amanda cerny muz nasıl yenir


cevap 1:

İsterseniz yardımcı olabilir. Kendinizi uzun vadede ne yerken ve zevk alırken görebileceğinize bağlıdır. Sağlıklı olan ve olmayan yaklaşık 3-4 temel diyet vardır. Çoğu zaman tavsiye edilen şey, temelde yediğiniz şeyleri yediğinizde sağlıksız diyete başlayabilirsiniz, ancak daha fazlasını öğrendikçe geçiş yapmak için veganlaştırılmış versiyonlarını elde edebilirsiniz. Temelde bu, et yerine sahte etler, sütün yerini alacak sahte fındık sütleri, yumurta ikameleri vb. Gibi olur. Daha sağlıklı olabileceğinizi ve istediğinizi hissederseniz ve kendinizi buna atlarken görebilirsiniz, bunlar 3-4 ana seçimlerdir. .

ÇİĞ VEGAN- (en sağlıklı / ideal) -

Fruiterian- Sadece meyve yediğiniz yerde meyvecilikle gidebilirsiniz, ancak Tayland, Kaliforniya, Hawaii ve diğer tropikal yerler gibi yerlerin dışında yapılması zor olacak yüksek miktarda mineralle olduğu gibi yüksek kalitesinden emin olmalısınız. Mineral açısından zengin topraklara sahip eski topraklara sahip olup olmadıklarına bağlıdır. Anlatabilirsin çünkü meyve harika ve tatlı olacak. Takip edilecek kişiler Ted Carr ve Anne Osborne (Cennete Giden Yol).

80/10/10 Diyet- Yüksek kaliteli meyve alamamanız durumunda ikinci en iyisi 80/10/10, çünkü temelde mineral eksikliğini marul gibi yumuşak yeşilliklerle tamamlıyorsunuz. Günlük kalori alımınızın% 80'ini meyvelerden karbonhidrat olarak,% 10 proteini koyu yapraklı yumuşak yeşilliklerden ve% 10 açık yağ olarak fındık, tohumlar, avokadodan vb. Yaptığınız yerdir. Kitabın yazarı, The 80 / 10/10 Çiğ gıdaların İncil'i olarak kabul edilen Diet Doug Graham, Becoming Raw kitabı, ancak daha pek çok kitap var, TannyRaw, Rawvana, Rawsomehealthy, FullyRaw Kristina,

30BananasaDay

.com. Çiğ veganlık, yaşlanmayı donduran hatta tersine çeviren gördüğüm tek diyet. Mimi Kirk (70'li-80'li yaşlarında ve başladığında sanırım 40 civarında görünüyor), Annette Larkins, Storm Talifero vb. Gibi insanları inceleyebilirsiniz:

Onlarca Yıl Daha Genç Görünen 50 Yaşın Üzerinde 6 Çiğ Yiyecek

RAW TILL 4- (sonraki en sağlıklı)

Youtube'da Freelee the Bananagirl ve Durianrider'a göz atın. Bu, geçiş yapmanın en sağlıklı yoludur, çünkü kahvaltı ve öğle yemeği için gün boyunca meyve ile doyuruyorsunuz, ardından akşam yemeğinde pişmiş nişasta / kök öğün yiyebilirsiniz. 4'e kadar Raw'a nasıl geçileceğine dair bir videosu var

