7 gün ölmek için nasıl mermi yapılır


cevap 1:

"Mermiler nasıl bu kadar çabuk öldürür?" Sorusuna yanıt vermek gerekirse:

Bazıları yapabilir, ancak tüm mermiler yapamaz. Ve en ölümcül mermiler arasında bile, tüm mermiler her zaman öldürmez, bu mermiler de çabuk ölmez. Başkalarının da söylediği gibi, vurulan insanın genel sağlığı, vücut kompozisyonu ve yaşama isteği gibi balistiğin ötesinde faktörlerdir.

BALİSTİK:

Bir merminin tasarımı, nasıl, nasıl ve hangi hızda öldürdüğünü etkileyecektir. Mermi türleri ve burada ne yaptıkları hakkında kapsamlı bir konuşma var:

... mermilerin farklı ölümcüllüğü vardır. Kırılabilir ve içi boş noktalar daha az nüfuz eder, çünkü hedefe zarar vermek için harcanmamış enerji ile hedefin içinden geçip geçmek yerine hedefe daha fazla enerji vermek üzere tasarlanmıştır. 22'lik gibi küçük mermi yaraları aslında yarayı oldukça iyi kapatır ve beklediğiniz kadar deriden kanamaz (İç hasar hala mümkün olsa da).
İçi boş noktanın ardındaki mantık, büyük bir yara yolu oluşturmak ve ya kişiyi hızlı bir şekilde yere indirecek bir şey çizmek ya da kan basıncının düşmesine ya da birinin bayılmasına neden olacak kadar yükselmesine neden olmaktır.
Kırılabilir, çok sayıda küçük yara izi oluşturmak ve önemli bir şeyi sıyırmak anlamına gelir; çoğunlukla apartman dairelerinde olan veya yakın komşusu olan ve hedefin ötesine geçerek istenmediği bir yere giden bir mermi konusunda endişelenen insanlar için öz savunma turlarıdır.
Buradaki anahtar, önemli bir yönü olmasına rağmen, bir turun ne kadar etkili olduğu söz konusu olduğunda penetrasyonun her şey olmadığını anlamaktır.

- üzerinden

Kas sizi delici yaralara (vurulmuş, bıçaklanmış) karşı daha dirençli hale getiriyor mu? Şişman mı? • / r / askscience

. Bayılmakla ilgili bu kısma dikkat edin. Bayılmış bir birey tedavi için hastaneye gidemez. Sağ kalabilen bir yara, tedavi edilemiyorsa hayatta kalamaz. Hidrostatik şok olayında bunun etkileri üzerine biraz daha yazacağım.

VÜCUT KOMPOZİSYONU:

Burada vücut kompozisyonu ve Doku Hasar Kalıpları hakkında okunacak çok şey var.

ATEŞLİ SİLAHLAR EĞİTİMİ

. Uzun ve kısa o okuma, tam olarak nerede vurulduğunuzun ve o parçanızın neden yapıldığı ve ondan öldürülme şansınızla neyin ve hangi mesafeden çok ilgisinin olduğu.

GENEL SAĞLIK:

Bazı bireyler vurulduktan sonra yaşama isteklerini kaybeder ve etkili bir şekilde ölmeyi seçer. Diğerleri yaralarına rağmen yaşamakta ısrar ediyorlar. Yaşama iradesi, ateşli silah vakaları, gemi enkazları ve diğer her türlü travmanın ölüm oranlarında belirleyici bir ajan olarak sık sık gösterilmektedir.

Kardiyovasküler sağlığın ateşli silah travmasının hayatta kalmasıyla çok ilgisi olduğuna inanılıyor. İyi gelişmiş bir kalbin, vücut travma içindeyken tutuklanma veya arittimik olma olasılığı daha düşüktür.

YAŞAYACAK:

Ve yaşama arzusunun büyük sonuçları vardır. Amerikan tarihi onsuz aynı olmazdı. Efsaneye göre, Amerikan Başkanı Andrew Jackson rakibi tarafından vurulduktan sonra başarılı bir şekilde düello kazandı.

30 Mayıs 1806'da Jackson ve Dickinson, Kentucky, Logan'daki Red River'daki Harrison'ın Değirmenlerinde buluştu. Saniyelerinden gelen ilk sinyalde Dickinson ateş etti. Jackson, Dickinson'ın göğsünden ilk kurşunu kalbinin yanında aldı. Jackson, kan akışını durdurmak için elini yaranın üzerine koydu ve silahını ateşleyecek kadar uzun süre ayakta kaldı. Dickinson'ın saniyeleri, Jackson'ın ilk atışının yanlış yapıldığını iddia etti, bu da düellonun bittiği anlamına geliyordu, ancak görgü kurallarına aykırı olarak, Jackson silahı yeniden kurdu ve bu kez rakibini öldürdü. Jackson iyileşmesine rağmen, hayatının geri kalanında yarasından kronik ağrı çekti.

