batman, adalet liginin nasıl yenileceğini açıklıyor


cevap 1:

Planların birden fazla versiyonu var, ancak Babil Kulesi ile bahsedilenlere bakacağım. Ama işte Suç Sendikası'ndan Dünya 3'ten gelenlere bir bakış:

İşte idam sırasına göre Babil Kulesi'nin planları (Marslı Manhunter hariç).

Aquaman

Atlantis Kralı'na onu hidrofobik yapan, yani sudan korkan gaz formülü vermek. Uzun süre su içmezsek insan ruhu gibi formül tersine çevrilmezse Atlantisli dehidrasyondan ölür.

Plastik Adam

Temel fikir, yukarıda görüldüğü gibi onu dondurmaktı. Donduğunda hareket edemez veya gerilemez, bu yüzden onu hareketsiz kılmak için parçalanabilir. Sadece Flash'ı yeniden inşa ederek iyileştirebilir.

Marslı insan avcısı

Mars'a nanit bir füze fırlatmak, cildine tutunan magnezyum içeren küçük nano robotları serbest bırakır. Magnezyumun özelliği, oksijene maruz kaldığında yanması ve Marslı İnsan Avcısını zayıflığının tam merkezine koyması anlamına gelir: ateş.

Yeşil Fener

Onu kör eden hipnotik bir öneride bulunan Yeşil Fener, hiçbir yapıyı görselleştiremediği ve hiçbir şeye tepki veremediği için hiçbir şey yapamadı.

Mucize kadın

Sanal Gerçeklik ile karıştırılmış nano robotların gücünü kullanan Wonder Woman, kulaklarında iki nano robotla vurularak, savaşta olmadığı izlenimini vererek, beyninin strese maruz kalmasına ve vücudunun kendisini hissetmesine neden oldu. gerçekten o acıdan geçiyor (Matrix'i düşünün). Bu, vücudu kavgaya hala tepki verirken etkili bir şekilde komaya girmesine neden olur.

Flaş

Titreşimli bir mermi çekmek, Flash'ın mermi boyunca aşamalı olarak titreşmesini de sağlar. Ancak titreşen mermi ona takılır ve ışık hızında nöbet geçirmeye başlar.

Süpermen

Kırmızı çeşit olduğuna inanılan özel bir kriptonit türü yerleştiren bu, Süpermen'in ölmek isteyecek kadar acı çekmesine neden olur ve aynı zamanda cildini şeffaf hale getirir.

yarasa Adam

Bu planları tasarlayan Batman için de her halükarda kendisinin devrilmesini planladı. Görünüşe göre Ra's al Ghul için, onu ebeveynlerinin yeniden canlandırılmasıyla tehdit etmek ve temelde ebeveynlerini mezarlarından soymaktı. Bu Batman'i ortaya çıkarmak için oldukça etkili. Başka bir fikir de Adalet Birliği'nin onu dizginlemesini sağlamak olabilir. Süpermen onu kolaylıkla görev dışı bırakabilir.

Batman akıllı olanı ve planları Lig üzerinde oldukça etkili. Kara Şövalye'ye dikkat edin.


cevap 2:

Batman, Justice League'in tamamını çizgi romanlarda ve bir animasyon filminde bir kez aldı.

Çizgi romanlar:

Babil Kulesi: Ra's al Gul, Batman'in acil durum planlarını kullanarak Adalet Birliği'nin tamamını ele geçirdi.

