2004 bmw 745i yağ kapağı nasıl açılır


cevap 1:

Soru her durumda doğru yanıtlandı ancak ben sadece yağ kapağına ilişkin komik bir olay eklemek istiyorum. Arabamı motor ve trans yağ değişimi için ofisimin yakınında bulunan bir servis istasyonuna getirdim (bunu hiç denemedim ve bir daha asla yapmayacağım). Bu yüzden, her iki yağ bölmesini de boşaltmak için arabayı hidrolik olarak yukarı kaldırdılar ve her şey çok iyi gitti. Karanlıkta arabayı aldım ve eve gittim. Trafik ışığına karşı motor bölmesinin üzerinde bir pus fark ettim, ama gözlerimin bana oyun oynadığını düşündüm. Ama birkaç dakika sonra tekrar fark ettim ve aklıma gelen ilk şey OMG !, araba motoruma ne yaptılar? Arabayı hemen yol kenarında durdurdum ve dışarı çıkar çıkmaz yanmış motor yağı kokusu alıyorum. Kaputu açtığımda, açık yağ doldurma deliğinden fışkıran yağın sıçradığı motordan karanlık bir pus çıktı. Yüce Tanrım! Ve iyi bir şey, yağ kapağı tam orada motorun üstündeydi, bu yüzden tekrar taktım ve daha rahat bir şekilde eve gittim. Ancak ondan önce, servis merkezi müdürü ile talihsizlikle ilgili pek dostane bir sohbet etmemiştim ve özür diledi ve ertesi gün petrolü dolduracağına söz verdi. Bedava.


cevap 2:

Önce düşünün; bul, tekrar tak ya da gidip bir tane satın al. İkinci düşünce ~ eğer eksik bir şekilde ne kadar uzağa gidebileceğiniz konusunda endişeleriniz varsa ~ bir tane satın alın ve tekrar takın. BÜYÜK yağ sızıntısı olan insanlara söylediğim gibi, "En azından arabanız paslanmayacak ..."


cevap 3:

DÜZENLEME: Hmmm. Bu aslında bir "... olsaydı ne olurdu" sorusuydu.

Hemen geçici bir yedek ve bundan sonra mümkün olan en kısa sürede gerçek bir yedek kapak bulmalısınız.

Aksi takdirde, motor bölmesinin her yerine ve kaputun altına bolca püskürtülen sıcak yağ buharını bulacaksınız (kaput, sizin için Birleşik Krallık Quorans).


cevap 4:

Mümkün olan en kısa sürede aynısı veya yenisiyle değiştirmelisiniz.

Motor bölmesinin her yerine yağ fırlatma ve açık doldurma deliğine düşen her şeyden yağ kaynağınızın kirlenmesine yol açma riskiniz vardır.