, hafta için bir yemek ve egzersiz planlayıcısı ve bunu nasıl yapacağınızı öğrenmenin en iyi yolu, Raw Till 4 facebook grubuna gitmek, kaçınılması gereken yönergeler, ilkeler ve malzemelerle ilgili kısa pdf'leri indirmek ve iyi olmalısınız. İkisi de ne yediklerini, kan testlerini vs. çok şeffaf gösteriyor. Hangi diyetle giderseniz gidin, sadece kalori kısıtlaması yapmadığınızdan emin olun, bu da aşırı yeme ve suçluluk duygusuna yol açabilir, tavsiye olarak kadınlar için en az 2500 kalori ve erkekler için 3000 kalori aldığınızdan emin olun. Yaptığım şey bu, ancak bir günden daha fazla çiğ günler olsa da, ancak meyvecilik yapmayı göze alabilirsem, bunu yapardım. Pek çok insan 4'e kadar Raw yapsa da, NaturallyStefanie, Happy Healthy Vegan, Bananatv, Symposium Films / Bananiac vb. Gibi insanlar Freelee 1 numaralı vegan youtuber ve hepsinden bir numaralı youtuber'ı alıyor, Jenna Marbles gitmeye ve vegan kalmaya yardımcı oluyor .

LIGHT @ NIGHT (sonraki en sağlıklı) - Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için youtube'daki Earthling Nutrition'a göz atmak isteyeceksiniz. Temelde, kahvaltı ve öğle yemeği için daha ağır nişastalı yiyecekleri, meyveli yulaf ezmesi, kuruyemişler, tohumlar vb. Ve geceleri hafif bir meyve yemeği gibi şeyler yaptığınız Raw Till 4'ün tam tersi. Klinik araştırmalara dayanarak, bunun Raw Till 4'ten daha iyi bir yağ yakma yolu olduğunu iddia ediyor. Bu yiyecekleri karıştırmanın ben dahil çoğu insan için bir bağırsak bombası olduğunu, şişkinlik, ağrı ve sindirim sorunları olduğunu düşünün, ancak bazı insanlar bunun işe yaradığını iddia ediyor onları. Ayrıca Raw Till 4'ten daha uygun fiyatlı olduğunu da belirtiyor. Şahsen ben bundan hoşlanmıyorum, ağır yiyecekler kendimi enerjik ve aşağı hissetmeme neden oluyor, ama isterseniz gidin ve üzerinde nasıl hissettiğinizi görün.

NİŞASTA ÇÖZÜMÜ- (sağlık için en iyisi) - Bu, Dr John McDougall ve diğer birçok bitki bazlı Drs tarafından desteklenen diyettir, gerçekten gitmenin en kolay ve belki de en ucuz yolu. Dünyada en uzun yaşayan insanlar bu şekilde yemek yiyor. Kanıta dayalı olarak düşünün, yaşam süresinin en uzun hamle olması gerekir, ancak henüz artmalarına rağmen çok fazla çalışma yapabilmek için yeterli sayıda yok. Ama bu temelde kahvaltı, öğle yemeği, yaklaşık% 80, yaklaşık% 13 meyve ve geri kalanı kabuklu yemişler, tohumlar, eski tahıllar için nişastadır. Ama evet, nişasta, pirinç, patates, mısır, makarna, kinoa vb. Dışarıda yemek için çok kolay, sadece buharda pişirilmiş versiyonu isteyin, çok az tuz / yağ yok. Kitabını aynı isimle okumak ve Youtube'daki videolarına göz atmak isteyeceksiniz.

Dr. Greger'in beslenme bilgileri hakkında bilgi vermesi, klinik kanıtları 1-3 dakikalık videolarla kontrol etmek için de harika.

Ben şahsen Raw Till 4'e geçip nişasta ve pişmiş yiyeceklere kıyasla meyvede nasıl hissettiğinizi görebileceğiniz geçişe gitmenizi öneririm. Ancak, çiğ atlayabileceğinizi düşünüyorsanız, bunun için gidin, iyi planlanmışsa pişman olmayacaksınız. Elbette herkesin kendine özgü potansiyel olarak farklı rahatsızlıkları, zorlukları, hedefleri ve zevkleri olan farklı bir geçmişi vardır, bu yüzden iyi planlandığından ve sizin için özel olarak tasarlandığından emin olmak kadar hesaba katılması gereken bir şey bu. Herhangi bir sorunuz varsa sormaktan çekinmeyin.

Dominick


cevap 2:

Tanrım, buna cevap verme yetkisine sahibim çünkü yapmaman gereken her şeyi yaptım.

