adobe audition nasıl kayıt yapılır


cevap 1:

Oooh - güzel soru! Adobe Audition'ı Cool Edit Pro olduğundan beri kullanıyorum (Adobe satın almadan ve hayat kanıyla transfekte etmeden önce). Live ile çok fazla ses kaydı yapmadım, ancak size Audition'ı doğrudan ses kaydı için başka herhangi bir araç yerine kullandığımı söyleyebilirim. Buna ProTools dahildir. Kolay ve inanılmaz derecede sağlam.

Ayrıca, parçaları kolayca derlemek, örnek kitaplıklar oluşturmak (tanımlanmış döngü noktaları ile), çok fazla gürültü gidermek, tıklamayı kaldırmak, uğultuyu kaldırmak, yeniden zamanlamak ve SOOOOO çok daha fazlasını yapmak için de kullanabilirsiniz. Sorduğunuz soru neredeyse hiç adil değil - çünkü Logic, özellik olarak ses kaydı olan bir İsviçre çakısıdır… Audition bir ses prodüksiyon aracı PERIOD. Audition'daki tüm kodlama ve performans geliştirmelerinin amacı, onu ses düzenleme için harika hale getirmektir. Heck Adobe, seçmelere midi sıralamayı eklediyse - size Live Completely'den kurtulacağınızı söyleyebilirim.

Ayrıca ÇOK GÜZEL mastering yeteneklerine sahiptir. TÜM YÖNLÜ seçmeler !!


cevap 2:

Sadece vokal kaydetmeniz gerekiyorsa ve başka bir şey kaydetmiyorsanız, Audition iyi bir seçim olacaktır. Oldukça basit ve kullanımı çok kolay bir gürültü azaltma eklentisi gibi bazı özelliklere sahip, bu nedenle oldukça iyi bir ses elde etmek için bir ses dehası olmanıza gerek yok.

Bununla birlikte, prodüksiyonda daha derine inmek, biraz vuruş yapmak ve bir şarkı için daha gelişmiş özelliklere ve olanaklara erişmek istiyorsanız, Ableton sizin seçiminizdir.


cevap 3:

Audition ile sınırlı deneyimim oldu. Bununla birlikte, Ableton ile bir ton deneyimim oldu, bu yüzden düzgün bir mikrofon ve ön amfinin Ableton'da tamamen profesyonel tedavi görebileceğini doğrulayabilirim. Audition ile yaşadığım deneyim, daha önce kaydedilmiş bir vokalde post prodüksiyon için faydalı olacağı yönündeydi (ve siz onu sıkılaştırmaya çalışıyorsunuz). Ableton bunu da yapabilir, ancak aynı zamanda gerçek zamanlı FX ile (reverb ve EQ gibi) çok güçlüdür.


cevap 4:

Her ikisi de aynı sesi kaydeder. Kaydedilen sesin kalitesi yazılıma bağlı değildir. Ses kaynağına, mikrofona, preampa, ses arayüzüne ve kaydettiğiniz ortama bağlıdır. Cüret bile iyi bir iş çıkarır.