üzerinden

Andrew Jackson, Charles Dickinson'ı düelloda öldürür - History.com Tarihte Bu Gün - 5/30/1806

Andrew Jackson daha sonra başkanlığa geçti ve temelde Amerika'nın batısındaki Kızılderili soykırımını tasarladı. Politikaları şunlardı:

Bizi ve bir ülkenin Cherokee'lerini gerçekten mahrum eden bir suç, çünkü bu zavallı Kızılderilileri ezmesi gereken komploya hükümetimiz ya da onların ayrılması ve ölmekte olan ahlaksızlıklarıyla lanetlenen topraklara artık ülkemiz diyebilir miyiz?

- Ralph Waldo Emerson, 1838 (

Cherokee Kaldırılmasına Karşı Mektup

)

İkinci soruyu ele alacak olursak, "İnsanları neredeyse anında öldürdükleri bedeni nasıl etkilerler?":

Yine, her mermi ve her atış bunu yapmaz. Ve biz açıkken "neredeyse anında" tamamen algısal bir gözlemdir. Başka bir insanı vuran adrenalinle koşan bireyler için zaman algısı büyük ölçüde bozulmuştur.

Birkaç kişinin de söylediği gibi, hidrostatik şok ölümlerin vurulmasında ölümcül bir faktör olabilir.

Görmek:

Hidrostatik şok

Hidrostatik şok veya hidrolik şok, nüfuz eden bir merminin, doğrudan darbenin neden olduğu dokudaki yerel etkilere ek olarak, sıvı dolu dokularında bir hidrolik etki yoluyla canlı hedeflerde uzaktan yaralanma ve güçsüzleştirici etkiler yaratabileceği gözlemini tanımlayan bir terimdir. [ 1] [2] Hidrostatik şokun uzaktan nöral hasar üretebileceğine ve kan kaybı etkilerinden daha hızlı bir şekilde yetersizliğe yol açabileceğine dair bilimsel kanıtlar var. [3] 9x19mm Parabellum gibi "hafif ve hızlı" kartuşlara karşı .45 ACP turu gibi "yavaş ve ağır" kartuşların savunucuları genellikle bu fenomeni ifade eder.

Bununla ilgili tartışmalar olsa da:

"Delici mermilerin uzak etkilerine olan inanç, avcılar ve askerlerden kaynaklanmış olabilir, ancak gerçeklikleri artık geniş bir bilimsel literatürde iyice yerleşmiştir"

- Neurosurgery, Şubat 2011 - Cilt 68 - Sayı 2 - s. E596-E597

Hidrostatik şokun uzaktan yaralanma yoluyla mı öldürdüğü yoksa vurulan kişiyi etkisiz hale mi getirdiği belli değil. Kişinin yetersizliği, yalnızca hareketsiz hale getirilebilecek olsalar da, hızla öldürülmüş gibi görünmelerine neden olabilir - ölüm, vücut kanadıkça veya iç organlar bozulduğunda vb. atıştan kaynaklanan hasara bağlı olarak.

Güçsüzlüğün ironik bir şekilde insani bir faydası, bireysel atışların ölümlerine dair sınırlı bilinçli farkındalık yaşayabilmesidir, bu da onları yavaş bir ölümün acısını yaşamak zorunda kalmaktan kurtarır.

Bu alandaki bilimin daha fazla araştırma ile zamanla gelişeceğini varsaymak zorundayım.

Teğetsel olarak, mermilerle ilgili olduğu için bununla ilgili bir tartışma olsa da, hidrostatik şokun nasıl ortaya çıktığı hakkında bilgi mevcuttur.

Kavitasyon

ve bunun sonuçları. Kavitasyon, doğada bir katil olarak belgelenmiştir.

prostat kanseri tedavi araştırmacıları

ve karides üzerinde çalışan biyologlar. Etki yaratmasa bile,

Mantis karidesi

pençeleri bir şok dalgasıyla avı etkisiz hale getirebilir veya öldürebilir.

Bu, bir merminin dağıtılmış şok edici gücünün aynı şeyi yaptığını mı ima ediyor? Bilmiyorum.

Üçüncü soruyu ele alacak olursak, "Elbette vücuda vurulduğunda, beyinden vurulmanın veya doğrudan kalbe vurulmanın sizi anında nasıl öldürebileceğini görebiliyorum, ancak diğer vücut parçaları, öldüren vuruşla ilgili nedir? çok hızlı?":

Yine, kafaya veya kalbe yapılmayan atışlar, mutlaka "bu kadar çabuk" öldürmeyecektir. Yukarıda bahsettiğim faktörler için bazıları yapabilir ve bazıları yapacak.

