kanla bulaşan kan mücevherleri nasıl kullanılır


cevap 1:

Bu geniş bir soru.

Silahların çoğu iki farklı statüye sahip olmaktan yararlanır, bu yüzden TÜM silahları tanımlamak yerine, 50 str veya beceriye sahip en iyi ve diğer dmging istatistiklerine yakın olmayanlara odaklanacağım.

Gücü

Kirkhammer - Çoğu düşmanı krepleyen ikonik yüklü R2'ye sahip kısa süreli bir ağır vurucu. Her ne kadar bu formda aynı silah olsalar da, bazı nedenlerden dolayı tek elle kullanılan versiyon bile tek elle kullanılan Ludwig'inkinden daha büyük bir sendeleme potansiyeline sahiptir.

En büyük dps makinesi değil ama harika bir tek hedef CC'ye sahip.

Avcı baltası - Bu tercihen saf güç yapılarında çalışabilen kaliteli bir silahtır. Kullanımı kolay, uzun menzilli ve oyundaki en büyük ralli potansiyeli silahı (aldığınız dmg'yi iyileştirme).

Whirligig Saw - Bu Strength DPS makinesidir. Güçlendirilebilir, tırtıklı, canavar tipi düşmanlar için bir kabus.

Ludwig'in Kutsal Kılıcı - her yapı için nihai silah. En çok tercihen Str / beceri veya saf gizem ama saf bir güç karakteri üzerinde de çok iyi çalışabilir. Bu konuda söylenecek fazla bir şey yok. Harika (biraz sıkıcı da olsa) hareketler, devasa taban hasarı, çılgın ölçeklenme.

Beceri

Maksimum dps için çift kullanım veya viseral balıkçılık için tek bir silahla tek bir silah arasında seçim yapabileceğiniz için beceri, güçten biraz farklıdır. Beceri doğal olarak iç hasarı artırır ve bazı silahlar bundan faydalanır.

Rakuyo, DLC'nin sonunda edinilebilecek, ancak tamamen beklemeye değer bir silahtır. Çoğu zaman muazzam dps ve hareket setinin değişkenliği için çift kullanacaksınız.

Blade of Mercy, bence Blade'in sahip olduğu en iyi hareket olan kaçma-R1 atılma saldırısı ile kısa mesafesini telafi eden daha kısa ve daha hızlı bir silahtır. Aynı zamanda R1spamhappy insanlar için iyi bir silahtır, çünkü arka arkaya 5 vuruştan sonra saldırı hızınız büyük ölçüde artar.

Bunların her ikisi de tam potansiyelde kullanmak için makul miktarda dayanıklılık gerektirir.

Şimdi gerçekten beceri odaklı silahlara ve kişisel favorilerim olan içgüdüsel balıkçılara geçelim.

Dişli Cane - Bu başlangıç ​​silahı zayıf başlar ve asla gerçek bir dps canavarı olmaz, ancak kırbaç formu yarı menzilli bir silah görevi görür ve düşmanı vurmaya çalışırken asla sorun yaşamazsınız. The Cane'in sahip olduğu bir diğer büyük başarı ise, arkadan bıçaklama balıkçılığı için uygun erişime sahip çok hızlı şarj edilmiş bir R2'dir. Sizinle düşman arasındaki mesafeye bağlı olarak silahın her iki şeklini de kullanmalısınız ve L1 dönüşüm saldırılarınız bunu yapmanıza yardımcı olacaktır.

Cane-> Whip mesafe yaratır, Whip-> Cane onu kapatır (ve tırtıklı bir itme yapar, yumm)

Saldırılarımı spam etmem gerektiğini hiç hissetmedim ve bu yüzden ihtiyacım olan tek şey 10 dayanıklılıktı. 50 beceriden sonraki tüm seviyeler daha sonra canlılığa (veya güce, bastonun str'de bir E ölçeklendirmesine sahip olduğu için) yatırılabilir.

Ve oynadığım en eğlenceli 1 numaralı silah.

Drumroll lütfen.

REITERPALLASCH!

Sol elinizde savuşturmak için bir silahınız varken, neden birisi düşük taban hasarı olan, beceride sadece C ölçeklendirmesi olan ve silah takılı bir yetenek silahı kullanmak istesin ki? Bu ne işe yarıyor?

