Andaman ve Nicobar Adası, (Hindistan): Bir manatee ve bir dugong arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Manatee ve Dugong Arasındaki Fark;

Dugong, Sirenia emrinin bir üyesi ve themanatee'nin bir kuzeni. Yaklaşık 3m uzunluğa (420kg) kadar büyüyen manatlardan biraz daha küçüktürler.

Kuyruk şekli, iki tür arasındaki ana fiziksel farktır, manatee kuyruğu “kürek” şeklindedir ve kanat yüzgeci gibidir.


cevap 2:

# Bir dugong ve bir manate arasındaki fark:

Her ikisi de çoğu durumda benzerdir ve aralarında daha az fark vardır veya onlarla aşağıdaki gibi biraz farklıdır:

Dugong, esas olarak güney Asya, Avustralya ve Doğu Afrika'nın sıcak kıyı sularında yaşayan ve esas olarak küçük loblara bölünmüş çentikli bir kuyruk ve üst kesici dişlere sahip olan farklı, su, otçul, genellikle kahverengimsi gri bir memelidir (Dugong dugon). dişleri.

Dugong genellikle 2,4 metre veya daha fazla bir uzunluğa ulaşır. Taksonomik ailesindeki (Dugongidae) soyu tükenmiş deniz ineğini ve sadece fosilleşmiş kalıntılardan bilinen çeşitli sirenleri de içeren tek canlı türüdür.

Manatee, güneydoğu ABD, Batı Hint Adaları, kuzey Güney Amerika ve Batı Afrika'nın sıcak kıyı ve iç sularında yaşayan büyük, otçul, suda yaşayan memelilerin bir cinsinden (Trichechidae familyasından Trichechusus) herhangi biridir. küçük bir kafa ile kare bir burun, kürek şeklindeki palet genellikle körelmiş tırnaklar ve itme için kullanılan düzleştirilmiş, yuvarlak bir kuyruk.

Manatee esas olarak en belirgin şekilde kuyruk ve ön ayaklar, filin akraba bağıl şeklinde farklılık gösterir, manatlar dokuz feet uzunluğa kadar büyür ve 1000 kilo ağırlığındadır.


cevap 3:

“Benzer olmasına rağmen, dugonglar ve manatlar arasında fiziksel nitelikleri bakımından bir fark vardır. En büyüğü ikisi kuyruk ve burun yapılarıdır. Dugong'ların uçlarında, bir balina veya yunus gibi sivri çıkıntıları olan, ancak biraz içbükey bir arka kenarı olan kuyruk parazitleri vardır. Manatlar, yüzerken dikey olarak hareket eden bir kunduz gibi kürek şeklinde kuyruklara sahiptir.

Bir dugong burnu geniş, kısa ve gövdeye benzer. Okyanus tabanından beslemek için yararlı olan bir ağız için bir yarık ile aşağıya bakar. Diğer taraftan, manatlar, su yüzeyinin yakınındaki bitkilerin etrafında kıvrılan, üst dudaklı kısa bir burnu vardır. Dugonglar, ortalama 925 lbs ağırlığında ve 9 feet uzunluğunda, manatlardan daha küçük olma eğilimindedir. Manatlar 1100 lb ağırlığa kadar ve yaklaşık 12 feet uzunluğa kadar büyürler. ”

Dugongs ve Manatees Arasındaki Fark - AquaViews