acacia nasıl telaffuz edilir


cevap 1:

Akasya, bir ağacın adı olduğu için bir kişinin adı olarak düşünülmez, bu nedenle bu anlamda "tuhaf" bir İngilizce adı olur. Bence gerçekten bir ağacın ismini almak istiyor, ancak insanların doğru anlaması için isminizi birkaç kez tekrarlamak istemiyorsanız ve benzersiz bir ismin peşinde değilseniz, haline gelmiş ağaçları düşünmek istersiniz. Olive / Olivia, Holly, Hazel ve (belki) Willow gibi ana akım isimler. Kızlarda çiçek isimlerini kullanmanın daha yaygın olduğunu söyleyecektim ama gerçekten düşündüğümde en yaygın çiçek isimleri çok kısa bir liste oluşturuyor, örneğin Daisy, Heather, Iris, Jasmine, Lily, Rose, Violet.

Her şeyin büyük şemasında, Akasya kişinin kendisine verebileceği en kötü isim değil. En azından gerçek bir İngilizce kelime. Bunu saçma sapan 'İngilizce' uydurma isimlerden herhangi birine tercih ederim.


cevap 2:

Hayır, hiç de değil. Bir isim için garip bir seçim olsa da.

Akasya ağacının efsane ve mitolojide biraz korku çağrışımları vardır. Eski Mısırlılar onu hem yaşam hem de ölüm ağacı, öbür dünyaya ve geri dönüşe giden bir yol olarak görüyorlardı. Tüm tanrıların, Iusaaset adlı bir tanrıçanın sahip olduğu belirli bir akasya ağacından doğduğu söylenir.

Doğduğum yer olan Filipin kültüründe, akasya incir ağacı (balite) ile birlikte ölüm ve doğaüstü bir sembol taşır, çünkü o ağaç asılan sayısız intihara tanıklık eder. Paranormal varlıkların bir dizi tanıklıkla bu ağaçlarda yaşadığı bilinmektedir. Bu batıl inanç üzerine uzun süredir sayısız film ve masal yazılmıştır.

Ama bilgimin seni korkutmasına izin verme. Bu, babasının adını miras alan birinden geliyor. Babamın, kelimenin tam anlamıyla topal anlamına gelen Claudio ismidir.


cevap 3:

İşte Joe. Bir kadının ack-ack-ia'sı nerede? " "Ne?" "Burada [okuduğu ciltsiz kitapta] 'Onu ack-ack-ia'nın altında öptü' yazıyor." "Ack-ays-ia: Bu bir ağaç, seni salak!" Ordu askerlerinin kampta okuyup sohbet ettiğini duyduğum bir oyundan hatırlıyorum. Kelime Yunancadan gelir ve “dikenli” anlamına gelir (cf akut, akupunktur). Akasya ağacı İncil'de çok tartışılır: İbranice'de buna shittim denir ve açıkça yüksek kaliteli bir ağaç olarak kabul edilir ve kutsal nesneler yapmak için kullanılırdı. Diğer cevapları okurken muhtemelen Akasya'yı kişisel ad olarak büyük A ile kastettiğinizi anlıyorum. Olağandışı olurdu, ama gerçekten tuhaf değil. Gördüğüm kadarıyla oldukça çekici ve orijinal.


cevap 4:

Başkalarının size söylediği gibi, bu adı duyan İngilizce konuşan biri ya şöyle düşünecektir- Bu bir ağaç değil mi? veya daha büyük olasılıkla- Bu ne biçim bir isim böyle? Sırf ABD'deki 300+ milyon insandan birkaçının bir şeyi isim olarak kullanmasının bir örneğini bulabilmeniz, onu iyi bir isim yapmaz. Profesyonel olarak kullanmak için bir isim seçiyorsanız veya verdiğiniz adla karışıklığı önlemek için bu kötü bir seçimdir. Hayatınızı kolaylaştırmak yerine zorlaştıracağını düşünmüyorsanız, devam edin. Yanlış yazılacak, yanlış anlaşılacak ve sorgulanacaktır.


cevap 5:

Çok nadir görülmesi "tuhaf". Ancak İngilizce kız isimleri, mücevherler ve çiçekler de dahil olmak üzere "güzel şeylerin" adları olabilir. Ve biraz internet araştırmasından, birkaç ağaçtan görünüyor. Ayrıca, "Akasya", -ia ile bittiği için kadın isimlerinde yaygın olan bir kalıbı takip eder.