Martian Manhunter, cildinin dış katmanını magnezyuma dönüştüren nanitlerle kaplıdır ve havaya maruz kaldığında alev almasına (ateş en büyük zayıflığıdır) neden olur.
Plastic Man, sıvı nitrojenle donup paramparça oldu.
Aquaman, Korkuluk'un korku toksininin değişmiş bir formu nedeniyle akuafobik hale getirildi. Su olmadan birkaç saat içinde ölecekti.
Green Lantern, REM aşamasında ortaya çıkan hipnotik sonrası bir telkinden kendi güç yüzüğü tarafından körleştirilir ve yüzük uyurken üzerine yerleştirilir. Kyle, yüzüğün gücünü yönlendirecek vizyonu olmadan çalışamaz, ancak yüzüğü geçici olarak çıkarıldıktan ve saldırının arkasındaki yöntemler ona anlatıldıktan sonra hipnotik sonrası önerinin üstesinden gelebilir.
Wonder Woman'a, onu yenemediği ve her yönden eşit olduğu bir rakibe karşı sanal gerçeklik savaşına hapseden Nanities enjekte edildi. Herhangi bir koşulda teslim olmayı reddetmesi, sonunda kendisini yormasına ve yorgunluktan ölmesine neden olacaktır.
Flash: Özel olarak tasarlanmış bir "vibra-mermi", Flash'ı boynun arkasına vurarak, ışık hızında nöbet geçirmesine neden olur.
Süpermen: Süpermen'in cildi, Kırmızı Kriptonit'e maruz kaldıktan sonra şeffaf hale gelir ve yoğun bir ağrı hissetmesine ve doğal güneş emilimini süper duyularının boğulduğu noktaya kadar aşırı yüklemesine neden olur. Kırmızı Kriptonit, Batman'in bir Yeşil Kriptonit örneğini radyasyona maruz bırakarak yapılan yapay bir yaratımıdır ve Superman'i gerçekten öldürmek yerine bir süre durdurmak istemesi durumunda geliştirilmiştir.

Batman: Oyun Sonu

Joker, tüm Justice League üyelerine Joker-Toxin bağladı. Batman, Justice League ile savaşmak için Justice League Buster'ı kullandı. Kıyafetin ayrıca Süpermen yumruklarını idare edebildiği de gösterilmiştir. Kıyafet, Ray Palmer'ın yardımıyla ölü güneş sisteminden toplanan mikroskobik kırmızı güneşleri içeren "Kızıl Devler" adı verilen mafsallarla donatılmıştır. Kıyafet ayrıca, Süpermen'in ısı görüşünü saptırabilen bir plazma kalkanı ve Süpermen'in donma nefesini etkisiz hale getirmek için itme ve termal ile donatılmıştır.

Wonder Woman: Batman'i öldürerek kazandığına inandıran "Bind of Veils" kullanarak bastırıldı.
Flash: Flash ona saldırdığında Batman, Flash'ın hareketlerini haritalandırmak için yeterince hızlı zırh sunucularını kullanarak onu yener (tam hızda değilse) ve ardından ona sürtünmesiz bir kaplama ateşleyerek tepki verir.
Aquaman: Her serbest kalmaya çalıştığında Aquaman'deki nemi emebilen bir köpükle ona ateş ederek Aquaman'ı yendi.
Cyborg: Takımda ayrıca Cyborg'u alt etmek için tasarlanmış bir elektromanyetik sinir ağacı var.
Hal Jordan: Batman, Hal Jordan ile savaşmak için bir sitrin nötrleştirici kullandı.