İşte vücuda yapılan silah atışları ile hızlı ölümün bir karşı örneği:

Bir ön otopsiye göre, 18 yaşındaki, silahsız siyah bir genç olan Michael Brown, bir ön otopsiye göre, Missouri, Ferguson polis memuru tarafından öldürüldüğünde, iki kişi de dahil olmak üzere beyaz bir polis memuru tarafından en az altı kez vuruldu.

Baden, "Beynin üstünden geçen kafanın üstündeki yaralar dışında, tüm bu ateşli silah yaraları hayatta kaldı" dedi. Açıkça görülüyor ki, diğer beş kurşun "bu kadar çabuk" öldürmedi.

Bu ifadenin videosu (31:20) burada:

Önceki noktalarıma geri dönecek olursak, hayatta kalabilen bir yara tedavi edilemiyorsa hayatta kalamaz.

Ayrıca konuyla ilgili 2008 tarihli "Bir Mermi Öldürebilir, Ama Bazen 20 Yapmaz, Hayatta Kalanlar Gösterisi" adlı bir parça var:

New York Times

Son olarak, ateşli silahla ölüm, gözlemlemek için korkunç, dehşet verici - başlı başına travmatik bir şeydir. Soruyu okuyan birinin silahla ölümün asla filmler, video oyunları ve efsaneler kadar şanlı, temiz ve hızlı olmadığını görmesi umuduyla yanıtlıyorum. Başka bir insanı vurmanın hayatlarını çabucak sona erdireceği, potansiyel bir atıcının başka bir kişiyle olan sorununun hızlı veya kolay bir şekilde sonu olabileceği fikrini ortadan kaldırmak umuduyla yanıtlıyorum.


cevap 2:

Burada çok güzel cevaplar var. Bununla birlikte, taktiksel yetersizlik ile biyolojik ölüm arasında bir ayrım yapmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Çoğu kurşun yarası önce mağduru etkisiz hale getirir, sonra bilinç kaybına neden olur ve sonunda ölüme neden olur.

Mermi yaralarının çoğu üç mekanizmadan birini öldürür: merkezi sinir sisteminin tahrip edilmesi, kan kaybı ve organ yetmezliği.

Omuriliğe veya beyin sapına çarpan bir merminin, anında bilinç kaybına ve etkili bir şekilde anında ölüme neden olması muhtemeldir. CNS'nin diğer bölgelerine çarpan bir merminin, diğer organların felci veya diğer faktörlere bağlı olarak hızlı bir bilinç kaybına ve sonunda ölüme neden olması muhtemeldir.

Kalbe veya göğüs veya omuz gibi kalbe yakın atardamarlara çarpan bir merminin hızlı kan kaybına, kan basıncında ani bir düşüşe, saniyeler içinde bilinç kaybına ve dakikalar içinde ölüme neden olması muhtemeldir.

Bir kenara, en sevdiğim film efsanelerinden biri, iyi adamın her zaman omzundan nasıl vurulduğu ve savaşmaya devam etmesidir. Gerçek şu ki, omuz dalındaki arterler doğrudan yükselen aortun dışındadır ve orada bir mermi veya bıçaktan kaynaklanan küçük bir yara bile hızla öldürecektir. Ayrıca bu bölgede kanamayı durdurmak çok zordur çünkü uylukta veya üst kolda bir yara ile yapabileceğiniz gibi bir turnike kullanamazsınız (Her ikisi de çok hızlı kanar.)

Son olarak, iç organlara çarpan bir mermi, hidrodinamik şok nedeniyle esasen onları sıvılaştıracaktır. Kanama genellikle ilk önce öldürür, ancak olmasa bile yara ciddi şekilde etkisiz hale gelir ve ameliyat olmadan kurban yavaş ve ağrılı bir şekilde ölür.

Taktik bir perspektiften bakıldığında, aciz bırakan yaralar aslında anında ölüme tercih edilir. Bunun nedeni, savaş alanında düşmanın yaralıları tedavi etmeye zorlanarak size manevra yapıp ele geçirmeniz veya öldürmeniz için zaman vermesidir.

Bir başka karıştırıcı faktör, adrenalin ve uyarıcı ilaçların bir kişinin kısa bir süre için bilinçsiz düşmesini engelleyebilmesidir. Kurbanların eylemde bir durgunluk oluşana kadar tetikte kalması ve ardından aniden yaralara yenik düşmesi alışılmadık bir durum değildir.


cevap 3:

Eğitimimde oldukça fazla travma deneyimi olan bir genel cerrah olarak size sadece bu kadar çabuk öldürmeyen mermilerden bahsedebilirim. Çünkü biri silahla öldürülürse, açıkça acil servise ulaşamaz. Ancak benim deneyimime göre, tabancalardan gelen mermiler genellikle hızlı bir şekilde öldürmez, kafasına kurşun yaraları beklenir. Hızlı ölümler genellikle birincil patlama yaralanmasının bir sonucudur ve bence bu çok daha yaygın olarak tabancalardan değil tüfeklerden kaynaklanan silahla vurulan yaralarda meydana gelir. Tabancalardan göğsüne veya karına silahla vurulan yaralar genellikle hızlı bir ölümle sonuçlanmaz. Hızlı ölüm, genellikle baş veya omurga olmak üzere merkezi sinir sistemine büyük bir şokun sonucudur. Tüfekle atılan yaralarda, merminin önemli ölçüde daha yüksek hızı, merkezi sinir sistemine büyük zarar veren önemli bir şok dalgası yaratır. Eğitimimdeki en sevdiğim silah yarası vakası, merminin aorta (vücuttaki en büyük arter) içine sokulduğu ve vena kavaya giden böbreğin damarını yırttığı şok dalgası ile karına bir silah gösterisini içeriyordu ( vücuttaki en büyük damar.) Hasta hayatta kaldı. Bir tüfekle ateşlenen bir mermi olsaydı, eminim ki sadece merminin kendisinden değil, aynı zamanda birincil patlama yaralanmasının şok dalgasından kaynaklanan hasar nedeniyle oldukça hızlı bir şekilde ölürdü.

Bazı referanslar: Irwin RJ, Lerner MR, Bealer JF, Mantor PC, Brackett DJ, Tuggle DW. Patlama dalgası yaralanmasından sonraki şok, vagal aracılı bir reflekstir. J Trauma 1999; 47: 105 - 110. Guy RJ, Kirkman E, Watkins PE, Cooper GJ. Birincil patlamaya fizyolojik tepkiler. J Trauma 1998; 45: 983 - 987


cevap 4:

Bu çok karmaşık bir soru ve bu aslında adli balistik olarak bilinen tam bir adli tıp dalı, biraz basit bir şekilde açıklamaya çalışacağım.

İlk olarak, birçok mermi türü vardır ve hangi mermiyi kullandığınıza bağlı olarak yaralanma değişir.

Bir tabanca veya tabanca, temelde vurdukları yerde küçük delikler açan küçük kurşun mermiler kullanır.

Bir av tüfeği, içinde çok sayıda pelet bulunan ... ateşleme sırasında patlayan ve yarılıp birden fazla yaralanmaya neden olan bir fişek kullanır.

Bir tüfek, patlamadan veya kırılmadan düz giden sağlam bir kartuşa sahiptir.

Yangın çıkarıcı mermiler, bir vücuda çarptığında patlar.

İzli mermilerin arkalarında yanan bir ucu vardır, böylece yollarını veya rotalarını görebilirsiniz.

Şimdi bu mermilerin nasıl yaralanmaya neden olabileceğine geçelim. Bir merminin ya bir vücuda kafasına çarptığını ya da başka bir şeye çarpıp yönünü değiştirip sonra bir vücuda çarptığını ya da sadece birini fırçaladığını görün.

Bir mermi kafanıza çarparsa, beyniniz veya omuriliğiniz gibi anında ölüme neden olmak için vücudunuzdaki hayati bir organa çarpması gerekir. Herhangi bir ana atardamara çarparsa, kanayana kadar 1-2 dakika hayatta kalacaksınız. Başka bir organa çarparsa, hayatta kalabilir ya da kalmayabilirsiniz. Örneğin midenize vurursa, şok geçirip ölebilir veya zamanında tedavi edilmezseniz mide asitleri çevredeki organlarınızı yavaşça sindirecek ve sizi öldürecektir.

Aynısı, saptırılmış bir mermi için de geçerlidir, ancak penetrasyon gücünün, kinetik enerjinin ve yapının çoğu kesildiği için neden olunan hasar daha azdır. Yine de beyin çarpması için boşluk yok.

Bir mermi, kafatası yaralanmasında olduğu gibi, sadece fırçalanırsa, sizi komaya sokabilecek, felce veya küçük yaralanmalara neden olabilecek bir intrakraniyal hematom (kan toplama) geliştirebilirsiniz .... şansınıza ve atıcının şansına bağlıdır. Bir uzuv veya parmak gibi başka herhangi bir kısım ..... muhtemelen hayatta kalırsınız.

Filmler tüm bunları çok teatral ve tepeden tırnağa yapıyor .... bir merminin çeteleri öldürdüğü, ancak kahramanın 10-15 mermi aldığı görülüyor. Vücudunuza takılan bir kurşunun enfekte olacağı ve çok daha kötü olan genel enfeksiyona neden olacağı gerçeğini bir kenara bırakırsak, bu hiç de mümkün değildir. Yani film meselesi boktan.

Ve ani ölüm en çok boş bir mesafeden ateş ettiğinizde, beyne veya kalbe vurduğunuzda görülür.

