aşık olmak: farkındalıkla nasıl sevilir ve korkmadan nasıl ilişki kurulur


cevap 1:

Osho hiç kitap yazmadı, hayatının tamamını anlattı ve söylemleri kitaplara aktarıldı. Kitapları en derin veya daha az derin olarak kategorize edilemez, çünkü bu, sözlerinden hangisinin şartlanmanızı yok edebileceği ve gerçeği birkaç dakika için zihniniz olmadan görmenizi sağlayacağı zihin koşullamanıza bağlıdır. Birkaç dakika bile olsa zihnin müdahalesi olmadan gerçeği kendiniz görebilirseniz, kitabın işi bitmiştir. Benim geçtiğim bazı transkriptlerinden bahsediyorum.

 1. Tao upanishad / The way of Tao - Lao Tzu'nun Tao Te Ching'i üzerine söylemler, gerçeği baş aşağı görmenizi sağlayacak bir kitap. “İyi ve kötü ayrı değildir, aynı madalyonun bir, iki yüzüdür. Biri olmazsa diğeri kaybolur. "
 2. Dhammapada: Buda'nın yolu - Osho, gelişi dini keşfi bilimsel kılan Buddha'dan bahsediyor. Osho, takipçilerinin çoğunun düşündüğü gibi, dünyadan kaçıp aydınlanmaya ulaşmak için değil, dünyada yaşamak için henüz onun olmadığı için gerçek Buda anlayışını sunar. O sadece farkındalık için… Farkında, nerede olursan ol… Farkında, ne yaparsan yap. "Dünyada yaşa, ama dünyanın senin içinde yaşamasına izin verme."
 3. Hsin hsin ming: Hiçbir şeyin kitabı - Zen zihin ve bilinç anlayışı, zihinden zihinsizliğe anlık bir sıçrama. “Aşk ve nefret olmadığında, her şey netleşir ve gizlenmez. Kişinin neyi sevip neyi sevmediğinin mücadelesi akıl hastalığıdır. "
 4. Krishna: Adam ve onun felsefesi - Renkli dans eden tanrı, tüm evrenle oynayarak yaşamı tüm boyutlarıyla kutlayan söylemler. "Tam teslimiyet, tanrısallığa giden yoldur, tam kabul, bütünlüğün anahtarıdır."
 5. Sufiler: Yolun insanları - Sufizm üzerine Osho, aşkın yolu, tanrıya giden gizemli yol. “İnsan bir olasılıktır ve o özgürlüğe sahiptir. Onu bir lütuf yapma ya da lanete dönüştürme özgürlüğü. Onun seçimi. Bu insanın zaferi ve bu onun da talihsizliği. "
 6. Diya tale andhera: Büyük zen ve sufi ustasının gizemli sözleriyle ilgili söylemler. "Bu kadroyu kısa kadro olarak adlandırırsanız, onun gerçekliğine karşı çıkarsınız. Ve ona kısa kadro demezseniz, gerçeği görmezden gelirsiniz. Şimdi söyleyin, ona ne dersiniz?"
 7. Ashtavakra mahageeta / Aydınlanma: Tek devrim - Ashtavakra'nın karıştırılamaz matematiksel kelimeleri üzerine söylemler Janak'a söyledi. "Tanıklık meditasyondur. Tüm evrenin tanığı sizsiniz ... Tam burada, şu anda."
 8. Seksten süperbilince / Sambhog se samadhi ki veya: Cinsiyete yönelik baskının sizi seksten özgür kılmadığını, cinselliğe dönüştürdüğünü anlamanızı sağlayacak bir kitap. Ne baskı yoluyla ne de hoşgörü ile cinsellikten kurtulursunuz, ama anlayarak. "Cinsel isteklerinize de tanık olun. Tanık olmak seksi aşka dönüştürür."
 9. Sırlar kitabı: İçindeki gizemleri keşfetmek için 112 meditasyon tekniği - Shiva'nın Shiva'nın Vigyan Bhairav ​​Tantra'sında Devi'ye verdiği 112 meditasyon tekniği üzerine söylemler. Sadece okunacak bir kitap değil, yaşanacak bir yolculuk. Cinsiyetin duaya dönüşmesi için bir aşk yolculuğu. "Ey tatlı prenses, okşarken sonsuz yaşam olarak okşama gir."
 10. Ben o / Isa upanishad - Osho eski bilgelerin eşi görülmemiş bilgeliğinden, hindu dininin ihtişamından, upanişadlardan bahsediyor. “Bütün bu, bütün bu. Bütünlükten bütünlük çıkar. Bütünlük bütünlükten gelir, bütünlük hala kalır. "
 11. Ek omkar satnam: Nanak'ın sözleri üzerine söylemler, bağlılık şarkıları. "Hukum razai chalna, Nanak likhiya naal."
 12. Aşk, özgürlük ve yalnızlık: İlişkilerin koanı - Şehvet ve sahiplenicilikten gerçek aşka bir yolculuk. "Aşk dediğin şey aşk değil, pazarlıktır."
 13. Meditasyon: İlk ve son özgürlük - Meditasyonun gerçek anlamını anlayın ve tüm hayatınızı meditasyon rengiyle gölgeleyin. "Farkındalıkla ne yaparsanız yapın meditasyondur. Eylem soru değil, eyleminize getirdiğiniz niteliktir. Yürümek meditasyon olabilir, eğer uyanık yürürseniz. Oturmak bir meditasyon olabilir. Dikkatli oturursanız, kuşları dinlemek bir meditasyon olabilir. Farkındalıkla dinlerseniz meditasyon yapın. Zihninizin iç gürültüsünü dinlemek, uyanık ve tetikte kalırsanız bir meditasyon olabilir. "