Animasyon filmi

Justice League: Doom (Video 2012)
Wonder Woman, kolunu kaşıyarak kan dolaşımına nimet gönderen Cheetah tarafından saldırıya uğrar. Naniteler kendilerini beyin sapına bağlar ve doğrudan görsel ve işitsel sensörlerine yayın yapmaya başlar ve Wonder Woman'ın gördüğü herkesin Cheetah'ın bir kopyası olduğuna inanmasına neden olur. Asla teslim olmayacağı için, vücudu naneliklerin taşıdığı uyuşturucudan çıkıp bir sara nöbeti veya kalp krizi geçirmesine neden olana kadar kendini savaşmaya zorlayacaktır.
Marslı Manhunter'ın içeceği, Mars biyolojisini bozan ve Manhunter'ı son derece yanıcı magnezyumu terletirken formunu korumaya çalışan magnezyum karbonat ile bağlanmıştır. Ma'alefa'ak, düşmanını ateşe vermek için bir çakmak kullanır ve onu yakındaki okyanusa gittiğinde bile alevleri söndürme olasılığı olmadan haftalarca veya daha uzun süre sürekli yanmaya bırakır.
Flaş, bir treni soyuyormuş gibi yapan Mirror Master tarafından tuzağa düşürülür. Kötü adam, rehin aldığı yanılsamasını yaratmak için yaşlı bir kadının hologramını kullanır. Daha sonra kolunu bileğine bir bomba bağlayan bir bubi tuzağına yerleştirmesi için Flash'ı kandırır. Bomba, onu kaldırmaya çalışırsa veya hiçbir şey yapmazsa üç mil içindeki herkesi öldürür. Patlamayı önlemenin tek yolu koşmak ve asla yavaşlamamaktır.
Green Lantern, FBI tarafından rehineleri bir tuz madenine götüren bir grup teröristle başa çıkması için çağrıldı. Bununla birlikte, hem teröristler hem de rehineler sofistike androidlerdir. Kurtarma girişimi sırasında, Green Lantern, korkuluğun iradesini baltalayan korku gazının sentezlenmiş bir versiyonuna maruz kalan aşırı kendine güveni nedeniyle masum hayatların kaybedildiğini düşünerek kandırılır. Sonunda, Star Sapphire ortaya çıkıp korkularını sömürerek onu, sahip olduğu gücü hak etmediğine ikna eder.
Süpermen, intihar etmeyi amaçlayan Henry Ackerdson adlı hayal kırıklığına uğramış eski bir çalışan tarafından Daily Planet'in çatısına çekilir. Superman onu bundan vazgeçirmeye çalışır ve aslında Ackerdson'a benzeyen sahte bir deriyle kılık değiştirmiş olan Ackerdson, Kryptonite'den yapılmış bir mermiyle beklenmedik bir şekilde kahramanı vurduğunda başarılı olmuş gibi görünüyor.

cevap 3:

Batman her zaman hazırlıklı olmakla tanınmıştır. Her biri kötüye giderse felakete yol açabilecek süper güçlü bireyler arasında çalışıyor. Adalet Ligi'nin kötüye gitme ihtimali çok düşük olsa bile, Batman'in işleri şansa bıraktığı bilinmiyor. Justice League'de ayrıca League üyelerini kontrol edebilen çok sayıda zihin kontrol kötüsü var. Batman, orijinal Justice League üyelerini planladı.

  • Süpermen- Yeşil Kriptonit. Süpermen kendisi, zihin kontrolüne girmesi veya yıkılması gerekmesi durumunda Batman'a bir miktar yeşil kriptonit verdi. Süpermen, Batman'a Kriptonit'i asla kötüye kullanmayacağını bilecek kadar güvenir.
  • Marslı İnsan Avcısı - Magnezyumlu Nanite Virüsü - Marslı, daha fazla olmasa da, Süpermen kadar güçlüdür. Ancak yangına karşı çok bariz bir zayıflığı var. Magnezyum ile bağlanmış bir nanit virüsü enjekte edilirse, sadece hava ile temas ederek yanmasına neden olur.
  • Green Lantern - Bir öneri - Green Lantern halkaları, kimsenin yüzüğü çıkarmasına izin vermeyen ve Superman gibilerin saldırılarına karşı koyabilen güvenlik mekanizmasına sahiptir. Gücü, kullanıcının iradesinden gelir. Bir Yeşil Fener'in ruhuna kör olduklarına dair bir öneri yerleştirilebilirse, yüzük onları kör eder ve tehdit olarak etkisiz hale getirir.
  • Wonder Woman - Hayalet bir rakip - Wonder Woman, Batman gibi savaş becerisine sahip birçok yönden Süpermen kadar güçlüdür ve onu en güçlü Justice League üyelerinden biri yapar. “Sinirsel Sanal Teknolojiyi” kullanarak eşit bir şekilde savaştığına ikna olursa, bayılıncaya kadar bitmeyen bir dövüş dizisinin içinde mahsur kalır.
  • Aquaman- Screcrow'un korku toksini- Atlantis kralı Aquaman, belirli bir süre su dışında hayatta kalabilir, ancak sonunda su altına girmesi gerekir. Korkuluk'un toksini, Aquaman'e verildiğinde ona hidrofobi verecek şekilde değiştirilebiliyorsa, onu hayatta tutan tek şeyden kaçmaya başlayacaktır. Su.
  • Flash - Felç - Birisi Flash'ı kendisini felç eden bir nöro silahla etiketleyebilseydi, bu onu etkili bir şekilde yere indirirdi.