Umarım yardımcı olmuştur. Herhangi bir adli kitapta daha fazlasını okuyabilirsiniz.


cevap 5:

Gerçekten dehşet verici olan şey, filmlerdeki kadar çabuk ve temiz bir şekilde Öldürmemeleri.

Üniversitedeyken, üniversitenin biyoloji kütüphanesinde çalışıyordum ve işler yavaşladığında, ilginç başlıkları olan kitaplara bakıyordum. Bunlardan biri "Ölüm ve Hastalık - Silahla Vurulan Yaralar" gibi bir şeydi.

Çeşitli tür ve boyutlarda delikler görmeyi bekliyordum.

Ama adamım, içinde çılgınca şeyler vardı.

Kafaya vurulan herhangi bir silahın kesin ölüm anlamına geleceğini hayal edersiniz ... ama isabetin temelde yüzünü paramparça ettiği yerde zayıf bir sap vardı!

Yani adam tamamen ve tamamen hayattaydı ama yüzünü (ve gözlerini!) Yerinde tutan tüm kemikler toz haline getirildi, öyle ki bu sadece rüzgarda savrulan flaşın damlayan bir maskesiydi.

Yani evet, mermiler hızlı ya da temiz ve ölümcül yaraları öldürmez, beyin ya da omurga atışı LOOOOOOOOOOOOOOOOT kanla sonuçlanmadığı sürece.

Aslında bu yüzden Hollywood'un çocuklarını güvende tutmak için silah şiddetini azaltmaya çalışarak dünyaya kötü hizmet ettiğini düşünüyorum. Silah şiddeti konusunda çocuklara uygun hiçbir şey yok.

Her kurşun yarasını olabildiğince canlı ve gerçekçi bir şekilde göstermek için IMO çok daha iyi olurdum.

Aksiyon filmlerinde biri vurur ve kansız bir şekilde yere düşer.

Gerçek hayatta, inanılmaz derecede büyük bir kan havuzu ve muhtemelen çok fazla ağlama ve çığlık olacaktır.

Genel halk için bunu görmek, hızlı ve temiz bir ölüm izleniminden daha iyi olurdu.


cevap 6:

Balistik, sonuçların çok doğru bir şekilde tahmin edilebilmesi anlamında kesin bir bilim olsa da, insan unsuru denkleme girer girmez işler bir el sepetinde cehenneme gider.

Bazı insanlar kendilerini öldürmesi gereken yaralardan yaşarken bazıları ölmemesi gereken yaralardan ölür. Bir yerlerde, muhtemelen birisinin ıskalayan bir kurşundan öldüğüne eminim.

"Mermilerin çabuk öldürdüğünü" söylemek o kadar genel ki nicelik belirteci olarak değersizdir. Bir kişi .25 ACP'den karaciğere bir mermi alacak olsaydı, iyileşme şansının karaciğere .454 Casull veya .44 Magnum gibi bir şey almasından çok daha iyi olduğunu kabul eder miydiniz? Tabii ki yaparsın. Bu .25 ACP mermisi mermi değil mi? Konu bu. Mermiler var ve mermiler var.

Bunu şimdi bir adım daha ileri götürürsek, biraz daha teknik hale geliyor, ancak basit tutmak için elimden geleni yapacağım. Sana hakaret etmeye çalışmıyorum, ama bana açıklayan bir roket gemisi yapıcısıysan, benim gibi konuşursan, ben de bir roket yapımcısıyım, anlamamı bekleyemeyeceğini anlarsın.

Şimdi tek bir kalibreye odaklanalım. Namludan doldurma tabancalarından yuvarlak toplar vurduğumuz yıllar boyunca, farklı türdeki mermilerin farklı uygulamalar için daha iyi olduğunu yavaş yavaş keşfettik. Tüm zamanların en sevdiğim kartuşu olan .357 Magnum'u kullanmama izin verin.

Amerika Birleşik Devletleri'nde birçok kişi Tek Eylemli Atış Topluluğu (SASS) adlı bir oyun oynar ve bu aynı zamanda "Kovboy Eylemi" atıcılığı olarak da bilinir. Oyuncular, kovboy günlerinin reprodüksiyonu olan silahları kullanırlar. Tek etkili tabancalar, kaldıraçlı tüfekler, vb. Bir kurşun mermi yapmak için metal bir hedefe "ping" yapmak, bir tankı öldürmek istediğiniz gibi bir yük gerektirmez. "Ping" yapmaya yetecek kadar, anladın mı? Bir geyiği avlamak istiyorsanız, aynı kartuş muhtemelen en iyisi değildir. Ancak aynı çapta geyik avına iyi gelecek fişekler de var. Buna iyi bir örnek Hornady XTP (eXtreme Terminal Performance) mermisidir.

.357 inç çapında olmasına rağmen bu sınıfta birçok farklı şekil ve ağırlık bulunmaktadır. Mermilerin hepsi .357 Magnum kartuşları yapmak için çalışacak. Çoğu insan daha ağır mermilerin daha fazla zarar verdiğine inanır. Bu her zaman için böyle değil. Bir merminin enerjisi ayak poundu ile ölçülür.