cevap 2:

En popüler 5 Osho kitabını inceleyen bir web sitesi buldum ve bunlar:

1. Sırlar Kitabı: İçinizdeki Gizemi Keşfetmek İçin 112 Meditasyon

2. Tantra: Yüce Anlayış

3. Duygular: Öfke, Kıskançlık ve Korkudan Özgürlük

4. Aşk, Özgürlük, Yalnızlık: İlişkilerin Koanı

5. Aşık Olmak: Farkındalıkla Sevme ve Korkmadan Nasıl İlişki Kurabilirsiniz (Bunu zaten okuduğunuzu görüyorum)

Bunlar hakkında incelemeler ve daha fazla bilgi burada:

http://ezinearticles.com/?Top-5-Osho-Books-Review&id=7086759

Sonra Amazon'da Osho çok satanlara baktım ve ilk beşi şu şekilde:

1. Osho Zen Tarot: Aşkın Zen Oyunu

2. Cesaret: Tehlikeli Yaşama Sevinci

3. Sırlar Kitabı: İçinizdeki Gizemi Keşfetmek İçin 112 Meditasyon

4. Sezgi: Mantığın Ötesini Bilmek

5. Love, Freedom, Aloneness: The Koan of Relationships (tekrar)

Bunlar ve 10'un geri kalanı burada bulunabilir:

http://www.amazon.com/Best-Sellers-Books-Osho/zgbs/books/297974

cevap 3:

Buradaki cevapların çoğu söylenecek her şeyi söylüyor. Ama eski editörlerinden biri olarak, kendi paramın değerini ekleyeceğim ...

Osho, 25 yıl boyunca günde ortalama iki saat konuştu. Bu çok fazla konuşma!

Konuşmalarının çoğu, sutralardan veya dünya dinlerinden seçilen kutsal metinlerden kısa bir alıntıyla tetiklendi ve her kitap bir dizi dini metin üzerine odaklandı.

Ve genellikle bu sutra konuşmalarını halklarının sorularına verilen cevaplarla değiştirdi.

Hem Hintçe hem de İngilizce olarak konuşulan tüm kelimeleri, konuştukça kitap formuna dönüştürüldü (ve çoğu hala İngilizceden Hintçeye ve bunun tersi de yapılıyor.) Ve bu günlerde, birçoğu kesiliyor ve küp küp kesiliyor ve temalar halinde derlendi.

Tüm bunlar büyük miktarda kitap yapar!

Bu nedenle, başlamak için iyi bir yer, dünya dinlerinden neyin sizi yakaladığını veya hangi temanın sizi en çok ilgilendirdiğini araştırmak ve onun üzerinde konuştuğu kitabı bulmak olacaktır.

