodBorne'u ilk aldığınızda okunaklı olacaksınız.

Macerada iyi şanslar.


cevap 3:

Karanlık Ruhlar sabır ve dikkatli planlamaya bağlıdır. Kalkanınız yukarıdayken yeni odalara yavaş ve dikkatli bir şekilde hareket edersiniz, mevcut hayatta kalma koşulları için ekipmanı düzenlersiniz ve sık sık durmanız, bakmanız ve dinlemeniz gerekir. Dikkatli gözlemci olmakla ilgili bir oyun.

Bloodborne, bunun gibi unsurlara da sahiptir, ancak reflekslerinize ve “savaş ya da kaç” içgüdünüze karşı antrenman yapma becerinize çok daha fazla dayanır. Düşmanlar çok daha titrer, hız eşittir, kalkanlar pek bir şey değildir ve silahlar daha ayrıntılı ve ustalaşması karmaşıktır.

İki oyun arasındaki farklar öyle ki, birinden diğerine geçiş yapmak gerçekten çok zor ve eski alışkanlıklarınızdan kendinizi eğitmek zor. Bence Bloodborne, Dark Souls oyunlarından çok daha zor çünkü bir dövüşte başarılı bir şekilde ilerlemenin, daha az hata payı olan bir hareket olduğu gerçeği; İlk önce birini seçmen gerekiyorsa Dark Souls ile başlayacağım.


cevap 4:

Dark Souls ve Bloodborne iki ayrı oyundur. Benzer mekanikleri paylaşıyorlar ama evren farklı. Hız da oldukça farklı. Bununla birlikte, DS1'de kaybolmanın daha kolay olduğunu düşünüyorum, bu yüzden Bloodborne ile başlamak daha iyi olabilir, muhtemelen kaybolma konusunda endişelenmeden Souls oyunlarının temel mekaniklerini daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Ancak, Bloodborne oynadıktan sonra Dark Souls oyunlarının çok yavaş ve ağır hissettirdiğini ve savaşın aynı hissi vermediğini unutmayın.


cevap 5:

Nihayetinde oynamaktan daha heyecanlı olduğunuz şeyi oynayın. Oyunlar hikaye açısından tamamen farklı, ikisini de aynı anda ödeyebilirsiniz.

Ancak, önce karanlık ruhları oynamanızı gerçekten tavsiye ederim; oyun diğerlerinden en az gelişmiş olanıdır.

Oradan kanla oynayabilir veya karanlık ruhları devam ettirebilirsiniz. Karanlık ruhların hikayesi, öncekiyle yalnızca çok gevşek bir şekilde bağlantılıdır. Bunun kapsamı gerçekten birkaç kamera hücresi ve referans.


cevap 6:

Elbette. Geliştirici ve oyun türü dışında iki seri tamamen farklıdır. Her iki oyun da dikkatli egzersiz yapmayı vurgular ancak Dark Souls zamanınızı ayırmayı vurgularken, bloodborne kaçmayı ve hızlı tepki vermeyi vurgular. Özellikle kan yoluyla bulaşanlarda, kısa bir süre içinde düşmanınıza karşı saldırırsanız, sağlığınızın bir kısmını geri kazanma fırsatına sahipsiniz.


cevap 7:

Bence hayır. Bloodborne'un temelde Dark Souls'un daha kolay bir versiyonu olacağını duymuştum, bu yüzden Dark Souls serisini oynamadan önce oynamaya çalıştım ve aslında çok daha zor buldum. Dark Souls gibi bir oyun istiyorsanız, Lords of the Fallen'ı öneririm.


cevap 8:

Dürüst olmak gerekirse, bu gerçekten bir oyuncu olarak zihniyetinize bağlıdır. Daha agresif oyun tarzlarına sahip insanlar kanla bulaşmayı daha çok seviyorlar. Daha metodik olan insanlar karanlık ruhlardan daha çok zevk alma eğilimindedir. Her ikisinin de inanılmaz derecede eğlenceli oyunlar olduğu söyleniyor, bu yüzden her iki şekilde de yanlış gidemezsiniz.