Biraz bağlam: 13 yaşında vejeteryan olmaya başladım Sonra 15 yaşında tüm hayvansal ürünleri kesmeye karar verdim. Süt ürünlerini ve yumurtaları hiç sevmedim, bu yüzden bu çok önemli değildi.

ANCAK. Gençken vegan diyetine BAŞLAMAMALISINIZ. Buna gerçekten içtenlikle pişmanım. Özellikle de vejeteryan diyetinin zaten zor olduğu bir ülkede denetim olmadan yaptığım için (teşekkürler Fransa). Ben de bir günden diğerine yaptım…

Vegan diyete başlamanın en iyi yolu:

 1. Kırmızı et ürünlerini kesin. Vücudunuzun yeni diyete alışması için en az 1 ay.
 2. Tüm eti çıkarın, diyetinizde biraz balık bulundurun. Aynı süreç, ancak kırmızı etten daha hızlı olmalıdır. Şimdi protein alımınızı değiştirmeniz gerekiyor. En Yüksek Proteinli 20 Sebze (Ve Diğer Bitki Bazlı Gıdalar) Yiyebileceğiniz En Yüksek Proteinli 27 Sebze (Tüm kaynakların aynı fikirde olmadığını görebilirsiniz, sadece fasulye ve mercimeklerin her zaman güvenli bir bahis olduğunu unutmayın).
 3. Artık balık yok ama geri kalan hayvansal ürünlere sahipsiniz.
 4. Oradan tıbbi gözetim olmadan gitmeyin (mümkünse fiziksel ve psikolojik).
 5. Süt ürünlerini kesin. Çok fazla süt tüketirseniz, vücudunuz muhtemelen buna alışmakta zorlanacaktır. Yumurtaları çıkarmadan önce vücudunuzun tam olarak uyum sağlaması için zaman tanıyın. İnsanlar sütün kemiklerinizi güçlendirmenin tek yolu olduğunu düşünüyor. Gerçeklerden daha uzak olamazlar. Kemik yapılarınızı güçlendirmenize yardımcı olacak sebzelerin bir listesi: Kalsiyum Elde Etmenin 10 Süt Ürünü İçermeyen Yolu Bundan daha fazlası, sağlıklı olmanıza yardımcı olmak için günde en az 15 dakika güneşe çıkmaya çalışın (güneş kremi ile). Bu, D vitamini seviyenizi artıracak, sağlığınız için çok önemlidir. Süt Ürünlerinden Kurtulmak İçin 29 İpucu (Soya Çevirmeden!)
 6. Tüm bu ürünleri tamamen durdurduysanız tebrikler. Yumurtaları çıkarmak, yumurtayı seven insanlar için zor olabilir, bu yüzden onu son olarak saklamak daha iyidir. İşte diyetinizden yumurtaları çıkarmak için bazı ipuçları Mutfak Hack - Her Durum için Yumurta İkameleri (İyi olup olmadıklarını bilmiyorum, asla yemediğim için yumurtaları değiştirmeye çalışmadım).
 7. Vegan Nazileri hayal kırıklığına uğrattığım için üzgünüm ama diyetiniz henüz sağlıklı değil. Tüm hayvansal ürünleri çıkardığınız için, ek olarak küçük bir vitamine ihtiyacınız olacak: B12 vitamini. Burada, B12 vitamininin doğal olarak sadece et ürünlerinde veya süt ürünlerinde / yumurtalarda bulunduğunu B12 Vitamini (Kobalamin) Bakımından En Yüksek 10 Gıdayı görebilirsiniz. Bu nedenle, yeni diyetinizle başa çıkmanıza yardımcı olmak için takviyelere ihtiyacınız olacak (genellikle insanlar takviyeli ürünler yerler, ancak her sabah tüm kepekli tahılları yemek istemeyebileceğiniz için hapları tercih ederim…).