Balistiğin kesin bir bilim olduğunu söylediğimi hatırlıyor musunuz? Ticari olarak üretilmiş bir .357 Mag Kartuş olan HPR 158 gr JHP'yi örnek olarak alalım. Şimdi o merminin enerjisini hesaplayacağız, tamam mı?

HPR üreticidir, 158 gr merminin ağırlığıdır ve JHP, mermi türü olan Jacketed Hollow Point anlamına gelir.

Merminin enerjisine ulaşmanın formülü şu şekildedir: Ağırlık (merminin) merminin hızının karesiyle çarpılması ve ardından 450240 ile bölün. Yani W x (S) 2/450240 Yani ihtiyacımız olan şey şu ağırlık, 158 gr o. Şimdi merminin hızına ihtiyacımız var. KAHRETSİN! Hız nerede? Kutuda. Saniyede 1560 fit (fps), yani ... 158 x (1560) 2/450240 ve yanıt, o belirli kartuş için 854.008528785 fit pound enerjidir. 854 fit pound diyelim. Bu numara ayrıca kutunun üzerindedir. Hayır, buraya bir pislik olmayacağım. Benim deliliğimde yöntem var.

Formüle dikkatlice bakın. Merminin ağırlığını (W) veya hızını (S) "daha önemli" olarak kabul edersiniz? Doğru, hızdır. Bu rakam her zaman karedir, dolayısıyla denklem üzerindeki etkisi (kelime oyunu yok) daha önemlidir. Hatırlaması kolay. Narkotik eğitiminde olduğu gibi, "Hızlı Öldürmeleri Hatırlayın."

Artık tüm ayrıntılara sahip olduğumuza göre (hepsi değil, ancak bu amaç için yeterli), bu .357 Mag kartuşunu Evil Roy Cowboy Loads'tan olanla karşılaştıralım. Evil Roy 125gr LFN. Bu 625 fps'de uçan 125 gr Kurşun Düz Burun (LFN) mermidir. Bu mermi yalnızca 108,4 fit pound enerji üretir.

Verilmiş, örneğimde en uç noktadan 2 kartuş kullandım. HPR cephanesi daha sıcak yükler arasında yukarıda ve savunma için tasarlandı, yani mümkün olduğunca çok hasar anlamına geliyor. Evil Roy turu hiç de kötü değil, ancak bir sincap tarafından saldırıya uğrarsanız işe yaramalı.

Şimdi, aynı kalibre içinde bile kartuşların büyük ölçüde değişebileceğini ve dolayısıyla verilen hasarın miktarının da değişeceğini görüyorsunuz. Çarpma anında "mantar gibi görünen" veya genişleyen içi boş nokta mermilere henüz dokunmadık. Bu, daha büyük bir yara kanalı, daha fazla hasar sağlar. Hız ve ağırlık açısından her şey aynı olduğunda, eğer bir mermi içi boş nokta ve diğeri Tam Metal Kılıf ise, içi boş nokta dokuya daha fazla zarar verir, ancak FMJ daha fazla nüfuz eder.

Tüm bunlar, kalibre veya mermi türünden bağımsız olarak en büyük belirleyici faktör atış yerleştirme olacaktır. Gözdeki bir .22, kalçadaki .500 S&W Magnum'dan daha etkili olacak.

Gördüğünüz gibi, birçok şey bir merminin ne kadar hızlı öldürdüğünü etkiler.

Umarım bu size cevap verir ve teknik kısımla anlaşılırdım. Eğer yapmadıysanız, hata benim değil, ilgilenirseniz daha iyi açıklarım.

Güvende kal. Moron bölgesinden kaçının.


cevap 7:

Bir kurşun mermi yumuşak doku ve kemiğe çarptığında genişler ve merminin boyutuna ve çarpma hızına bağlı olarak kan damarları dahil büyük miktarda eti parçalayıp tahrip edebilir. Ben doktor değilim, ancak bu açıkça kanamanın kontrol edilemez bir duruma gelebileceği bir durum yaratıyor. Artı, vücutta şok vardır ve bu da insanları kendilerine yardım edemez hale getirebilir. Beyin, kalp ve akciğerler bir kurşunla parçalara ayrılabilir ve bu gerçekleştiğinde hikayenin hemen hemen sonu budur. Mermi hayati organlara çarpmazsa, ana problem kanama ve şoktur.

Yüksek güçlü silahlar insanları yere serebilir ve eğer kafa sert betona veya benzer bir yüzeye çarparsa, yere serilerek ölmüş gibi görünmelerine neden olabilir.