Açıklamama izin ver.

Sol elinizdeki silahlar sadece bir kan mücevher yuvasına sahipken, hileli silahlar üçe sığabilir. Reiter ayrıca menzilli saldırılara da aktarılabilen ateş / cıvata kağıtları ile parlatılabilir. Sadece 10 Bloodtinge karşılığında en sert vuran top, sadece 50 Bloodtinge Evelyn / Simon's Bowblade tarafından geride bırakıldı (mermi başına 200 hasara kadar çıkabilir)

Arkadan bıçaklama balıkçılığı için en hızlı şarj edilmiş R2'ye (biraz daha uzun bir erişime sahip Dişli Baston ile bağlanmıştır) sahiptir.

Visseral saldırı, hareket setinin en güçlü kısmıdır ve +% 10 visc hasarı (Rom'dan sonra, Gilbert'i öldürmek için geri dönün), +% 20 visc hasarı (Yahargul, görünmeyen köy, avcı üçlüsü) ile daha da güçlendirilmelidir. canavar pençe birinden düşer) ve iç organ başına +2 QS mermisi (Iosefka sahtekarına gizlice girin ve hala savaşa hazırken, yasak ormana gider gitmez onu öldürün) böylece 'israf etmekten' korkmazsınız mermiler.

Rapier biçiminde, düşman saldırılarıyla aynı anda yürütülen basit bir R1–> L1, hem vuruş hem de savuşturma için yeterli olmalıdır. En kötü durumda, savuşturmayı kaçırırsanız, düşmanı mermi ile sersemletmeye devam edersiniz, saldırılarını kesersiniz, böylece güvenle tekrar deneyebilirsiniz. Mermilerin gerçekten acıttığını söylemiş miydim? Amygdala'nın kafası onları sevecek.

Daha sonra, BB'deki hemen hemen her düşmanın itme hasarına karşı savunmasız olması nedeniyle rapier, istatistiklere bakıldığında göründüğünden daha fazla hasar veriyor. R1 spam tüm itici güçler değildir, ancak buna benzer 3 önemli saldırı vardır. İlk R1 (düğmeleri ezmeyin), Şarjlı R2 ve silahlı kılıçtan mızraklı saldırıya dönüş.

Ve sol elinle ne yapmalısın? ya oyuncak bebekten +2 hpregen mücevheri ile bir silah donatın ya da Moda Ruhlarını tamamen kucaklayın ve armağan, tahta kalkan veya DLC kalkanı için gidin. Hepsi berbat ama hey, en azından köpeklere karşı yararlılar ve güzel görünüyorlar.

Bir şans ver. Sadece harika değil, aynı zamanda standart, kullanımı kolay OP'leri (Ludwig's, Hunter Axe, Blade of Mercy) kullanırken olduğundan daha becerikli hissediyorsunuz.


cevap 2:

Cevaplaması çok kolay.

İlk olarak, pek kimsenin bilmediği küçük bir sır. Saf hasar çıkışı açısından oyundaki en güçlü silah Testere Mızrağıdır. bu şekilde başlamaz. Sadece her% 27'lik hasarı elde etme zahmetli bir süreçle kan mücevherini artırın ve bir kan taşı kullanarak silahı 10'a yükseltin. Bu birleşim, Testere Mızrağı'nı maksimum 2–3 vuruşta 99 canlılığa sahip bir kişiyi yere serebilir.

Bu onu en iyi silah yapmaz. Sana nedenini söyleyeceğim. Bloodborne ile olan altın çağımda, ben ve 3 arkadaş bir kadeh zindanında buluşur ve birbirimizle savaşırdık. Ben de iki arkadaşım Bloodborne'u çok seviyordu ve hepimiz oyunu yasal yollarla oynamaktan ve bitirmekten zevk aldık. Öte yandan üçüncü arkadaş, temelde karakterini 99 seviyesindeki her şeyi, her kan mücevheriyle vb. Yapmak için kaydetme modlarını kullandı. Bir dizi testle, sahip olduğu Testere Mızrağı'nın aslında yapılabilecek en zarar verici silah olduğunu doğruladık. oyunda. Onunla PVP'de dövüşürdük ve birimiz sersemlemediği ve bize 2 vuruş yapmadığı takdirde neredeyse her zaman kaybedecekti.