B12 vitamininizi almazsanız neler olabilir:

 • Mide zarınızın inceldiği atrofik gastrit
 • Vücudunuzun B12 vitamini emmesini zorlaştıran zararlı anemi
 • Crohn hastalığı, çölyak hastalığı, bakteri büyümesi veya parazit gibi ince bağırsağınızı etkileyen durumlar
 • Graves hastalığı veya lupus gibi bağışıklık sistemi bozuklukları

Listelenmeyen bir şey de gözlerinizdeki kalıcı hasardır. Bu yüzden şimdi gözlük takıyorum.

Yemekten çok vegan yaşam tarzı şunları da içerir:

 • Deri yok
 • Yün yok
 • Kürke hayır
 • Hayvanlar üzerinde test edilen ürün yok (Hayvanlar Üzerinde Test Yapan Şirketler 2017)
 • vb

cevap 3:

Yeni bir şehri ziyaret edeceğim zaman önce gezilecek yerleri kontrol etmiyorum, bunun yerine kaçınılması gereken alanları, tehlikeli mahalleleri vb. Ararım. Neyle karşılaşabileceğimi bilirsem, bu yeni suların tadını gönül rahatlığıyla çıkarabilirim. .

Önce vegan diyetinin yaratabileceği (ve yaratacağı) eksiklikleri kontrol ederdim. Vegan beslenme o kadar da zor değil; İşin zor kısmı, bir araştırmacı gibi araştırma yapma ihtiyacıdır, böylece hiçbir şeyden mahrum kalmamak için yeterli takviye satın alabilirsiniz.

B12 vitamini takviyesi almakla başlayacaktım. Çoğu B12 takviyesinin, doğal metilkobalaminden farklı olarak siyanokobalaminden yapıldığını ve doğal olan kadar biyolojik olarak bulunamayacağını unutmayın. Ayrıca siyanokobalamin her parçalandığında vücudunuza siyanürü salgılar ve bu siyanürü eskiden insanları öldürmek için kullanır ve pratik olarak bir zehir salgılar.

Ayrıca, D vitamini takviyesi yapmanız muhtemeldir (özellikle güneşe çok fazla maruz kalmayan nispeten soğuk bir bölgede yaşıyorsanız,% 60'tan fazla vegan eksiktir).

Bitki bazlı diyetten yeterli Omega-3 elde etmek için her gün bir bardak fluks tohumu içmeniz gerekir, böylece vücudunuz ALA'yı fluks tohumundan EPA ve DHA'ya dönüştürebilir. Veya günlük ihtiyaç için ihtiyacınız olan tüm EPA ve DHA'yı almak için her gün bir çay kaşığı balık yağı (vegan olmayan) içebilirsiniz.

Ayrıca vegan diyetinde bağırsak sorunlarına yakalanma riski yüksek olduğundan sigortamın güncel olup olmadığını ve bağırsakla ilgili tıbbi masrafları karşıladığını kontrol ederim.

'Vegan diyetim bağırsaklarımı nasıl mahvetti'

Vegan olmaya başladım ama şimdi mide krampları alıyorum. Neyi yanlış yapıyorum?

r / vejeteryan - Muhtemelen vejeteryan beslenme ile ilgili şiddetli mide ağrısı?10 Yıl Vegan Olmak Sağlığımı Nasıl Mahvetti + Şimdi Ne Yiyorum | Dr. Will Cole

cevap 4:

Kesinlikle evet.

Burada, her şeyden önce 22 günlük mücadeleyi deneyin

Vegan deneyelim! | Zorluk22 +

Nedenler?

Sağlıklısın.

Vegan diyet, doğal bağırsak floranızı geri yükler. Hayvan eti ve biyolojik sıvıları tüketirseniz, bağırsak floranıza TMA üreten kötü bakteriler sokarsınız. TMA karaciğere geçer ve TMAO üretir. TMAO kardiyovasküler hastalığa, böbrek yetmezliğine vb. Neden olur.

