5x7 nasıl yazdırılır


cevap 1:

4x5, 8x10 ile aynı en boy oranına sahiptir. Geleneksel bir portre oranıdır. 5x7 formatı da öyle. İngiliz ölçülerini kullanırsanız ve 4x5'i biraz daha büyük ancak 8x10'dan küçük bir biçime dönüştürürseniz 5x6.25 elde edersiniz. Bunu tam inçlik ölçümlere yuvarlamak sizi, insan yüzü için fazla kare olan 5x6 yerine daha uzun formatı tercih eden 5x7'ye götürür.

4x6 en boy oranı, fotoğraf makinesinde kullanılan film boyutundan gelir, ancak 35 mm filmin kaynağı olan bir film kamerasında değildir (film için görüntüler film şeridinde yanlara yerleştirilir ve fotoğraflar için görüntüler uzunlamasına yerleştirilir). Film, sinemada kullanılması nedeniyle ucuzdu. Ancak 4x6 baskı formatı insan yüzüne pek uymuyor. Çoğunlukla dijital kameralar, geleneksel levha film formatları yerine popüler 35 mm film temeline yerleştirilir, tıpkı aralarındaki mesafenin belirlediği araba tekerlekleri tarafından eski yollarda taş döşemelere kesilen kanallarla belirlenen ray ölçüsüne benzer. iki atın ortası arasına arabayı yan yana çekerek.

Geleneksel portre boyutları, orijinal olarak boya veya diğer ortamlarda yapılan popüler portre boyutlarına göre belirlendi. Panoramalar veya uzun yapılar gibi portre dışı işler için alışılmadık en boy oranları benimsendi.

Aynı duyguyu ve kararları bugün basılı görüntülerinize uygulayın. Konunuz için mantıklı olan bir en boy oranı kullanın. Güzel bir portre için geleneksel en boy oranlarının en iyi sonucu verdiğini göreceksiniz. Panoramalar için geniş ancak kısa bir format en iyi sonucu verebilir. Bu, çekiminizi oluşturmak ve fotoğrafınızı en çekici haliyle sunmak için ikinci fırsatınız. Film formatının son görüntünüzü belirlemesine izin vermeyin. Fotoğraf makinesinin, iki atın kıçı arasındaki mesafeyle belirlenen bir geleneği izleyen tren yolu ölçüsüne çok benzeyen ucuz filmin bulunmasıyla ortaya çıkan bir geleneği takip ettiğini unutmayın. Öyle ama sanatınızı dikte etmemeli.


cevap 2:

Neden birisi 4x6 üzeri 5x7 fotoğraflar basmayı seçsin? Avantajı nedir?

Fotoğrafları yazdırırken genellikle varsayılan olarak 4x6 olarak ayarlıyorum çünkü bu standart boyut ve en ucuzu. 5x7 fotoğraf basmanın avantajı nedir? Ya da 8x10? Belli durumlar / çekimler için daha mı iyi?

5x7 çerçeveye sahiplerse, 5x7 baskıya veya daha küçük baskıya sahip 5x7 mat baskıya ihtiyaçları vardır.

Karanlık oda günlerinde 4x5, 5x7 ve 8x10 en yaygın standart ölçülerdi. İki nedenden dolayı standartlardı:

  1. Bu boyutlar, fotoğraf kağıdı üreticileri tarafından önceden kesilmiş olarak satıldı ve
  2. Daha küçük iki boyut, 8x10'dan kesilmiş kolay katlardı. Bir kutu 8x10 kağıt ve bir kağıt kesiciniz varsa, her bir yaprak da 2 5x7 (pozları test etmek için kullanılabilecek küçük bir atıkla) ve 4 4x5

Ancak "daha iyi", istekler ve ihtiyaçlarla tanımlanır. Dediğim gibi, 5x7'lik bir çerçeveniz varsa, muhtemelen 5x7'lik bir baskı istersiniz. 4x6'lık bir kutunuz varsa, muhtemelen 4x6 baskı yapmak istersiniz.


cevap 3:

Kişisel bir seçim meselesi, sahip olduğunuz yazıcı ve bu görüntülerle daha sonra ne yapacağınız ve Maliyet.

Profesyonel bir kişinin, bir portföyde iyi bir sunum için 8 x 10 görüntüye ihtiyacı vardır.

Aile fotoğraflarını toplamak için not defterleri kullanan bir kişi, fotoğraflarını göstermek ve mümkün olduğunca çok sayıda not defterine yerleştirmek için 4x6 veya 5x7 isteyebilir.