Sırf silahınız birini 2 vuruşta indirecek diye o 2 vuruşa düşeceğiniz anlamına gelmez.

Şimdi hepsini yoldan çıkardım. Bir güç becerisi oluşturmak için en iyi silah, herhangi bir güç becerisi silahıdır. Yanlış cevap için üzgünüm ama gerçek bu ve size belirli bir silahı söyleyen herhangi birinin oyunla ilgili yeterli tecrübesi yok. Bloodborne'daki her silah, doğru kullanıldığında sonuncusu kadar ölümcül olabilir. Düşman saldırılarını ve isabetlerini başarılı bir şekilde çerçeveleyebilirseniz, bu silahın üzerinde yiyecek taşları ve taşlar olduğu sürece gitmeniz iyi olur. Şimdi yapımızı "güç becerisi" olarak özellikle ifade ettiniz, bu yüzden güçlendirme üzerinde bir vurgu yaptığınızı varsayıyorum. Bu durumda, güç statünüzün becerinizden daha yüksek olduğundan emin olun ve güç statünüzün beceriden daha yüksek olan silahları tercih edin Gibi silahlar

  • Avcı Baltası
  • Kirkhammer
  • Tonitrus
  • Canavar Kesici

Yeteneği güçten çok seviyorsan, gidebilirsin

  • Rakuyo
  • Merhamet Bıçakları
  • Dişli Kamış

Her iki istatistikten de birkaç isim vermek gerekirse J. Onları nasıl kullandığın ve ne kadar iyi kaçabildiğin, Hunter'ını ölümcül yapacak şeydir. Çıkardıkları güç, bulmacanın son ve en önemsiz parçasıdır.

Sizin için iyi bir ipucu daha, Arcane'inizi yükseltin. Bloodborne'daki her silah, gizemli statın yükseltilmesinden olumlu bir şekilde etkilenir. Arcane, yangın bombaları, sürgü, ateş ve her silahla etkinliğinizi artırır. ÖZELLİKLE LUDWIGS HOLY BLADE & TONITRUS

Her silahın gizemini takip edin.


cevap 3:

Andrew Ryan (Quora'dan, Bioshock'tan değil) Testere Mızrağı hakkında haklı. Bir beceri veya güç oluşturma için, hasar, dayanıklılık ekonomisi ve hız açısından oyundaki en iyi, çok yönlü silahtır.

Ludwig'in Kutsal Kılıcı, güç için yakın bir saniyedir ve Merhamet Kılıcı, beceri için ikinci sıradadır. İki sağ silah yuvasına sahip olmanız iyi bir şey.

Bu silahların her birinin ölçeklendirme ve hasar çıktısının ötesinde avantajları vardır. Ludwig'in Holy Blade'i, büyük düşmanlara kritik bir vuruş yapabilen güçlü bir R2'ye sahiptir. The Blade of Mercy, hızı ve düşük dayanıklılık maliyeti sayesinde düşmanları birbirini izleyen isabet dizisiyle şaşırtabilir. Kritik bir öneme sahip değildir, ancak dayanıklılığınız tükenmeden tüm sağlık çubuğunu tüketebilirsiniz.

Her ikisinin de iyi Arcane ölçeklendirmesi var.

Güçlü bir yapıya sahipseniz ve peynir patronlarını seviyorsanız, Whirligig Saw DLC silahı yükseltilmeye değer.

Avcı Baltası harika bir başlangıç ​​silahıdır, oysa Ludwig'in Kılıcının skelly-shop'ta satışa sunulmasını beklerken. Düşmanları deviren bir R2'ye sahiptir. 30 veya daha fazla dayanıklılıkla, bunu duraklamadan arka arkaya üç kez yapabilirsiniz.


cevap 4:

Güç için Whirligig Saw, Hunter Ace, Kirkhammer, Ludwig'in Holy Blade'i ile gidecektim. Blunderbuss ve Gatling gun iyi kabul edecek.

Beceri: Ludwig'in kutsal kılıcı Chikage'yi yapardım (aynı zamanda iyi bir kan eritmesi vardır), Rakuyo, Merhamet Kılıcı. Evelyn, Sağ el için Hunter tabancası.