TMAO Seviyelerinizi Nasıl Azaltabilirsiniz | NutritionFacts.orgTrimetilamin N-oksit - Wikipedia

İlçe sağlık hizmetleri gerginliği.

Batı medeniyetlerindeki en büyük 16 katilin diyet yoluyla önlenebileceğini biliyor muydunuz? Gerçekten de vegan, erken beslenmenin önde gelen 16 nedeninden 15'ini azaltmak için bir numaralı diyettir. Bu nedenle, sadece daha uzun, daha sağlıklı vb. Yaşamakla kalmaz, aynı zamanda sağlık hizmetlerinin önlenebilir hastalıklar ve hastalıklarla dolmasını önlemeye yardımcı olursunuz.

(Birleşik Krallık'takiler için değil ABD'de. Bu hala geçerlidir. Tek fark, karaciğer hastalığının ABD'den daha yüksek olmasıdır)

Çevresel iyileştirme.

Günümüzde ve çağda en büyük kirlilik nedenlerinden biri, c02 ve metan seviyelerine indirgenmiştir ve her ikisi de dünyadaki tüm otomobillerin toplamından daha fazlasına katkıda bulunmaktadır: tarım. yani, dünya emisyonlarının beşte birini üreten hayvansal tarım.

yani?

Şu anki emisyon seviyelerinde, Dünya tam anlamıyla ölüme mahkum ve insanlığın yok olması önümüzdeki 200 yıl içinde kaçınılmaz. etkisini görmeyeceğinizi mi düşünüyorsunuz? Bugünkü kirlilik standartlarında seviyeler devam ederse, 25-30 yıl içinde Dünya'nın 'geri döndürülemez' bir hasar durumuna düştüğünü göreceğiz. buzulların erimesi. yükselen sıcaklıklar, bakteri ve virüslerin çoğalması, yiyecek kıtlığı vb.

Neden?

Çoğunlukla, insanlar olarak dünyanın doğal eko sisteminde bir dengesizlik yarattığımız için. Bu faktör, her 365 günde bir kesim için 70 milyar civarında kara hayvanı ürettiğimiz gerçeğini etkiliyor. Osuran bir sürü hayvan var. Osuran bu hayvanlar, atmosferdeki metan seviyelerinin artmasına ve CO2'den çok daha yavaş parçalanmasına neden oluyor. Yani arabalar, evet kötüler, ama pek çok hayvan kadar kötü değiller.

İklim Değişikliğinden Kurtulma Yolumuzu Yiyebilir miyiz ?, Sorgulama - BBC World ServiceDünya Bilim İnsanlarının İnsanlığa Uyarısı: İkinci Bir Bildirim | BioScience | Oxford Academic

Merhamet, barış, insanlığın daha fazla ilerlemesi gibi birçok başka neden de var.

Hayvansal ürünlerden kaçınarak, talebi azaltarak çok ciddi bazı konularda değişiklik yapabiliriz. daha az talep = daha az hayvan tarımı! Her şeyi düzeltmeyecek, ama çoğumuzun kolayca yapabileceği en iyi şey bu!

Ne seçerseniz seçin veya motivasyonunuz ne olursa olsun, iyi şanslar! kesinlikle bir yolculuk ama her saniyesine kesinlikle değer.


cevap 5:

Kiliseye üye iseniz, cevap çok basit. Başla!

Ben vegan değilim Ben radikal bir vejeteryandım. Ama şimdi tek söyleyeceğim şey et yemediğim.

İlk soracağım şey neden? Bir kitap okudum. Küçük bir gezegen için diyet. Piyasa fiyatlarını korumak için gıdanın tahribatını gördüm ve bunun yanlış olduğunu düşündüm. Ayrıca seçme ayrıcalığına da sahiptim.

Evimizin% 80'i vegan. Biraz bal ve ara sıra peynirimiz var.

Değişim yönetiminde çalıştım. İçinde benim için ne olduğunu kendinize sormanızı öneririm. Ardından aşamalı olarak çalışın.