Profesyonel bir fotoğraf yazıcım vardı, üzerine basabileceği en küçük kağıt parçası 8x10'du… Ayrıca SADECE 4x6 kağıt / resim YAPAN aile fotoğrafları için hızlı bir yazıcım da vardı.

Portföyüm için standart olarak 13 x19 baskı yaptım. Sonuçta bu benim posterlerimin boyutu ve bitmiş ürünün neyi yazdıracağını görmek için TAM boyutlu baskılar yapacağım.

Sonuçta, 16 x 20 inçlik bir çerçevede tam boy 13 x 19 baskıya kıyasla, odanın dört bir yanından 4x6 inçlik bir baskıyı ne kadar iyi görebilirsiniz.

Boyutlar farklı kullanımlar içindir.

Bir not defteri kucağınızda ve birçok fotoğrafı göstermek için insanlar arasında gidip geliyor.


cevap 4:

5 × 7 biraz daha büyüktür ve bu nedenle ayrıntıları biraz daha iyi netlikte gösterir. 8 × 10, daha da geniş bir alanda ayrıntıları gösterir. Bunlar, fotoğraf albümleri ve benzerleri için uygun anlık görüntü boyutlarıdır.

Ancak, amaca yönelik fotoğraf yazıcıları 64 "genişliğe kadar mevcuttur ve çerçeveli duvar süsleri olarak muhteşem baskılar için rulo kağıda baskı yapabilir. Daha küçük yazıcılar da 13", 17 ", 24" ve 44 "boyutlarında mevcuttur. Yüzyıllarca dayanabilen ve arşiv kağıtlarına basılabilen mürekkepler On yıl öncesine kıyasla, bu yazıcılar çalışan fotoğrafçılar ve sanatçılar için oldukça ekonomiktir.

13 "bir yazıcı ihtiyaçlarımı yeterince karşılıyor ve 13" × 19 "baskılar en yaygın boyutum. Tabii ki gerekirse enstantane boyutlarında da baskı yapabilirim. Mevcut dijital kameralar, bakıldığında çok büyük baskılar yapmak için oldukça yeterli uygun mesafeler.


cevap 5:

Başlıca avantajı, çerçevelendiğinde, 1 ″ genişlikte bir kaplamaya sahip 7 x 5 bir baskının, aynı genişlikte kaplama ile çerçevelenmiş 6 x 4 bir baskıdan daha hoş bir görünüm (bence) üretmesidir.

Başlıca dezavantajı, 7 ″ x 5'lik bir baskının, kenarlarının oranı 3: 2 olmadığından orijinal görüntünün daha fazlasını kaybetmesidir, oysa 6 ″ x 4 ″, 3: 2 oranına sahiptir.


cevap 6:

en boy oranı, doğru hatırlıyorsam 2/3 vr's 4/5. Bir şey bastığımdan veya film çektimden bu yana tam olarak 15 yıl geçti. zevk almak:

En boy oranı (resim) - Wikipedia

135'te 8/10 keserseniz, üst ve alt kısımları kırpmanız gerekir, 8/10, 135'ten farklı bir kameradan farklı boyutta bir negatifti, sanırım 5/7 baskı orta format, belki de 6x7 orta format , çünkü 6x6 orta format 1: 1

CLAIRITY İÇİN DÜZENLE: Baskı boyutu negatifin boyutuna bağlıydı. dolayısıyla baskılarda çeşitli en boy oranları var ve 135'in 50'li yıllara kadar popüler bir kamera olmadığını hatırlıyor musunuz? her şey 1: 1 veya 4: 5 veya film için bir şeydi. bakabilirsiniz. 2: 3 eski film formatından geldi ve aslında sanırım filmler 135'te çekildi. TV geldiğinde, bir çerçeveyle yuvarlak, değil mi? görüntü üstte ve altta yanlarla engellenmiş mi? bunun gibi tuhaf bir şey… sonra TV 2: 3'e çıktı

Fotoğraflarınızın en boy oranını baskılarınızla eşleştirin

cevap 7:

Bir görüntünün çıktısını almak için boyut seçimi, yazdırdığınız görüntünün kalitesine ve amacınızın ne olduğuna bağlıdır.

Örneğin cüzdanınız için cüzdan boyutunda fotoğraflar veya duvarınızda görüntülemek üzere bir çerçeveye monte 11x14 isteyebilirsiniz.

Genel olarak, yine de, 4x6 ile 5x7 arasındaki boyut seçimi, kişisel tercihinize ve belki de kayınvalidenizin size verdiği çerçevenin boyutuna bağlıdır.