Bu beklenmedik durum planları Tower of Babel adlı bir çizgi roman yayında kullanıldı.


cevap 4:

Diğerlerinin buraya kanonik cevaplar koyduğunu görünce, adı geçmeyen birkaç JL üyesi için fanon acil durum planları yapacağımı düşündüm.

Kod adı Denizyıldızı Adası:

Green Arrow hem dövüş sanatlarında hem de yayında çok yeteneklidir. Ancak, kollarından en az birinde felce neden olan aerosol ilaçlar onu her iki taktikte de etkisiz hale getirecektir.

Codename Cry:

Black Canary, Canary Cry'ı kullanarak herhangi bir rakibi ses dalgaları yoluyla kolayca etkisiz hale getirebilir. Karşı saldırım mı? Ağzına verilen göz yaşartıcı gaz onu kullanmasını engelleyecektir. El ele dövüş için, patlayıcı silahlara başvurmak işe yarayacaktır.

Codename Yarın:

Red Tornado, hava manipülatif yetenekleriyle tehlikelidir. Ancak işlevini yerine getirememesi durumunda bunların hiçbiri önemli değil. Bir robot olarak elektromanyetik darbelere son derece duyarlıdır. Bir elektromanyetik darbe dalgası onu etkisiz hale getirmelidir.

Kod adı Matrisi:

Firestorm hem inanılmaz derecede akıllı hem de güçlü. Ancak nükleer yetenekleri yalnızca maddenin bulunduğu yerlerde işe yarıyor. Hayalet Bölge Projektörünü onu Hayalet Bölgeye yerleştirmek için kullanmak onu hapse atmakla kalmaz, aynı zamanda orada yaşarken güçlerini de devre dışı bırakır.

Kod adı Kırmızı:

Vixen, hayvan yeteneklerini taklit etmek için Kırmızı denen zorlu, ekstra boyutlu gerçeklik katmanının gücünü kullanabilen ilginç bir üyedir. Bu, uçuşa, güçlendirilmiş güce, pençelere, gelişmiş yüzme, su basıncına dayanıklılık, su altında nefes alma, rejenerasyon, mürekkep üretimi, gelişmiş tırmanma, çeviklik ve daha fazlasını sağlar. Ancak sıradan bir hayvanın bağışık olmadığı bir şey var. Hastalık. Nanoteknolojiyi onun üzerine bakteri ve virüsleri yaymak için kullanmak, onu uzun süre etkisiz hale getirecektir.

Kod adı Sırası:

Doctor Fate, gerçekliği insanlığın iyiliği için iradesine dönüştürmek için Nabu'nun Order Magic'ini kullanan inanılmaz derecede güçlü bir üye. Ama gücünü kaderin Miğferi miğferinden alıyor. Eğer kaldırılırsa, tekrar takana kadar tüm sihrini kaybeder.


cevap 5:

Süpermen- Kriptonit.

Green Lantern - Green Lantern'ı kendisinin kör olduğuna inanması için hipnotize edin ve sonra yüzük onu gerçekten kör edecek.