Vejetaryen diyetle başlayın. Bu size uygunsa, ilerleyin. Pazar sabahları annemin aileye kahvaltı hazırladığını hatırlıyorum. Pastırma pişirmenin kokusu çok anımsatıcıdır. Yemek yeme arzum yoktu. Kanlı puding beni tiksindirdi. 40 yıldır et yeme dürtüsünü hissetmedim. Zamanınızı etin yerine geçecek şeyler arayarak geçirirseniz veya etin canını çekerseniz. Seçiminiz için güçlü bir etik temele sahip olmalısınız.

Vejetaryen olarak uğraşılması gereken önemli sorunlar vardır. Kekler, ilaçlar gibi pek çok üründe hayvan bazlı bileşenler gizlidir. Bunlarla başa çıkabilirseniz vegana geçebilirsiniz.

Vegan olmak, süt, peynir, bal, yumurta, ekmek, bira gibi canlı organizmalardan türeyen her şeyden kaçınmak demektir. Bazı çok etik insanlar, ürettiği taşınan tozlayıcılara (IE) bağlı olduğunu iddia edebilir. Arılardan da kaçınılmalıdır.

İyi şanslar.


cevap 6:

Vegan diyetine geçmeden önce iki kez düşünün!

Bitki bazlı besinler, fasulye ve mercimek, kuruyemiş, sadece meyve içeren bir diyettir ... ..

Hayvansal gıda alımını tamamen bırakmalısınız, bu da süt, tereyağı, yağ, yumurta gibi süt ürünleri olmadığı anlamına gelir.

Bununla birlikte, araştırmalar vegan diyetinin potansiyel faydaları olduğunu göstermektedir. Son zamanlarda yapılan bir araştırma, ortalama vegan diyetinin C vitamini ve lifte daha yüksek ve doymuş yağda et içeren diyete göre daha düşük olduğunu gösterdi.

Gördüğünüz gibi, et veya süt ürünleri içermeyen bir diyet, yüksek kolesterol seviyeleri ve artmış kalp hastalığı riski ile ilişkili olan çok daha az doymuş yağ içerir. Son olarak, bir vegan diyetinin genellikle vegan olmayan bir diyetten daha fazla tahıl, meyve, sebze, kuruyemiş ve tohum içerdiği düşünülmektedir.

Vegan beslenme doğal olarak daha az kalsiyum, D vitamini ve demir içerir, bu yüzden size bu kadar yeterli besin sağlayan bazı vegan yiyecekleri tercih etseniz iyi olur!

Tüm bu avantaj ve dezavantajlarla birlikte, sağlıklı ve dengeli bir diyetle bol miktarda meyve, sebze ve kuruyemiş yiyin!

Vegan ol …


cevap 7:

Vegan beslenme hakkında bilgi ediniyorsanız, kesinlikle kendinizi bir vegana dönüştürmekle ilgileniyorsunuz. Birincisi, evet sizin için biraz zor olacak ama sonuçta sağlığınızı iyileştirecek.

Vegan diyeti, sadece bitki veya bitkilerden yapılan yiyecekleri tükettiğiniz zamandır. hayvanlardan elde edilen herhangi bir diyet ürünü veya yemek tabağı kesinlikle yasaktır.

Genellikle kısıtlanmış gıdalardan aldığınız protein ve diğer besinlerin tüketimi konusunda fazla seçeneğiniz olmayacağı için size küçük bir sorun yaratabilir.

Ama kesinlikle sağlık açısından pek çok faydası var ve bu yüzden birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Tüm sebzeler, tahıllar, kepekli tahıllar gibi gıda ürünleri tüketmek için mükemmeldir. Ayrıca, çeşitli fasulye ve maya türlerinin alımını artırabilirsiniz.