Bir keresinde Portekiz'de bir polis memurunun kaçan bir şüpheliye ateş ettiğini görmüştüm. Kaçan adam hemen yere düştü ve vurulduğunu ve muhtemelen öldürüldüğünü düşündüm. Ateş eden silahın sesinin onu o kadar korkuttuğu ortaya çıktı ki sokağa düştü. Yaklaşık on beş dakika sonra, polis memuru şüpheliyi kelepçesiz ve polis memuru tarafından neredeyse arkadaş olmuşlar gibi dayak belirtisi olmadan karakola kadar eşlik ederken, aynı adam ve polisle birlikte yürürken, konuşurken karşılaştım.

Genel olarak, vurulan biri hemen öldürülmeyebilir, ancak çarpma anında aciz duruma düşme olasılığı yüksektir. Hızlı tıbbi müdahale olmazsa muhtemelen ölecekler.


cevap 8:

Herhangi bir kurşun yarası zamanla kan kaybı, enfeksiyonlar, vb. Nedeniyle ölümcül olabilir. İnsanlar kesinlikle kurşun yaralarından önemli tıbbi bakım almadan kurtulmuşlardır, ancak yalnızca yumuşak dokudan bir kemiğe veya organa çarpmadan temiz bir şekilde geçen yaralar vardır. Kemiğe veya organa çarpmanın verdiği hasar o kadar ciddidir ki hayatta kalmak için önemli tıbbi bakım gerekir.

Ve ister inanın ister inanmayın, birini vurmanın amacı onu öldürmek değildir (katil değilseniz) - onu durdurmaktır.

Savunma durumunda amaç, saldırganın saldırganlığını derhal durdurmaktır. Bazen saldırgan küçük bir yaralanma yaşar ve hemen teslim olur. Bazen silahınızı görür ve kaçarlar. Bu kazan-kazan. Ancak bu genellikle böyle yürümez.

Bu biraz grafik, ama ...

Birini izinde durdurmak, genellikle doğrudan kalbe, omurgaya veya beynin ortasına bir atış anlamına gelir. İnsanlar üst beyne (daha yüksek işleyişi kontrol eden bölüm) ateş ettiler ve savaşmaya devam ettiler. Hayvan beynini yok etmelisin. Mozambik Tatbikatının kökeni budur: Vücudun üst kısmına iki kez hafifçe vurun, ardından gözlerinizin arasına dokunun. İlk iki atış saldırganı etkisiz hale getirirse, siz kafadan vurmadan önce düşmüş olacaktır.

Orduda, normal birlikler arasındaki çatışmalarda amaç basitçe yaralamak ve aciz bırakmaktır. Neden? Çünkü yaralılara bakmak, ölüleri gömmekten daha çok kaynağı bağlar. Düzensiz eylemlerde hedefler, savunma senaryosundakiyle aynıdır.


cevap 9:

Bir insana vuran bir mermi dokuyu bozar veya yok eder.

Bu dokunun bir kısmı şiddetli bir şekilde genişler ancak daha sonra kasılır, geçici bir geçici yara boşluğu ve merminin boyutuna çok daha yakın olan çok daha küçük kalıcı bir yara boşluğu bırakır. Bununla birlikte, bazı doku türleri fazla gerilmez ve buna kıyasla "parçalanır". Beyin ve karaciğer dokusu bunun başlıca örnekleri olacaktır. Kemik de olabilir ve eğer mermi saniyede yaklaşık 1600 fitten daha hızlı hareket ederse, kemik parçaları da füze olur ve vücudun çevresindeki kısımlara daha fazla zarar verir.

Bir ateşli silahla hızlı ölüm, genellikle ya merkezi sinir sistemine (beyin veya omurilik) bir darbe ya da kalbe çok yıkıcı bir etki olacaktır.

Çoğu durumda, büyük kan kaybı ve bunun sonucunda kan basıncında hızlı düşüş, çok hızlı bir şekilde bilinç kaybına neden olur. Bununla birlikte, bir kişi vurulma ile ilişkili acı ve travma nedeniyle şoka girebilir ve yara, diğer pek çok insan tarafından hayatta kalabilecek bir yara olsa bile, aslında bazı insanları öldürebilir. Çoğu zaman, gerçek ölüm dakikalar sonra gerçekleşir, ancak kişi aciz duruma düşecek ve hemen tepkisiz kalacaktır ve orada bulunanlar tarafından öldüğü varsayılacaktır. Bu genellikle olayların anlatımında "vurularak öldürüldü", "vurularak öldürüldü" veya "vurularak öldü" olarak tanımlanır. Her halükarda, aşırı basitleştirmedir, ancak eşzamanlı değil sıralı olduğu için 'vurulup öldü' en doğru olanı olacaktır.


cevap 10:

Filmlerin dışında yoklar.