Marslı Manhunter- onu ateşe vermek için nanit magnezyum virüsü kullan.

Wonder Woman- zihnini sonsuz bir savaşın simülasyonuna hapseder. Veya Süpermen'in onu dövmesini ve nakavt etmesini sağlayın.

Flash- Onu felç edin, böylece hareket edemez.

Cyborg- Bir bilgisayar virüsü veya EMP kullanarak onu kapatın.

Plastik Adam- Onu sıvı nitrojenle dondurun, böylece esnemez.

Aquaman- Onu sudan korkutmak için Korku Gazı kullanın.

Kara Kanarya- Çığlık atmasını engellemek için göz yaşartıcı gaz.

Green Arrow- Kollarından birini kır ki ok atamasın.

Batman- Arkadaşlarını veya ailesini rehin alarak dikkatini dağıtın, ardından dikkati dağılırken arkadan güçlü bir saldırı ile onu indirin.


cevap 6:

Martian Manhunter, cildinin dış katmanını magnezyuma dönüştüren nanitlerle kaplıdır ve havaya maruz kaldığında alev almasına (ateş en büyük zayıflığıdır) neden olur.

Plastik Adam sıvı nitrojenle donup paramparça oldu

Aquaman, Korkuluk'un korku toksininin değişmiş bir formu nedeniyle akuafobik hale getirildi. Su olmadan birkaç saat içinde ölecekti.

Green Lantern, REM aşamasında ortaya çıkan hipnotik sonrası bir telkinden kendi güç yüzüğü tarafından körleştirilir ve yüzük uyurken üzerine yerleştirilir. Kyle, yüzüğün gücünü yönlendirecek vizyonu olmadan çalışamaz, ancak yüzüğü geçici olarak çıkarıldıktan ve saldırının arkasındaki yöntemler ona anlatıldıktan sonra hipnotik sonrası önerinin üstesinden gelebilir.

Wonder Woman'a, onu yenemediği ve her yönden eşit olduğu bir rakibe karşı sanal gerçeklik savaşına hapseden Nanities enjekte edildi. Herhangi bir koşulda teslim olmayı reddetmesi, sonunda kendisini yormasına ve yorgunluktan ölmesine neden olacaktır.

Flash: Özel olarak tasarlanmış bir "vibra-mermi", Flash'ı boynun arkasına vurarak, ışık hızında nöbet geçirmesine neden olur.

Süpermen: Süpermen'in cildi, Kırmızı Kriptonit'e maruz kaldıktan sonra şeffaf hale gelir ve yoğun bir ağrı hissetmesine ve doğal güneş emilimini süper duyularının boğulduğu noktaya kadar aşırı yüklemesine neden olur. Kırmızı Kriptonit, Batman'in bir Yeşil Kriptonit örneğini radyasyona maruz bırakarak yapılan yapay bir yaratımıdır ve Superman'i gerçekten öldürmek yerine bir süre durdurmak istemesi durumunda geliştirilmiştir.


cevap 7:

2000 yılında JLA'da The Tower of Babel adında, Batman'in acil durum planlarının JLA'yı yenmek için nasıl çalındığını açıklayan bir dizi vardı. Batman'in müttefiklerini nasıl yeneceğine dair birkaç planı olduğunu varsayabilirim, sadece belirtildiği gibi değil. İşler değiştiği ve müttefikleri "geliştiği" için, planları için güncellenmiş planlar olması gerektiğini söyleyebilirim. Batman'in usta bir taktikçi olduğunu ve hemen hemen her türlü değişikliğe uyum sağlayabileceğini unutmayın.


cevap 8:

Sorunuza cevap verecek jla doom'u izleyin. Buraya yazabilirim ama spoiler yazdığım için lanetlenmek istemiyorum.


cevap 9:

İnternetin var, Babil kulesine bak ve kendin bul