İlk ve en önemli sağlık yararı, gereksiz kilo alımınızdaki azalmadır, birçok hastalığın iyileştirilmesine yardımcı olur ve vücudunuzu bakımlı ve sağlıklı tutabilir.

vegan beslenme hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız bu bağlantıya göz atabilirsiniz. Bana yardımcı oldu.

Vegan Diyeti nedir?

cevap 8:

Sağlıklı Vejetaryen Seçeneği

Baklagiller (nohut (kala channa, beyaz channa), börülce (lobya), barbunya (rajmah), soya fasulyesi, kuru bezelye)

Dal (mashor dal, sarı moong dal, yeşil moong dal, channa dal, arhar dal), besan

Fındık (badem, ceviz, yer fıstığı, keten tohumu, chia tohumu, kabak çekirdeği)

Kinoa, arpa, ragi

Brokoli, Avokado, bezelye

Hint süzme peyniri, soya peyniri, lor

Bazı sağlıklı tarifler

Sütlü mısır gevreği kahvaltı için iyi bir seçenektir

 • sütlü buğday gevreği
 • Sütlü müsli
 • Gece yulaf
 • Sebzeli yulaf
 • Sütlü yulaf
 • Sebzeli sandviç
 • Haşlanmış yumurta (2–3 yumurta akı serpin karabiber)
 • Hint süzme peynirli sandviç
 • Meyveli smoothies
 • Besan cheela
 • Yeşil moong dal Sprouts sohbet, kala channa sohbet
 • Paneer sandviç
 • Öğle Yemeği Seçeneği
 • Tofu salatası
 • 3 fasulye salatası
 • Sebzeli Meksika salatası
 • Sebzeyi kepekli ekmekle soteler
 • Haşlanmış tavuk salatası
 • Kinoa salatası / upma
 • Kepekli kırmızı soslu makarna
 • Kahverengi pirinç pulao
 • Sebze ile çok tahıllı Chappati (buğday ununa arpa, soya, yulaf, besan ilavesi)
 • Akşam yemeği seçeneği
 • Tam buğday ekmeği ile sebze çorbası
 • Brokoli Salatası
 • Kızarmış sebzeleri karıştırın (kabak, soğan, kırmızı biber, domates, brokoli kullanın)
 • Esmer ekmekli berrak sebze çorbası
 • Veg daliya

cevap 9:

Cevabım daha çok şeylerin sağlık tarafına odaklanacak, ancak veganizmin büyük bir kısmının, daha önce de belirtildiği gibi, genel olarak tüm hayvansal ürünleri hayatınızdan çıkarmak olduğunu biliyorum. Benim için vegan diyetinde olmanın önemli bir parçası, hangi yiyecekleri yiyebileceğiniz ve bu yiyecekleri yemenin bazı faydaları hakkında daha derinlemesine öğrenmektir.

Nişanlım ve ben adresindeki blog yazımızda

Bitkiler Biziz

(bütün besin içeren bitki bazlı bir diyet yeme yolculuğumuzu tartıştığımız yer), aşağıdakiler bitki bazlı gıdalara örneklerdir:

 • Meyveler: elma, muz, üzüm, çilek, mango, yaban mersini, portakal vb.
 • Sebzeler: ıspanak, lahana, havuç, patates, tatlı patates, bezelye, brokoli vb.
 • Tam tahıllar: kinoa, esmer pirinç, tam buğday, yulaf vb.
 • Baklagiller: siyah fasulye, mercimek, nohut, barbunya, lima fasulyesi vb.
 • Kuruyemiş: ceviz, kaju fıstığı, badem, antep fıstığı, ceviz vb.
 • Tohumlar: chia tohumu, kenevir tohumu, keten tohumu, haşhaş tohumu, ayçiçeği tohumu vb. Başlamak için, yukarıdakilerden en çok zevk aldığınız bazı tarifleri deneyin. Yakında, et yediğinizde denemediğiniz bir ton yeni yiyecek olduğunu fark edeceksiniz - eğlenceli tarifler için sonsuz çeşitte ürün. Yolculuğunuzda başarılar dilerim!

