adobe animate aynı anda binlerce kare ekleme


cevap 1:

Adobe Animate CC ile animasyonlu bir sahnenin nasıl oluşturulacağı oldukça basittir. Gerekli katmanları eklersiniz ve kütüphaneden Arka Plan Görüntülerini sahneye getirirsiniz. Karakter donanımlarınızı ekleyin ve diyaloglu veya diyalogsuz canlandırmaya başlayın. Ancak sahne bittikten sonra iki seçeneğiniz var. Bir dizi anahtar kare ekleyebilir ve bir geçiş seçebilir veya kesebilir, ardından N'inci kareden sonraki sahneye başlayabilir veya bitmiş sahneyi dışa aktarabilir ve sonunda bunları bir araya getirmek için bir video düzenleme yazılımı kullanabilirsiniz.

Adobe Animate'te bir sahneyi diğerine çalıştırmayla ilgili ilk seçim, kafa karıştırıcı hale gelmeden önce yalnızca çok kısa parçalar için işe yarar, çünkü artık gerekli olmayan eski katmanları başka yenilerini ekleyerek aşağı kaydırmak istemediğiniz sürece yerleştirmek için yer yoktur. orijinaller üzerinde katmanlar. Bu, çoğu katmana BG, Karakterler, Ön Plan, FX, Eylemler vb. Gibi katmanın işlevini belirten belirli adlar verildiği için başka bir karışıklık düzeyi ekler. ve kafa karışıklığı. (BU ROTA GİTMEYİ SEÇERSENİZ, kazayla düzenlenmemesi veya değiştirilmemesi için tüm orijinal katmanlarınızı kilitlemeyi hatırlamanız gerekir. Yapmak isteyeceğiniz son şey, bir arayı kaldırarak, bir Bir fare hareketiyle sıralı eylemler veya hareket eden çerçeveler. Bunu yaptığınızı fark etmeyebilirsiniz ve sonunda hepsi kaydedildiğinde tersine çevirmek imkansızdır.)

İkinci seçenek en iyi seçimdir. Sahnenizi yeni bir belgede oluşturun. Sahne tamamlandığında, kaydedin, dışa aktarın ve yeni ve yeni bir belgeye geçin. Bu, çok verimli bir iş akışı, kolay düzenleme sağlar ve konumu bulmak için on binlerce kareyi taramak zorunda kalmadan hataları düzeltmenize veya sahnelere FX eklemenize olanak tanır. Ayrıca sıra dışı film için animasyonlu sahneler üzerinde çalışmanıza da olanak tanır. Bu, prodüksiyon ilerlemiyormuş gibi hissetmeden daha zor sahnelerde çalışmak için size daha fazla zaman verecektir.

Bitmiş klipler, seçtiğiniz video düzenleme yazılımı ile bir araya getirilebilir ve hemen DVD prodüksiyon yarışmalarına çevrimiçi görüntüleme için gerekli bir düzine dosya formatından herhangi birinde yayınlanabilir. Burada, uygun gördüğünüz şekilde bitmiş filme jenerik ve diğer öğeler ekleyebilirsiniz.

Sonuç olarak, tek tek sahneler için ayrı dosyalarla filmin tamamı üzerinde çalışın ve onu düzenli tutun. Akıl sağlığınız buna bağlı. :)

Bu yardımcı olur umarım.

Jim K


cevap 2:

Sahnenin bitmesini istediğiniz yerde, çekimden sonra boş bir ana kare seti oluşturarak f7 tuşuna basabilirsiniz. Bu, f7'ye bastığınız noktadan sonra boş bir katman olacaktır ve basitçe eski katmanın kaldığı yerden başlayabilirsiniz (bunu eskisinin kaldığı yeni bir katman üzerinde yapmanızı tavsiye ederim.

Daha koyu renkli çerçeveler boş, daha açık renkli olanların üzerinde şeyler var.

Tercih ederseniz, farklı projeler yapabilir ve bunları iMovie, Premiere, vb. Gibi bir video düzenleme programında birleştirebilirsiniz. eğer bunu yapmak istemiyorsan.