aktüerlerin hayatta kalma rehberi: en çok arzu edilen mesleklerden birinde nasıl başarılı olunur


cevap 1:

Aktüerilerin Hayatta Kalma Rehberi: En Çok Arzu Edilen Mesleklerden Birinde Nasıl Başarılı Olunur?

Aktüerlerin işinin zorluklarını ve bunun yolunu açıklayan iyi bir kitap için öğrencilerimle birlikte araştırıyordum. Öğrencilerime rehberlik edecek ve bilinçli bir karar vermelerine yardımcı olacak hiçbir şey bulamadım. Son olarak, Fred Szabo'dan Aktüerler Hayatta Kalma Rehberi aldım. Bazı düşüncelerimi potansiyel okuyucularla paylaşmak istiyorum.

Kitap, aktüerlik kariyerine devam etmek isteyenler için iyi bir rehber olarak görülmelidir. Adım adım zorlukları ve bu işin fırsatlarını gösterir. Öğrencilerimin çoğu bu kitabı okuduktan sonra gerçekten istedikleri işin bu olup olmadığını söyleyebildiler. Hepsi için taleplerin neler olduğu ve bunları yerine getirip getiremeyecekleri oldukça açıktı.

Konu seçimi hakkında yorum yapmama izin verin. Kitabın içeriği çok mantıklı bir şekilde düzenlenmiştir. Mümkün olduğu kadar eksiksiz. Aktüerya işinin ne olduğunu, bunun için hangi becerilere ihtiyacımız olduğunu, akreditasyon türlerini, hangi eğitimden geçmemiz gerektiğini, bir aktüeryal profesyonel kariyere nasıl başlayıp devam edeceğimizi öğreniyoruz.

Kitabın üslubundan bahsetmek önemli olacaktır. İlk bakışta çok sıra dışı. Kitabın büyük bölümleri Soru-Cevap tarzında yazılmıştır. Bir süredir Fred Szabo'nun daha geleneksel bir şey yerine sadece bu stili seçmeye karar verdiğini düşünüyordum. Son olarak, geleneksel anlatım tarzında yazılmış bu kitabın okunmasının çok zor olabileceğini anladım. Bunu sorular ve cevaplar şeklinde yazmak Fred bu zorluğu ortadan kaldırıyor ve okuyucularını her seferinde bir konuya konsantre olmaya zorluyor. Bu yaklaşımın başka bir avantajı daha var. Sanırım, öğrencilerimden bazıları Fred'in sorularında bahsedilen problemleri asla düşünemedi. Çoğu için bu soruları okumak oldukça iyi bir dersti.

Son olarak, cevaplara bakmalıyız. Bu sorulara kim ve nasıl cevap verdi? Cevapların çoğunun deneyimli aktüerler tarafından verildiği açıktır. Bu kitap tek bir kişinin bilgisi değildir; birçok üst düzey profesyonelin bilgeliğidir. Bir bilim insanı ve yazar olarak, bu kitabı araştırırken ve yazarken yapılan çalışmaların miktarını takdir ediyorum. Fred Szabo'nun profesyonelliğine hayranım.

Sonuç olarak, en zor mesleklerden birinde profesyonel olmak isteyenler için profesyonel bir şekilde yazılmış harika bir kitap olduğunu söylemek isterim.