cevap 10:

Bütün gıda bitkisi bazlı diyet, yüksek yağlı, yüksek oranda işlenmiş vegan paketlenmiş yiyecekleri rafta ve dondurucuda bıraktığı ve bütün yiyeceklerle yapılan yemeklere odaklandığı için "en sağlıklı" vegan seçeneğidir: meyveler, sebzeler, tahıllar, fasulye, fındık ve tohumlar. Bu yeme şekli, yiyecekleri severken kalıcı olarak kilo vermenin ve ayrıca tip 2 diyabet, obezite ve kalp hastalığının (yüksek tansiyon, yüksek kolesterol, yüksek glikoz) risk faktörlerini ve semptomlarını tersine çevirdiği tıbbi olarak kanıtlanmış tek yoldur. Ve bu tür sağlık koşullarına sahip olanlar için, bir gecede tam gıda vegan olmak, yavaş yavaş gitmek ve farklı kategorileri aşamalı olarak kaldırmak yerine, sağlık yararlarını görmenin ve hissetmenin en hızlı yoludur. Ayrıca, her gün insanlara bu geçişte yardımcı olan biri olarak, fasulye ve pilav gibi Naturally Vegan Gıdalara (menşei veya orijinal tarifleri gereği et, peynir veya yumurta ürünleri içermeyenler) bağlı kalmayı da öneriyorum. , bir sebzeli çorba çorbası ve humusu krem ​​peynir yerine simit veya mayonezle değiştirip kahvaltıda yulaf ezmesine yapıştırmak ... bunlar çoğu insanın zaten sevdiği ve nasıl hazırlanacağını bildiği yiyeceklerdir, bu nedenle ete odaklanmadan geçişi kolaylaştırır ve peynir "tadı." bu mantıklı mı? En sağlıklı seçenekleri seçmenize yardımcı olabilecek ücretsiz bir Doğal Vegan Yemek Hile Sayfam var. Bu bağlantıyı beğenirseniz bana bildirin!


cevap 11:

Hey, ben bir veganım, umarım bu soruyu cevaplayabilirim!

En temel düzeyde vegan diyet, hayvanları veya hayvan ürünlerini içermeyen bir diyettir. Yani sığır eti yok, süt de yok. Tavuk yok, yumurta da yok! Ancak bazen bu biraz yanıltıcı olabilir.

Bazı veganlar (kendim dahil), bir ürünün yumurta / süt veya başka ürünler içerip içermeyeceğine gerçekten aldırış etmiyor - çünkü bu, diğer ürünlerin bu bileşenlere sahip olduğu gibi aynı fabrikada üretildiği anlamına geliyor. Bununla birlikte, bazı veganlar çizgiyi çok daha ince çiziyor ve buna izin vermiyor.

Ayrıca kendisini Bivalve Vegan olarak tanımlayan bir grup insan var. Bu veganlar istiridye ve midye gibi şeyleri yemede hala rahattırlar (büyük ölçüde biyolojik / nörolojik olarak bilinçli olabilecek kadar sofistike görünmedikleri için, ancak tam bir tartışma için bkz.

Diana Fleishman'ın gönderisi

bunun üzerine).

Umarım bu yardımcı olur. Genel olarak, eğer birisi vegan olduğunu söylüyorsa, sadece eski diyeti kabul edin (hayvanlardan et / ürün yok - buna balık dahildir!). Bununla birlikte, bir tür niteleyicileri varsa (iki kabuklu veganlar gibi), o zaman bunun ne anlama geldiğini sorun. Kişiden kişiye değişir, ancak vegan olmak her zaman aynı anlama gelir.

Tıpkı küçük bir dipnot gibi, birinin kayması ve yanlışlıkla içinde yumurta olan bir şey olması, onların vegan olmadığı anlamına gelmez! Sadece bir hata yaptıkları anlamına gelir. :)

Bu yardımcı olur umarım