En derin olanları hangileri? Hepsi içgörülerden oluşan bir smorgasbord'u andırıyor - gönülsüz ve bilge, derin ve komik, derin ve araştırıcı, esprili ve araştırıcı, geniş ve geniş kapsamlı ve bazen de detaylarıyla komik.

Başlamak için kişisel favori yerim…? Bilgelik kitabı.

Mutlu okumalar!


cevap 4:

İlk 5'i vermek zor. Ve benim ilk 5'im sizinkinden farklı olabilir. Ayrıca bu listeyi almak için herhangi bir genel oylama veya insan anketinden haberdar değilim. Kendinize tam olarak ne bilmek istediğinizi sorabilir ve ilgili bir konuyu arayabilirsiniz. Örneğin, Osho'nun Yoga hakkında ne düşündüğünü bilmek istiyorsanız, bu sadece bedenleri büküp bükmek mi? "Yoga - alfa ve omega. Patanjali'nin yoga sutraları hakkında söylemler" aldım. Okullardan yeni çıktığımda "Seksten Süper Bilince" kitabıyla tanıştım ve o zamanlar doğru okumaydı!

Eğer sorarsan.me konulara ilginize göre okuyun diyeceğim. Yaptığım bazı şeyler (yukarıdakilerin dışında) "Altın Çiçeğin Sırları", "Tantra yüce anlayış" vb. Bunlardan biri de (eğer doğumda Hindu olursanız) Geeta Darshan'dır. HTH.


cevap 5:

Sırlar Kitabı. Meditasyon tekniklerini açıklayan birkaç kitabından biri.

Taoizm hakkındaki kitapları çok eğlencelidir, ancak ilerleme için gerekli olan Taoizm uygulamalarını, meditasyonları veya teknikleri açıklamazlar.


cevap 6:

1 - Gautama Buddha'nın sözleriyle ilgili 12 ciltlik yorumları - Dhammapadas

2 - Bhagavada Gita üzerine sekiz cilt yorum

3 - "Katha" ve diğer Upanişadlar hakkında yorumlar

4 - "Sevdiğim Kitaplar"

5 - "Dhyanayoga" - meditasyon teknikleri üzerine.


cevap 7:

Dinler hakkındaki neredeyse tüm söylemleri harika. Pek çok kişinin düşündüğü gibi bir Hindu değildi. Doğuştan bir jain ve pratikte bir hakikat anlatıcısıdır. O büyük bir Sanskrit bilginidir. Derin söylemleri pek çok gizli uygulamayı açığa çıkarır. Ama sıradan insanlar tarafından farklı bir şekilde anlaşıldı. Kitapları bugünlerde ücretsiz ve uygun fiyatla temin edilebilir. Her ne olursa olsun kendi dininiz hakkında çalışın ve onun ve dersleri hakkında bir sonuca varın. Unutma, ben onun hareketinin bir üyesi değilim. Teşekkür ederim.


cevap 8:
 1. tek el alkışlar.
 2. sessizliğin sesi.
 3. krishna, adam ve felsefesi.
 4. sırlar kitabı.
 5. Gerçek isim.
 6. Ashtavakra samhithe: Yalnızca devrimi cezalandırın.
 7. tao
 8. tantra, yenthra ve manthra.
 9. Bajagovindham Mudamathe.
 10. Gerçek İsim.
 11. Mannina Hanathe.
 12. burada ve şimdi.

cevap 9:

OSHO, 400'den fazla kitabın yazarıdır. Pek çok kitap okudum asla sayı saymaz.

Benim kişisel önerim daha çok kitap aramak, konu araştırılmalı. Osho onun kendisi bir sözlüktür. Tıpkı ilgilendiğiniz çevrimiçi kitaplıkta kelimeyi aramak gibi. Örneğin, para, memnuniyet, cesaret, saygı ve çok daha fazlası.


cevap 10:

Osho'nun 5 kitabı… Bilgelik kitabı. 2. Bilinenin ötesinde boyutlar. 3 Hsin Hsin Ming hiçbir şeyin kitabı. 4 Tao üç hazine. Ve son kitabı Zen Manifestosu