Ölüm, beynin veya üst omurganın tahrip edilmesiyle veya beyinde kan kaybıyla sağlanır. Hepsi bukadar. Kalbin veya diğer büyük arterlerin tahrip edilmesi, feci kan basıncı kaybına neden olacak ve hızla ölüme neden olacaktır. Silah sesleri bu yerleri ıskalarsa, ölüm genellikle hızlı olmaktan uzaktır.

Bununla birlikte, birçok insan vurulurlarsa ölmeleri gerektiğini düşünüyorlar, öyledir. Garip ama iyi bilinen bir fenomendir.


cevap 11:

Burada pek çok bilgisiz fikir alıyorsunuz, ancak bu pek de şaşırtıcı değil. Hem Tim Carter hem de Scott Wuerch'in söylediği şey doğrudur: hidrostatik şok, çoğu zaman daha büyük bir katildir (örneğin, AR-15 gibi bir şeyden otomatik silah ateşlemesi veya gövde / kafanın herhangi bir yerinde .357 veya. 45), gerçek mermilerden daha çok mermi olarak.

Çoğu insan balistik biliminin inanılmaz derecede karmaşık olduğunun farkında değil; Geçen yüzyıldaki bilgi işlem ilerlemelerinin çoğu saf "bilim" ya da bilgisayar sanatı için değildi; balistik bilgisayarlar içindi. Balistik, bazen yarı bilim, yarı sanat olabilir (pekala, tamam - yine de çoğunlukla matematik ve bilim, biraz sanatla birlikte). Gerçekten ilgileniyorsanız, balistik üzerine parlak kitaplar var. Eğer öyleyseniz, yorum yapın, sizin için bazılarını listeleyeceğim.

Ancak, TV ve Film açısından hayır: insanlar öylece düşüp ölmezler. Bu sadece aptallık. Sanki bıçak yaralarından düşen insanlar gibi - şimdi, çok az istisna dışında, bu da tam bir saçmalık. Bıçaklanan insanlar ölmek için çok zaman harcarlar.


cevap 12:

Massad Ayoob'un "In the Gravest Extreme" adlı harika bir kitabı var. Bu sokak kavgası ve silahla ev savunması ile ilgili. Kitapta bahsettiği şeylerden biri de insanları öldüren efsaneler. Birincisi, polisin "Kımıldamayın!" ve insanlar durur, silahlarını düşürür ve kelepçelenmek için arkalarını dönerler. Birçok ev sahibi bunu davetsiz misafirlere bağırır ve sonunda ölür. Ayoob'un iddiası, evinizde bir davetsiz misafir bulursanız, onu gerekirse arkasından, tek bir söz söylemeden vurun ve silah mermi bitene kadar tetiği çekmeye devam edin çünkü insanlar vurulduktan sonra çoooook uzun süre yaşayabilir ve birçoğu karşı koyacak. Örneğin mideden vurulursanız, üç gün veya daha uzun yaşayabilirsiniz. Saldırganını silahlı bir kavgada öldürmek için bolca zaman. Polislerin bir adamı 50 veya 60 kez delmek zorunda kaldığı pek çok vaka var çünkü yürüyen bir ölü olmasına rağmen, olay yerinde ölmedi ve savaşmaya devam etti. Birçok şey vurulduğunda insanları hayatta tutar - öfke, yaşama isteği, belirli bir hedefe ulaşma arzusu (intikam gibi), uyuşturucular, beden ve kondisyon vb. Polis değilseniz ve ateş etmeniz gerekiyorsa - saldırgan artık hareket etmeyene kadar ateş etmeye devam edin.


cevap 13:

Bu gerçek mermi yolunun yanı sıra, yüksek güçlü mermiler, mermi insan vücudunun yumuşak dokusuna çarptığında bir şok dalgası yaratır ve kavitasyon denen bir şey oluşturur. Darbenin yarattığı koni şeklindeki şok dalgası, merminin kendisinin yarattığı gerçek yaradan çok daha büyük bir hasar alanına neden olur. Kalp gibi hayati bir organa vurulduğunda bile insanlar anında ölmez veya yere düşmezler. Eski batıda buna "ölü adamın 10 saniyesi" deniyordu. Kan hacminin azalması (şok) sonucunda vücut sistemlerinin oksijen yetersizliğinden kapanması biraz zaman alır, ölmekte oldukları ancak "henüz ölmedikleri" bir süre verir. Vurulan kişinin "ölü adamın 10 saniyesi" sırasında iyi yerleştirilmiş bir atıştan çıkabildiği bu süre zarfında birçok savaşçı öldürüldü. Filmleri ve televizyonu izlemeden asla bilemeyeceğimiz şeyler:

  1. Paris'teki tüm daireler Eyfel Kulesi manzaralıdır
  2. Tüm bakkal poşetlerinde, poşetlerin birinin üstüne yapışan en az iki somun fransız ekmeği vardır.
  3. İnsanlar vurulduğunda veya boğulduğunda anında ölür.