Ancak isim o kadar sıra dışı ki çoğu insan buna aşina olmayacak. Bunun bir isim olarak kullanıldığını hiç duymadım (isimler listesinde bulmuş olsam da) ve kullanıldığını duyduğum tek "ağaç" adı "Willow" idi. İngilizce konuşulan bir ülkede olsanız bile, bunu düzenli olarak tekrarlamanız veya insanlar için hecelemeniz gerekebilir.


cevap 6:

Bunun "tuhaf" olduğunu sanmıyorum ama sizi doğru duymadıklarını (düşünen) insanlar için adınızı tekrar ederken bulacaksınız. Ayrıca, insanlar bir form / mektup / vb. Üzerinden okurken yanlış telaffuz edebilir. İnsanların adınız hakkında ne düşündüğü konusunda fazla endişelenmem, adınız küfür veya kötü şöhretli değil (Hitler, Saddam ...). Bir ağaç türü olmasına gelince, bir isim değil, doğadan isimleri olan birkaç kişi, Brooke, Willow, Lili vb.


cevap 7:

"Başka herhangi bir isimde bir gül" hala bir güldür. İsimler alışılmadık veya nadir olabilir. Bitkiler sık ​​sık bağışçılardır ve bunun tersi de geçerlidir. Holly, Willow ve Myrtle iyi bilinen çalılar veya ağaçlardır, ancak kulağıma çok çekici kadın isimleri geliyor. Yani, tuhaf değil - ama bazı seçenekler olabilir. Aktris Hanımeli Haftaları (Foyles Savaşı, İngiliz TV dizisi) adı genç bir kız için bana yük olarak vurdu. Ancak, daha tanıdık bir şeyler arayan diğer birçok aktörün aksine, onu tutacak kadar seviyor.

Hepimizin bildiği kadarıyla bu isme sahip tek kişi olan Protea (Güney Afrika'da pro-tee-yah, ulusal çiçek, Afrikaans'ta prrroo-tee-yah) adında bir bayan tanıyorum. Britain's Got Talent'ta çok neşeli, oldukça yetenekli bir kemancı gördüm, Lettice (salata malzemesi, marul gibi telaffuz edilir) Rowbotham. Belki de kabarcıklı kişiliğinden onun adı sorumluydu?

"Seni öldürmeyen, güçlendiren" her zaman doğru olmayabilir - ama bazen öyle. "Akasya" nın garip bir isim olarak görüldüğünden şüpheliyim - özellikle benim için değil.


cevap 8:

Akasya makul bir kadın adıdır. Avustralya'da en yaygın iki ağaç mersin ailesinde ve akasya cinsindedir. Myrtle, köklü bir kadın adıdır. Akasya, geleneksel kadınsı bir isim soneki olan 'a' ile bitiyor. Avustralya'da akasya ağaçları, yeşilin çeşitli narin tonlarının yaprak benzeri güzel yapraklarına ve en tatlı kokuyu yayan en güzel altın çiçek toplarına sahiptir. Tek olumsuzluk, akasilerin kısa ömürlü olması, yangınlara neden olması (tohum kapsüllerinin açılması için gerekli) ve Afrika'da ağaçların filleri, zürafaları vb. Onları yemekten caydırmak için keskin dikenleri olmasıdır.


cevap 9:

Akasya adını çok beğeniyorum. Bu alışılmadık, evet, ama alışılmadık bir ismim var ve oldukça hoşuma gidiyor. Bazı nedenlerden ötürü insanlar için hecelemeniz gerekebilir (bu adı kendinizin benimsemeyi düşündüğünüzü varsayarsak), ama bu beni caydırmaz. Bence çok güzel


cevap 10:

Evet. Akasya bir ağaç türüdür, isim değil.

Çoğu insan 'Akasya'yı duyduklarında bunu düşüneceklerdir.


cevap 11:

Bir ağaç için hayır. Bir kişi için evet. Şaka konusu olmak istemiyorsanız lütfen başka bir isim seçin.

İsminiz yüzünden insanların arkanızdan ne tür şeyler söyleyeceği hakkında hiçbir fikriniz yok. Doğru gerçek bu.